Přejít na obsah

Traser P6600 TYPE 6 MIL-G


kubson

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Traser P6600 Shade. Dnes první den.... myslím, že jsem chybu rozhodně neudělal, mají všechno, co od hodinek potřebuju.... a pro mě hodně důležitý den v týdnu... :)

post-5779-0-88418400-1378315144_thumb.jpg

post-5779-0-44678600-1378315159_thumb.jpg

post-5779-0-18236400-1378315218_thumb.jpg

Upraveno uživatelem FranaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve vlákně jsem se nikde nedočetl, při jaké příležitosti nebo zaměstnání jsi hodinky takhle "utahal" (tedy kromě toho, že děláš v jakémsi provozu a asi i opravuješ nějaké stroje) ... protože nic horšího jsem neviděl a to znám spoustu lidí, co se zabívají extrémními sporty (jeskyňáři, potápěči, policajti ze zásahovky, horolezci) a mají opravdu extrémní zaměstnání při kterém používají různé hodinky, ale tohle? :) Taky by mě zajímala ta nepřesnost, která nestála za to hodinky nechat odmagnetizovat.... Ptám se z důvodu toho, že jsem si jedny P6600 Shade pořídil a zatím se jeví jako komplet v poho... PS: psal jsem i PM

Kdyby Vás zajímalo, co vše mohou zažít a jak vypadají, tak tady dám odkaz:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/64595-hodinky-pro-dobytka/

 

 

Detailnější fotky mohu dodat.

Upraveno uživatelem FranaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napíšu jen malinký postřech, chvilku jsem vlastnil také P6600 a prodal jsem je a důvod? Když jsem je měl na ruce tak jsem měl pořád pocit, si na ty hodinky dávat pozor. I když jsou proklamovaný jako military, já jsem měl pořád pocit že já je můsím chránit a co hlavně?

 

Na takhle velký hodinky dát minerální sklíčko, je podle mne ostuda. Sklíčko není nijak chráněno lunetou, tak že o šrámy nebude časem nouze. Ta konstrukce pouzdra je sice technicky zajímavá ale uvnitř se usazuje prach a nečistoty, a je pravda že stěžejky jsou usazený v plastu a nezlobte se na mne to prostě časem nemůže vydržet (mám zkušenost s modelem P6508). Přehlednost ciferníku je diskutabilní, ale někomu může vyhovovat. PVD úprava lunety je efektní ale nešťastná časem půjde pryč a nebo člověk chytí nějakej ten šrám a bude řešit jak to zamaskovat. Ale chápu, že military hodinky by neměly dělat odlesky (radši bych to asi řešil kartáčovanou ocelí). Fotky v předešlém příspěvku mne jen utvrdily v tom proč si vojáci nejčastěji pořizují levné odolné digitálky např. řady G-shock. Odolnost, lehkost, funkce, a cena. Výrobce sice hodinky rozměrově hezky "natáhl" ale pro military hodinky je to spíš škoda, protože jejich velikost vadí při oblékání batohu, vesty atd. A také čim větší, tím jsou větším cílem pro nárazy, šrámy apod.

 

Traser mám opravdu rád, ale...............berte to prosím, jen jako můj názor jaký jsem s odstupem času na military hodinky získal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je faktem, že ty stěžejky vyskakují... Už jsem to chtěl navrtat, zalepit vložku vyrobenou z jiné stěžejky (část trubičky) a usadit je. Určitě by to šlo, ale to bych musel být opravdový fanda Traserů...

 

Kdybych na nich neměl Gasgasbones, konkretně:  http://www.gasgasbones.com/watch-straps/brv1.html , tak už jsem dávno bez hodinek. Na motorce mi zůstali viset několikrát na jedné stěžejce, na lodi taktéž...

Ta plastová konstrukce prostě není vhodná na hrubší zacházení, ať už ten plast nazýváme jak chceme.

 

@FranaD: odpověděl jsem Ti skrze PM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud má řemen tendenci sundávat stěžejky, je lepší použít stěžejky s čepy, kdyžtak můžeme dodat. problém u nich je, že pokud nemají hodinky provrtané nožičky pouzdra, musí se to většinou sundat destruktivně kleštěma i s řemenem.

Podle názvů náhradních dílů proběhla u plastové části pouzdra P6600 jedna revize. Rozdíl jsem ale nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem měnil gumu za Zulu a při té příležitosti jsem zkoumal, jak hluboce zapadnou trny stěžejek do děr v nožičkách pouzdra a jakou sílu je nutno vyvinout ke stlačení vnitřní pružinky ve stěžejce, aby došlo k jejímu uvolnění ze zasazení a musím říct, že jsem nepřišel na nějaké konstrukční nedotažení a pokud někdy dojde s samočinnému vytržení stěžejky, u které trny zapadají do asi poloviny šiřky nožiček a jsou tak vytrčeny ve svém maximu, tak to bude muset být opravdu hrubé trhnutí za celé pouzdro hodinek a ne jen letmé "někde" zavadění. Jiné hodinkly jsou na tom stejně. O hodinky v žádném případě nemám strach...

post-5779-0-66223700-1378802045_thumb.jpg

post-5779-0-23633800-1378802053_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Zdar vespolek,

podobny vysledek s hodinkami jsem zazival v minulosti a proto sem mel nejaky cas od hodinek "utrum". Kdyz loni (2014) v lete prisel cesky dovozce se safirovym sklickem na P6600, vedel sem,ze to je to prave. Kdysi jsem dotazoval vymenu mineralu za safir. Nakonec sem tedy poridil Traser P6600 type 6 MIL-G "Sapphire" a po 10-ti mesicich pouzivani jsem spokojen. Chystam se na rozsahlejsi recenzi pro prodejce, vcetne foto (v prubehu a po roce), kazdopadne maji za sebou cca 2000 ran z kulometu, cca 1000 ran z utocne pusky, cca 20 h prace s motorovou pilou, desitky hodin za riditky motocyklu, spoustu ran dostaly v tancich a obrnenych transporterech a drzi. Je fakt, ze PVD uprava uz trochu vzala za sve, lehke skrabance na lunete jsou znat, ale sklicko bez ztraty kvetinky. Reminek NATO letel cca po mesici a Trasery dostaly pryzovy, vzhledem k jeho vlastnostem se ani tolik nebojim o vytrzeni stezejek. Jinak noseny 10 mesicu nonstop, 24 hodin denne, koupani, myti agresivnimi pripravky, zasazeny benzinem, naftou, olejem atd... Urcite flicky po zasahu kyselinou jsou odpovidajici zachazeni. Presnost hodinek cca 3 sekundy dopredu/mesic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...