Přejít na obsah

Jakou značku piva pijete?


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, tano napsal:

Tak jsem se rozhodl podpořit místní pivovar. Jsem docela zvědavý, jak to bude chutnat. Někdo nějaké zkušenosti?

 

Neznam, ale uvitam info jaky to bylo. Ostatne mame kamose s prezdivkou Muflon, tak by se to mohlo hodit. Ja dnes na vikend klasiku

IMG-20200529-WA0000.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím jsem ochutnal tu 13 RED ALE. Jako hodně mi chutná. Má to vyváženou chuť, na konci parádně hořká. Nedá se srovnat s tím, co se prodává v samošce.

Ta tvoje klasika, to by mě zajímalo. Můžeš to trochu popsat, neznám to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, tano napsal:

Tak zatím jsem ochutnal tu 13 RED ALE. Jako hodně mi chutná. Má to vyváženou chuť, na konci parádně hořká. Nedá se srovnat s tím, co se prodává v samošce.

Ta tvoje klasika, to by mě zajímalo. Můžeš to trochu popsat, neznám to. 

Ad první věta - to je právě probém - srovnání s tím, co mají v sámošce. Začneč experimentovat, zkoušet, zjištíš, že toho v okolí mají mrak a najednou Ti z krámu nechutná skoro nic nebo aspoň výrazně míň, než dřív.

 Ad "klasika", bylo myšleno spíš tak, že je to "moje" klasika v tom, co nakupuju. Máme tady v okolí několik malejch pivovarů a většinou mají slušný piva. Jedním z nich je právě Mordýř, kousek za Pardubicema směrem na Holice. Mají obstojnej výběr, umějí ležáky i svrchňáky, nejvíc kupujeme 11 klasickou a pak 11 Sumer Ale, oboje velmi pitelný piva, když děláme větší akce, tak kupujem sud od každýho. No a občas to chce proložit něčím silnějším, tak jsem dnes na zkoušku vzal tu Double Ipu, to už bude asi trochu náročnější. Ale mají třeba i winter Ale Kurtizána, což je tuším 13 a dá se celkem taky pít (jakože víc, než malá sklenička). A nebudeme si nic nalhávat, trochu to leze to peněz, takže tady jsou bonusem rozumný ceny - dnešní mix vycházel na 30Kč/pivo, což u minipivovaru je celkem slušný. Nicméně primárně to samozřejmě musí chutnat, což je tady splněno.

stránky zde: http://pivovarmordyr.cz/

A druhým směrem je pivovar U Vacků, je to v Chlumci, nabídka trochu menší, ale základ podobnej, fajn opět je, že umějí 11 klasik i summer Ale. Nicméně třeba jejich IPA už mi přijde strašně hutná, víc, než jednu obvykle nedám. S majitelem je super domluva, během karantény jsme tam pro soudek jezdili furt a spokojenost. web: https://www.uvacku.cz/

Poslední dobou jsme ještě zkoušeli pivovar Záhora, což je v Kněžičkách kousek za Chumcem. To mají na konci vesnice 2 bráchové a je to minipivovar se vším všudy. Každopádně mají supr desítku - to mě vždycky potěší a současně i překvapí, jak může dobře udělaná desítka chutnat. Ani ostatní piva nejsou špatný. Btw tam zejtra mají akci, původně jsem se chystal, ale asi mi to nevyjde. https://pivovarzahora.cz/

Takže to jen tak na okraj, že až bude někde takováhle akce, tak by se pár místních příznivců mohlo sejít.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad první věta - máš pravdu, to bylo špatné srovnáni. To víš, zkoušením zmoudřím, snad. K cenám, nejsou lidové, není to na každodenní lemtání, to je fakt. O to více si to užijeme ve chvílích pohody. Každopádně, se u nás dobře rozhlednu, co tady vaří, nebo se posunu do jiné lokality. Díky za tipy, píšu si je za uši. Vzhledem k tomu, že nemusím degustovat každý den/týden, tak samošku/hospodu vynechám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Tsingtao je tutovka aj pri cestách v Číne, ak nechcete riskovať srajdu a chcete ochutnať niečo z ich ponuky. Veľmi dobré pivo, veľmi známa značka, myslím, že dokonca  s nečínskymi koreňmi. Domácim, ak vás pozvú, však urobíte radosť, ak zmeníte objednávku z Heinekena na ich značku. Oni často automaticky, ak sa spýtajú, či si dáte pivo,  objednávajú toho Heinekena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, StanoBare napsal:

Ano, Tsingtao je tutovka aj pri cestách v Číne, ak nechcete riskovať srajdu a chcete ochutnať niečo z ich ponuky. Veľmi dobré pivo, veľmi známa značka, myslím, že dokonca  s nečínskymi koreňmi. Domácim, ak vás pozvú, však urobíte radosť, ak zmeníte objednávku z Heinekena na ich značku. Oni často automaticky, ak sa spýtajú, či si dáte pivo,  objednávajú toho Heinekena.

JJ, pivovar v Tsingtau byl založen bavorskými pivovarníky z oblasti Hallertau a používal dříve při vaření Deutsches Reinheitsgebot a chmel přímo z Hallertau, obohacený Žateckým poloraným červeňákem. 

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, dawe009 napsal:

Tsingtao bylo jedno z mých nejdražších piv. Dával jsem si ho na Velký čínský zdi u stanku a vyšlo asi na petikilo třetinka v plechu :)

Čínská klasika - bílý orientál na turistickém místě rovná se chodící peněženka. 150 yuanů za pivo je masakr, za ty prachy ulil dalších deset pro sebe :) :) :) za 150 yuanů jde v Číně pár dnů docela dobře jíst i pít :) Mně takhle jednou na trhu prodali longan asi tak za desetinásobek normální ceny :) Pro Evropana je to divný svět, ale správná odpověď na tu cenu je protinávrh typu dám 5 yuanů. A neustíle se otáčet, že člověk odejde. No a pak to uhádat na 15 :) Já ty Číňany fakt obdivuju a miluju - omlouvám se za OT, ale tohle mne svým způsobem hrozně pobavilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, zdenek.prachar napsal:

Čínská klasika - bílý orientál na turistickém místě rovná se chodící peněženka. 150 yuanů za pivo je masakr, za ty prachy ulil dalších deset pro sebe :) :) :) za 150 yuanů jde v Číně pár dnů docela dobře jíst i pít :) Mně takhle jednou na trhu prodali longan asi tak za desetinásobek normální ceny :) Pro Evropana je to divný svět, ale správná odpověď na tu cenu je protinávrh typu dám 5 yuanů. A neustíle se otáčet, že člověk odejde. No a pak to uhádat na 15 :) Já ty Číňany fakt obdivuju a miluju - omlouvám se za OT, ale tohle mne svým způsobem hrozně pobavilo :)

Jasný, já jsem s tím do toho šel, prostě jsem si chtěl dat pivo na zdi. Ono taky mít tam místečko na prodej asi není úplně zadarmo, ale akceptoval jsem turistickou past, protože kdo ví, jestli se tam ještě někdy podívám. Ono na stejný prachy vyjde i cappuccino na náměstí sv. Marka v Benátkách nebo sacher ve Vídni..a nedej si to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, dawe009 napsal:

Tsingtao bylo jedno z mých nejdražších piv. Dával jsem si ho na Velký čínský zdi u stanku a vyšlo asi na petikilo třetinka v plechu :)

Jestli si to dobře pamatuju, tak ho dělaj i v 0,7l...tak ještě, že měli i třetinky...:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...