Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Ahoj, taky vybírám telefon. Dlouho jsem se na to vůbec nedíval a v zásadě nevím po čem se mám dívat. Teď mám iphone 4s a nic od apple už nechci. 

Požadavky:

Android,Windows ( celkem jsem si zvykl na windows 8)

solidní fotoaparát (jinak nefotím a asi hned tak nezačnu)

LTE  a displej s vyšším rozlišením ( hodně čtu zpravodajské weby, přečíst forbes a taky ať se dají procházet rozumně dokumenty přes office)

Paměť min. 32gb, nebo možnost rozšíření o pam. kartu

přehledný přehrávač hudby

žádné monstrózní rozměry ( používám telefon jako přehrávač na běhání/kolo atd.. nerad bych něco o moc většího než právě 4s)

hry hrát nepotřebuji

taky ať z telefonu nemám pocit plastového křápu

cena: +- 9k bez DPH

Zatím jsem se díval na nokii, nexus,xiaomi,lg 

rád bych telefon koupil a min. 2 roky s ním nemusel nic řešit

Budu rád za každou dobrou radu :D Díky moc.

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já šel z Androida na Galaxi k iOS na 4s a uz nechci nikdy nic jiného :) vše funguje jak ma, žádné sekání či zpomalení systému kvůli RAM ikdyz není nějak extra velká. Jsem docela náročný a telefon vše zvládá v klidu. Foťák super, podpora aplikaci super, displej naprosto něco jiného než z Samsungu - myšleno tak ze lepší o ligu :) já nikdy nebyl apple fanoušek a nechápal jsem tu histerii ale od ty doby co jsem přešel z věcně zasekaneho a restartujiciho se Androida k iOS tak mám klid a vím ze vše jede jak ma :) nikomu nic nenutim, je to ma zkušenost :) před Androidem jsem měl Symbian na Nokii N8, pak jsem šel na Android a to jsem byl unesen kolik toho na ten systém je ale pak přišlo to sekání, málo RAM a samorestarty tak jsem přešel opět a nejspíš naposledy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já šel z Androida na Galaxi k iOS na 4s a uz nechci nikdy nic jiného :) vše funguje jak ma, žádné sekání či zpomalení systému kvůli RAM ikdyz není nějak extra velká. Jsem docela náročný a telefon vše zvládá v klidu. Foťák super, podpora aplikaci super, displej naprosto něco jiného než z Samsungu - myšleno tak ze lepší o ligu :) já nikdy nebyl apple fanoušek a nechápal jsem tu histerii ale od ty doby co jsem přešel z věcně zasekaneho a restartujiciho se Androida k iOS tak mám klid a vím ze vše jede jak ma :) nikomu nic nenutim, je to ma zkušenost :) před Androidem jsem měl Symbian na Nokii N8, pak jsem šel na Android a to jsem byl unesen kolik toho na ten systém je ale pak přišlo to sekání, málo RAM a samorestarty tak jsem přešel opět a nejspíš naposledy :)

Já jsem s tím iphonem taky relativně spokojený. Musím říct, že ho mám přes 3 roky a mnohokrát mi spadl atd. a v pohodě. Na druhou stranu se dost přehříval, často vypadával signál atd. Navíc to martirium přetahování fotek po vyhoření hardisku na notebooku atd. už nechci absolvovat. Když chceš cokoli dát na jiný počítač tak je to v pytli a na cloud to nahrávat odmítám. Navíc hodně omezili podporu. No a nakonec na telefonu chci mít hodně hudby a tím pádem potřebuju větší paměť no a přes 20 za telefon prostě nedám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me nejvic fascinuje jak srovnavate droid telefon za 5k s iphonem. za 20k ...premejslejte nejdy nad tim co srovnavate...

 

za rok pouzivani galaxy s4 cilenej restart cca 4x pad aplikaci v ramci jednotek a to zejmena z vyberu nevhodne aplikace. permanentne na nej neco insraluju a odinstalovavam.telefon pouzivam jako naradi a ucel k cemu ma slozit zadny obalicky chranice pytlicky folie..a funguje jak ma.. takze tvrdit ze andtoid nefunguje muze jenom ten kdo si vybral vybral pro svoje ucely nevhodnej model telefonu. Na stehovani si taky pujcite dodavku a ne sportaka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me nejvic fascinuje jak srovnavate droid telefon za 5k s iphonem. za 20k ...premejslejte nejdy nad tim co srovnavate...

 

za rok pouzivani galaxy s4 cilenej restart cca 4x pad aplikaci v ramci jednotek a to zejmena z vyberu nevhodne aplikace. permanentne na nej neco insraluju a odinstalovavam.telefon pouzivam jako naradi a ucel k cemu ma slozit zadny obalicky chranice pytlicky folie..a funguje jak ma.. takze tvrdit ze andtoid nefunguje muze jenom ten kdo si vybral vybral pro svoje ucely nevhodnej model telefonu. Na stehovani si taky pujcite dodavku a ne sportaka...

Nevím kde žiješ ale 4s uz dávno 20 nestojí. ;) stačí si k 5K přidat kousek ale to mas jako u hodinek, přidej jeste trochu a pak zase kousek a mas něco lepšího a když si při das jeste trochu .... :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem navrhnul další možnost ;) já jsem 3 generace starý iPhone kupoval vcelku nedávno a jsem spokojen :) někdo jiný je zase spokojen s GalaxY či něco s Windows :) me se tátovo HTC M8 (myslím) taky líbí ikdyz je to padlo ... Jen na droid bych si uz asi zvykat nechtěl ... Mamka ma zase Lumii s Windows a na to bych si asi nezvykl vůbec ale kdo ví :) když se s něčím člověk zzije tak si zvykne na vše :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to mi přijde taky jako dobrej tip vzhledem ke skutečnosti značka - parametry - cena.

 

http://m.alza.cz/samsung-galaxy-s3-gt-i9301i-blue-d1967574.htm

 

Akorát teď koukám, že to nemá LTE, což nevím, na kolik je už u nás skutečně použitelné, ale má--li ten telefon chvíli vydržet, možná by to chtělo, vývoj jde rychle.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem navrhnul další možnost ;) já jsem 3 generace starý iPhone kupoval vcelku nedávno a jsem spokojen :) někdo jiný je zase spokojen s GalaxY či něco s Windows :) me se tátovo HTC M8 (myslím) taky líbí ikdyz je to padlo ... Jen na droid bych si uz asi zvykat nechtěl ... Mamka ma zase Lumii s Windows a na to bych si asi nezvykl vůbec ale kdo ví :) když se s něčím člověk zzije tak si zvykne na vše :)

 

Pokud jsi zvyklej na jabko, tak si na Windows zvykneš rychleji než na droida. Mám zkušenost se všemi systémy a nevíc podobností vidím prámě mezi iOS a WP (neřeším desing, ale použitelnost a myšlenku systému).

 

U droida mi prostě vadí, že telefon okolo 8k si budu muset doupravit - odstranit balast od výrobce a kontrolovat si stav systému aby běhal plynule. Já chci telefon prostě koupit, zapnout, sesynchronizovat a fungovat. Na hraní a rootovaní nemám čas ani náladu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dva Andoridy (Sony, HTC) každý za cca 8k a po půl roce telefon zasekanej skoro do nepoužitelna, pravdou je, že mám ve zvyku mít telefon plnej různej appek, hudby, fotek a dokomentů, ale u iOS a WP to nemělo na plynulost téměř žádný vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem dva Andoridy (Sony, HTC) každý za cca 8k a po půl roce telefon zasekanej skoro do nepoužitelna, pravdou je, že mám ve zvyku mít telefon plnej různej appek, hudby, fotek a dokomentů, ale u iOS a WP to nemělo na plynulost téměř žádný vliv.

 

Já mám Galaxy S5 a všechno šlape v pohodě. Holt když jsi náročný na aplikace, hudbu, filmy a dokumenty, tak si musíš koupit odpovídají telefon a ne mainstream za 8k. Ten telefon s iOS tě taky nestál 8k ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já při tom, na co telefon používám, odmítám dát za tuto spotřební věc více jak 5000 Kč (což se mi dlouhodobě daří, minimálně rok to vydrží vždycky a nemusí mi bejt líto kupovat novej stroj, když jsem za ten, co zrovna mám dal do těch 5k). Nemám v něm třeba žádnou hudbu, ale dokumenty, videa a fotky jo, pár aplikací doinstalovanejch. Zatím se mi nestalo, že by se mi nějak zpomalil, nebo sekal. Jo, v minulým telefonu přestalo bejt místo, páč aplikace narůstaj do obludných rozměrů - což bude asi všeobecný problém, jehož řešením může být třeba koupě nového spotřebního kousku :-) No a na takový věci jako root a podobný experimenty nemám taky čas a vlastně ani náladu ve svým věku. Ale jeden starší telefon tu mám odložený, tak až budu mít chuť zkusím to, aspoň abych věděl, o čem je řeč a jestli je to opravdu takový zázrak, aby s tím člověk ztrácel čas (dřív mě to bavilo se ve věcech vrtat a měl jsem na to čas). Jinak já bych třeba WP zkusil (Jabko asi ne, při těch cenách), to zas baví mě zkoušet nové / jiné věci, netrpím nějak extra železnou košilí (zvykem), ale zásadním nedostatkem času ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...