Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

muzu se zeptat proc je to dle tebe chujovina?

Urcite, ze muzes. Nevidim 1 rozumny duvod, proc bych mel otevira tel. pomoci otisku prstu.

1) pokud se riznes do prstu, tak ho neotevres, pokud vylezes z vany a mas napuchle prsty - neotevres

2) nikde neni zaruceno, ze interni info tel.o otisku prstu nejde heknout

3) pokud se ti poskodi ctecka, tak ho neotevres

 

Samsung Galaxy S5 má problém, čtečku otisků lze ošálit - Svět Androida

http://www.svetandroida.cz/samsung-galaxy-s5-ma-problem-ctecku-otisku-lze-osalit-201404

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite, ze muzes. Nevidim 1 rozumny duvod, proc bych mel otevira tel. pomoci otisku prstu.

1) pokud se riznes do prstu, tak ho neotevres, pokud vylezes z vany a mas napuchle prsty - neotevres nikde neni zaruceno, ze interni info tel.o otisku prstu nejde heknout

3) pokud se ti poskodi ctecka, tak ho neotevres

 

Samsung Galaxy S5 má problém, čtečku otisků lze ošálit - Svět Androida

http://www.svetandroida.cz/samsung-galaxy-s5-ma-problem-ctecku-otisku-lze-osalit-201404

jo aha. trik s paskou.

tak za prve. kdyz se tohle sikovne provede lze tim osalit i jina cidla. (ozkouseno na pichackach v byvale praci) to ze to nekdo zkusil na S5 a fungovalo to. okej no.

 

a dale:

1) pokud se riznu do prstu mam v telefonu jeste X zaznamu (v pripade me Galaxy Alpha muzu mit ulozene 4 otisky), pokud se riznu presne do tech 4 prstu tak si nezaslouzim vlastnit mobil. pokud poskodim vsech 10 prstu asi mam trosku jiny problem nez ze neodemknu telefon.

2) je a neni. v pripade samsungu je toto info ulozene do segmentu pameti kde ani root nemuze. smi ho cist jen security framework a pokud security framework padne tak je mi lito ale jsme zpet u toho ze mam trosku jiny problem nez ze ma nekdo muj otisk prstu. (pro tu srandu jsem v adb delal trace co se deje pri odemceni meho telefonu a na prvni pohled to vypadalo docela fajn)

3) pokud telefon nastavis aby se odemykal otiskem jsi nucen zadat bezpecnostni heslo v pripade selhani senzoru. pokud si heslo nemuzes zapamatovat to neni vina ctecky.

 

nicmene zijem ve svobodne zemi. kazdy muze udelat to co chce, konkretne si dany vyrobek nekoupit.

pravda je, ze se zivim it bezpecnosti a hlasat ze FPR je neprustrelny nikdy nebudu. ale na takove to "domaci zvykanicko" je to tak akorat dostatecne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leexxa: urcite na domaci potreby staci spousta techto chujovinek. Jinak urco jde ulozit vice otisku, pak uz to je hodne adrenalin:), staci uz jen dodat DNA. Osobne mne nezajimaji funkce: posus textu pomoci oci, ctecka otisku atd. To je lakadlo na jine:).

Bere mne spis velikost baterie, resp. jeji vydrz, odladenost systemu, schopnosti fotaku atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fajn, beru názory obou světů. Nejsem naivka, abych věřil, že je něco stopro bezpečné a ani nejsem zbytečný paranoik. Když někdo bude chtít a zaměří se na mě, tak mě dostane, což beru jako fakt.

 

Faktem je, že FPR asi u Applu bude promakanější a ostatní budou chvíli pokulhávat, ale vidno u Samsungu, rychle se to doběhlo.

 

Já stojím před rozhodnutím jestli jabko nebo robota ...nejsem vyhraněn ani jedním směrem. rozpočet mám s horní hranicí 10k, ale tam se vejdu s trochou vůle u 5S i možná 6 když se zadaří, ale zároveň nechci jít nad 5" což je dnešní nesmyslná moda mít co největší placku...Taky bych si třeba vystačil s S5 nebo A5 nebo i současnou J5...co teda zvolit a proč?

Potřebuju služebák, protože současné WP nedám už déle než týden či dva, je otázka zda nepočkat po vánocích. Zároveň za služebák nejsem ochoten dát víc jak 5 až 7 s něčím výrazně zajímavým uplně max 10, ale to už musí být. Duální sim nepotřebuju, mobilní data jedu kvůli synchro s kalendářem a mailem, net, focení ano ale normálně, FB a podobně vůbec. No a cena čím méně tím lépe..zkrátka nejlepší poměr cena/výkon.

Zatím mi z toho vypadlo jen (bez prioritizace) 5s,6,S5,A5 nebo J5..anebo to s5 mini. Nad 5" nejdu ani náhodou, baterku bych rád aspoň a dva dny a číňany nechci (ve smyslu Meizu,xia atd..tuto cestu jsem už zkusil..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leexxa: urcite na domaci potreby staci spousta techto chujovinek. Jinak urco jde ulozit vice otisku, pak uz to je hodne adrenalin:), staci uz jen dodat DNA. Osobne mne nezajimaji funkce: posus textu pomoci oci, ctecka otisku atd. To je lakadlo na jine:).

Bere mne spis velikost baterie, resp. jeji vydrz, odladenost systemu, schopnosti fotaku atd.

 

Mel jsem presne tyto pozadavky (vcetne delsi podpory ze strany vytrobce), sice jsem se chytil FPR ale svoji Alphu jsem kvuli tomu nekupoval. Pasuje dobre v ruce, vykonu na rozdavani, system jsem nepolozil ani jednou a fotak je kulervouci (soudim dle toho ze mam empiricky vyzkouseno ze bez ohledu na tom zda fotim s fotakem za 500,- nebo 500 000,- fotka vypada uplne na hovno), vlastne prni fotak tery v mych rukach jakz-takz foti dobre

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem presne tyto pozadavky (vcetne delsi podpory ze strany vytrobce), sice jsem se chytil FPR ale svoji Alphu jsem kvuli tomu nekupoval. Pasuje dobre v ruce, vykonu na rozdavani, system jsem nepolozil ani jednou a fotak je kulervouci (soudim dle toho ze mam empiricky vyzkouseno ze bez ohledu na tom zda fotim s fotakem za 500,- nebo 500 000,- fotka vypada uplne na h...o), vlastne prni fotak tery v mych rukach jakz-takz foti dobre

Ale ja mam stejny nazor, pokud tam ctecka bude, tak jo, zkusim to a bud mne to chytne, nebo ne. Jenze vetsina mladych to kupuje kvuli tomu a povazuje to za sv. gral:). Pojdme radeji poradit Tengemu;).

Nebude to jednoduche, selektuje to dobre:).

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fajn, beru názory obou světů. Nejsem naivka, abych věřil, že je něco stopro bezpečné a ani nejsem zbytečný paranoik. Když někdo bude chtít a zaměří se na mě, tak mě dostane, což beru jako fakt.

 

Faktem je, že FPR asi u Applu bude promakanější a ostatní budou chvíli pokulhávat, ale vidno u Samsungu, rychle se to doběhlo.

 

Já stojím před rozhodnutím jestli jabko nebo robota ...nejsem vyhraněn ani jedním směrem. rozpočet mám s horní hranicí 10k, ale tam se vejdu s trochou vůle u 5S i možná 6 když se zadaří, ale zároveň nechci jít nad 5" což je dnešní nesmyslná moda mít co největší placku...Taky bych si třeba vystačil s S5 nebo A5 nebo i současnou J5...co teda zvolit a proč?

Potřebuju služebák, protože současné WP nedám už déle než týden či dva, je otázka zda nepočkat po vánocích. Zároveň za služebák nejsem ochoten dát víc jak 5 až 7 s něčím výrazně zajímavým uplně max 10, ale to už musí být. Duální sim nepotřebuju, mobilní data jedu kvůli synchro s kalendářem a mailem, net, focení ano ale normálně, FB a podobně vůbec. No a cena čím méně tím lépe..zkrátka nejlepší poměr cena/výkon.

Zatím mi z toho vypadlo jen (bez prioritizace) 5s,6,S5,A5 nebo J5..anebo to s5 mini. Nad 5" nejdu ani náhodou, baterku bych rád aspoň a dva dny a číňany nechci (ve smyslu Meizu,xia atd..tuto cestu jsem už zkusil..)

nejlepsi sluzebak co jsem mel bylo BB Z10. Vydrz, funkce, zabezpeceni (ale je pravda ze jsem sedel nad BES serverem ve firme)

v iTelefonech se nevyznam. vzhledove se mi 5S libi dost a dost ale kdyz jsem si s tim hral tak me ten iOS (nebo jak se to jmenuje) nejak nenadchl. pravdou ale budiz, ze jsem to mel v ruce tak 10 minut. A5 bych nebral, tam se delalo hodne kompromisu kvuli cene. sam jsem volil mezi Galaxy Alpha a A5kou a alpha vyhrala protoze me proste vic rajcovala a protoze je mirena coby high end model tim padem i ta podpora od vyrobce do budoucna je pravdepodobnejsi. Na J5 jsem ted koukal a nejak nevim co si o tom mam myslet.

 

Ale ja mam stejny nazor, pokud tam ctecka bude, tak jo, zkusim to a bud mne to chytne, nebo ne. Jenze vetsina mladych to kupuje kvuli tomu a povazuje to za sv. gral:). Pojdme radeji poradit Tengemu;).

Nebude to jednoduche, selektuje to dobre:).

pripadam si desne stary kdyz nekdo mluvi o mladych a nemysli me :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leexxa: tak promin, neni to mysleno zle:).

Tenge: bych to videl na S5 mimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé téma, tak se přidám.

 

Mám cca rok Galaxy Alpha. A jsem naprosto spokojen.

 

- slabší baterie - ale perfektně vyladěné, vydrží mi déle než jiný mobil s baterkou větší kapacity, rychle se dobíjí

- čtečka - super. Běžně to nikdo při například předání telefonu neotevře, v autě mám nastaveno, že se nezamyká, bez toho už bych telefon nechtěl

- rozměry - nemám rád pádla, na internet mám notebook

- design - otázka každého, mne zaujal

- rychlost - super, mám tam doinstalováno pouze cca 60 aplikací, takže telefon je svižný

- fotoaparát - jsem hodně spokojený

- podpora výrobce (má mít 6.0 android)

 

Nevýhody:

- nenašel jsem přímo na tento telefon stolní kolébku s nabíjením, méně příslušenství, ...

- přestal mi fungovat senzor otisku - ale výměna na počkání (bohužel ale tovární reset, takže jsem instaloval znovu)

- slabší vibrace

 

Po delší době zase telefon, který mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosba o radu - Kluci mám telefon Sony Experia Z1, koupil jsem si k němu originální magnetickou nabíječku Sony a ono s ní nejde nabíjet manželky telefon Experia Z3  :eek: Neříkejte mi, že ty paka udělali pro každou řadu jinou magnetickou nabíječku, i když známe Sony, že ano?  :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to chujovina, ktera casem bude urco zlobit, nehlede imho na bezpecnost bych to vubec nepouzival.

Je to chujovina. 

Pro mě typické situace:

Su oblečené v OOPP a ,,špinavý" od chemikálií a říkám: ,,Pepo, brnkni Vojtovi", mobil je na stole....a nic.

Večer se ,,zdržím" v místní paluši, ráno se probudím doma, a su po těžkým. Mobil v hospodě. Hostinský najde telefon, že brnkne mladý...a nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To o tym originalnim kabelu bych bral s rezervou, mam pravdepodobne predchozi verzi toho kabelu, krabicka sony, vyrazenej napis sony, ale oficialne nikdy takovy prislusenstvi mimo docku nebylo... Nektery sou pro Z3 a nektery ne... A myslim ze podle toho jak kdo kterej popis zkopiruje... Samo magneticky konektor je taky mozny, ale zkusil bych napred druhej kabl...

 

http://m.ebay.in/itm/181627532845?_mwBanner=1

 

https://m.ebay.in/itm/331647464567?_mwBanner=1

 

Mam kabel z druheho odkazu a funguje na z1/ z2

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim panove,

potreboval bych poradit s vyberem telefenu - slusna baterka, ne obrovsky(ne phablet) a dobry(vynikajici) fotak...

jasne ze to zrcadlovku nenahradi, ale kdyz nekde jsem tak at s tim neco slusne vyfotim

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...