Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

V 13. 1. 2021 v 19:47, ragu napsal:


F2Pro máme doma, velmi dobrý makro a foťák taky, pokud vyměníš stock aplikaci za jinou (ported Gcam).

Mohl bys prosím tě prakticky na nějakém snimku ukázat rozdíl mezi stock fotoaplikací a gcam? Fotím s poco f1 a jsem moc spokojený, laboroval jsem sice s pár aplikacemi, ale výsledek byl vždycky horší než z default foťáku. Nevim, co jsem dělal špatně, a zajímá mě, kam to jde ještě posunout... Nejsem samozřejmě žádný profík, mobilem cvakám jen tak ze srandy, co mě zaujme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bys prosím tě prakticky na nějakém snimku ukázat rozdíl mezi stock fotoaplikací a gcam? Fotím s poco f1 a jsem moc spokojený, laboroval jsem sice s pár aplikacemi, ale výsledek byl vždycky horší než z default foťáku. Nevim, co jsem dělal špatně, a zajímá mě, kam to jde ještě posunout... Nejsem samozřejmě žádný profík, mobilem cvakám jen tak ze srandy, co mě zaujme.

Můžu zkusit něco vyfotit ale podle mě už to někde existuje, zkus Googlit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Přátelé,

hledám nový ne apple mobil.

po zkoumání všeho možného (a osahavani)

jsem zakysnul na těchto dvou

pixel 5 a zenfone 7pro

nejaka doporučení, případně negativa, která by mi pomohla se finálně rozhodnout ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Pixelem s nedá než souhlasit, aktuálně se mi podařilo sehnat Pixel 4a z Německa za cca 8,5 tisíce a vzhledem k ceně je to neuvěřitelný mobil - vyzdvihnout musím hlavně foťák a pak jsem velice překvapený z baterky, která dává s přehledem 2 dny při cca 4-5 hodinách screentime. Co se týče her, tak jsem testoval Fortnite, na nižší detaily jede plynule, detaily vzhledem k malému display nevadí, jen se to to špatně ovládá, protože poskládat tam nějak rozumně ovládací prvky je problém.
Zenfone je proti Pixelu cihla, se všemi klady a zápory co to přináší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takhle - výstup fotografii mi přijde stejný u obou foťáků - u asusu mi přijde jako výhoda stabilizace optická a zaostřování širokouhláče, motion tracking, to že nemá průstřel a že má velkou baterii a nativní nahrávání hovorů, čtečka v tlačítku

u pixelu se mi líbí rozměry a váha, materiál (žádné sklo na zádech), fotky které z toho lezou a podpora google.

četl jsem různé hrůzostrašné scény na téma odlepování displaye a spol - myslím že je to všude a vyřeší se v rámci reklamace....

ctecka na zádech mi nevadí,

nejnovější hry nemám potřebu hrát na nejvyšší detaily 

v Německu mají 5ku za 629 eur, což by šlo, u nás je cena o dost vyšší, asus je za 18 000

asus má 256 gb místa , pixel 128.

do vany s tím nelezu, takže absence pokřivené ip specifikace mi nevadí

asus umí paměťové karty

asus má notifikacni diodu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Pixel 4A a čtečka mě taky štvala. Před tím jsem měl SONY se čtečkou v tlačítku a bylo to super. Ale Sony přestali dělat kompaktní telefony, takže vyhrál Pixel. U Pixelu jsem se nemohl trefit na čtečku, dokud jsem si nepořídil pouzdro. Při hlubší díře kolem čtečky se trefuji v pohodě a fakt je to jen o zvyku. V podstatě vždy beru mobil do ruky, nenechávám ho ležet, takže OK. U Pixelu bych, kromě již zmíněných kladů, vyzdvihnul zatím neomezené úložiště na fotky. Tím pádem se paměti trochu uleví. O Pixelu 5 jsem taky uvažoval, ale bylo mi líto za mobil vyhodit tolik. Navíc ta 4A se fakt povedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Vzdycky prvni vec, kterou na kazdem mem androidim telefonu delam, je, ze vypnu animace... je to rychlejsi.. zadne vokna se nikde nazasouvaj, nevyjizdej, neskacou ruzne pred voci.. a hopla, posledni aktualizace firemnich pravidel a zakazane developers menu...a jsem v perdeli.. normalne bych do toho kop.... nejak jinak se to asi vypnout neda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Ahoj,

furt vybírám nějaký ten (foto)mobil...
... cenově jsem původně myslel něco za 5-7kkč, ale tam bylo s ohledem na foťák až moc kompromisů. Teď to vidím na cca do 12kkč, v odůvodněných případech i o něco více (15kkč max.).

Kromě focení mobil používám jako mapu/navigaci, tak aby rychle našel pozici (družice) a to i v horším (zastíněném) terénu, tj. kvalitní GPS a držel jí. Pravidelně z mobilu přehrávám nějaké mluvené slovo, jak do sluchátek, tak přes „reprák“, takže tato část by měla být také na dobré úrovni (ne nutně nějaké hi-fi, spíš slušnou hlasitost). Preferuji silně 3,5mm jacka, ale smířil bych se v nouzi i s adaptérem. Jinak moc nevolám, jen pár hovorů a sms denně; ani Whatsup ne. Internet a hry jen nouzově, mám na to tablet.

Velikostně jsem zvyklý spíš na menší zařízení (surfuju a hraju na tabletu). Nyní mám 5­‘‘ full HD displej. Tj. preferuji vyloženě ne „pádlo“, ovšem pod 6,5¨ se člověk dostane obtížně (divnej svět...). Je mi také jedno, jestli bude mít zaoblené hrany displeje (spíš nechci), kde bude díra na selfie foťák, jestli bude mít ještě klasické tlačítko atd. Jsem v tom dost „konzerva“. Výkon neřeším – počítám, že s tím výše bude prostě pro mě dostatečný. Paměť taky nějak zásadně ne (více je lépe, samozřejmě).

 

Zatím mi to vychází na nový Samsung Galaxy A52, (LTE varianta) za nějakých 8990 Kč. Fotky slušné, ale něco lepšího moc za cca 5kkč navíc nevidím.... napadá někoho něco?

 

Srovnatelný Google Pixel 4a u nás bohužel stojí nějakých 12kkč a ind. dovozu se bojím, nechci pak řešit reklamace atd.

Fotograficky lepší Huawei P30 Pro má problém s Googlem (Trumpovo embargo), takže zakysne u výchozího A9 (max. A10) a celkově jde o starší kousek. Xiaomi MI 10 Pro je na tom obdobně - starší telefon s A9, navíc nemá voděodolnost, slot na kartu a jacka… 

Ještě jsem zkoumal Samsung Galaxy S20 FE, ale tam mi taky nepřijde, že bych si nějak výrazně oproti A52 pomohl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...