Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Cena je docela solidní,ale brandovaný telefon od operátora nechci,to si radši vyjednám slevu na volání a telefon si koupím "neomezený" .Zjistit co všechno brand zahrnuje je často nemožné,protože to prostě na prodejnách neví,pak je klidně možné,že nastanou problémy kvůli něčemu,co v telefonu t-mobile nechtěl,nebo naopak chtěl.Samozřejmě většinou se nic nestane a pokud je telefon od operátora,kterého člověk používá,nebývá problém,ale pokud se změní operátor,může se stát,že jsou problémy obzvláště s mobilním internetem,právě díky brandu,který vůbec nevím,co obsahuje.Doporučuje se radši koupit "čistý" telefon,ale cena je hold od operátora tak dobrá,že to za to stojí.

 

To se dnes ještě dělá? Přítelkyně má od t-mobile iPhone 5 a nevšiml jsem si že by byl nějak poznamenaný. Ale kdo ví jak to bude u nokie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se dnes ještě dělá? Přítelkyně má od t-mobile iPhone 5 a nevšiml jsem si že by byl nějak poznamenaný. Ale kdo ví jak to bude u nokie.

 

Já byl taky překvapený,ale dělá se to pořád a je jedno,jaká je to značka,je to u všech,už jen kvůli startovacímu logu:-).Ale těch zásahů bývá víc a někdy to dělá u jiného operátora opravdu problémy.Nemyslím problémy s voláním a sms,ale hlavně internetem.četl jsem jeden článek,že pokud není cena vyloženě velmi dobrá,je dobré se tel. od operátorům radši vyhnout.

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzes to prosim vysvetlit? jakoze "8" o nekolik trid lepsi, nez iOS? premejslel jsem o nokii 820 s osmickama...

 

nechci tady zacit nejaky flame, takze to ber jako subjektivni nazor resp zkusenosti a zkusim vylistovat par veci, ktery si mi na wp8 libi. nerikam, ze neco z toho nemaji i jine OS, je mozne ze maji...

 

architektura androidu a iOS na mne pusobi, ze to jsou spise app launchery. u androidu jsou navic widget, iOS ma notifikace, jinak si jsou tyhle 2 systemy velmi podobne, tzn, defacto jsou to pouze ikonky na spousteni apliakci..

srdce wp8 jsou live tiles. tzn. mas pouze 1 homescreen, kde si pripnes neomezene mnozstvi live tiles, coz jsou zive notifikace k danym aplikacim. na dalsim screenu (z homescreenu doprava) mas pouze list aplikaci.

co mne osobne bavi je:

- nastavitelny lock screen, kde si muzes pripnout az 5 notifikaci (vc. 3rd party aplikaci), tzn, vidis nektere veci a nemusis ani odemykat telefon.

- SkyDrive s moznosti zalohy jak telefonu, tzn aplikaci a veskeryho nastaveni, tak i treba obsahu telfonu (fotky, SMS) primo na cloud.

- Xbox hub primo zabudovany v OS

- MSOffice hub primo v OS, tzn mas regulerni ms office, coz se muze hodit na praci na firemnich dokumentech, kdyz mas treba deany firemni standard a musis office pouzivat...

- People hub, seskupene veskere social huby, ktere pouzivas

- multitasking az na 7 uloh

 

dal se mi na wp8 libi ta sviznost systemu, zadnej zasek nic takovyhom vsechno svizne plynule. velmi dobre beha i na min vykonych telefonech, a ma i mensi narocnost na baterii, tzn mela by byt vetsi vydrz. vizualni zpracovani systemu je uz hodne subjektivni zalezitost, nekomu se nelibi nekomu jo. ja uz bych nic jineho nechtel. UI je ciste, moderni, vsechno prehledne, nemam k tomu namitky.

 

co se tyce aplikaci, tak pokud nekdo ma jako hobby prochazeni a neustale instalovani vsemoznych lbibnek co jsou na applestore nebo google play, tak na windows marketu je tech aplikaci min, nicmene, to na co je clovek zvyklej z jinych OS ma na WP8 vzdy nejakou kvalitni nahradu, nektere aplikace uz maji nebo mit budou svoji vlastni WP verzi, napr instagram, photosynth, atd.

min aplikaci v marketu pro normalniho cloveka znamena i to, ze se nemusi prehrabovat v hromade shit aplikaci aby nasel necopouzitelneho... ja pouzivma radove 20-30 aplikaci a to mi staci...

 

nerikam, ze wp8 je nejlepsi system, a ostatni jsou o nicem, kazdy to vnimame jinak, nicmene pokud nekdo vaha, ze by treba presel, nebo ho windows founy zaujaly, tak doporucuju si to nekde osahat a zjistit jestli to sedi.

ja to predtim nemel moznost otestovat, ale moc mne to neprekvapilo a jsem rad, ze jsem do toho sel. android uz nechci nikdy videt. :)

jeste cekam az se zacne prodavat surface, a pak si udelam majkrosofti kombo, tzn notebook, tablet, mobil, vsehcno pekne na stejne platforme. :)

Upraveno uživatelem pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju zúčastněným za rady, dnes jsem pořídil Lumii 800, aktualizoval na WP 7.8 a pár hodin si tu hraju k plné spokojenosti. WP 8 jsou zase o kousek dál, ale já bych stejně nepoznal ten rozdíl a za ušetřené peníze, které by mě stály, bude aspoň dřív na nějakou časomíru. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jdu proti proudu, ale dotykový display mi nevyhovuje a proto se zeptám:

 

Co v dnešní době s klasickou sestavou tlačítka/ display?

 

V podstatě mi jde o klasiku, telefon používám (překvapivě) k telefonování, občas na nějaké SMS.

 

Nokia? Samsung? Nebo nějkdo jiný.. Kdo a co za model?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jdu proti proudu, ale dotykový display mi nevyhovuje a proto se zeptám:

 

Co v dnešní době s klasickou sestavou tlačítka/ display?

 

V podstatě mi jde o klasiku, telefon používám (překvapivě) k telefonování, občas na nějaké SMS.

 

Nokia? Samsung? Nebo nějkdo jiný.. Kdo a co za model?

 

 

 

Pro tyto účely je úplně jedno jaký koupíš.Mně osobně vždy seděla Nokie a to díky betelné konstrukci a pohodovému ovládání a taky vydrží baterky.Ale pro nároky jaké píšeš,je úplně jedno jaký koupíš:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz k řadě Lumia. Nokia bohužel nepoužila na mobilu HDMI konektor, ale jen 3,5 jack. Chtěl bych tedy vědět, jaké rozlišení se dá takto získat z telefonu?

Myslím, že jack jako video výstup nefunguje, některé nokie to uměly, ale lumie neumí. Ruku do ohně bych za to nedal, protože jsem to nezkoušel, ale nikde jsem informaci, že by to fungovalo nenašel.

Prakticky to znamená, že nejde připojit hardwarově. Existuje jen možnost připojit se k modernějším zařízením s podporou DLNA a přehrávat tak s pomocí WI-FI sítě.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, něco takového. Nebo ještě C5-00 (C2-01)

 

Tam někde se budu pohybovat. Má s něma někdo zkušenost?

 

 

 

 

 

E52 jsem vyfasoval v práci, mám jí dva a půl roku, párkrát mi spadla při jízdě na kole, vylítla baterka a zadní kryt, nicméně pořád funguje. Aplikací celkem hodně, internet, mail, GPS, WiFi(umí udělat i WiFi Hot Spot pro PC), čtečka eknih. I s původní baterií vydrží pořád ještě 3-4dny takového normálního používání. Už bych jí i vyměnil, ale zatím nějak nemám proč.

Jo foťák není nic moc, nemá autofokus a ty výstupy nejsou buhvíco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, něco takového. Nebo ještě C5-00 (C2-01)

 

Tam někde se budu pohybovat. Má s něma někdo zkušenost?

 

Ze sve zkusenosti,pokud chces jen volani a sms,muzu doporucit Nokii 6303.mam ji necele tri roky,baterka puvodni a 5 dni v pohode vydrzi.ocelove betelne telo,mockrat mi spadla na zem a stale jeste pada a nic ji neni.mam ji jako otloukanka do prace na volani a sms a perfektni.Je i nouzovy internet v nutnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, něco takového. Nebo ještě C5-00 (C2-01)

 

Tam někde se budu pohybovat. Má s něma někdo zkušenost?

 

Ze sve zkusenosti,pokud chces jen volani a sms,muzu doporucit Nokii 6303.mam ji necele tri roky,baterka puvodni a 5 dni v pohode vydrzi.ocelove betelne telo,mockrat mi spadla na zem a stale jeste pada a nic ji neni.mam ji jako otloukanka do prace na volani a sms a perfektni.Je i nouzovy internet v nutnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě teda dost mrzí. K čemu mi je, že telefon má super výkon, ale není jak ho použít? Absenci HDMI u top modelu vážně nechápu, jaké je strategie Mrkvosoftu?

 

Ty widle se mi vážně líbí, ale pokud to nemá TV out, tak nemám moc důvodů pro upgrade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...