Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

Skvělý thread se spoustou informaci a zkušenosti
Je tady někdo kdo přecházel z Blackberry. Teď vyšlo definitivní hlášení od TCL, že na konci měsíce jim končí licence na prodej BB. Mám něco přes 3 roky KeyOne a postupně mi naznačuje obměnu.
Líbí se mi HW klávesnice i když se přiznám, že ji nevyužívám na 100% (dotykový mód a swipe mě spíš štval), super baterie zpravidla na dva dny, líbí se i vzhledově, super je čtečka otisků na mezerníku vpředu a tlačítko na svítilnu. Hodně věcí najednou taky zvládá, včetně 30 až 80 záložek v chromu a edgi. Ale poslední dobou přibrzdil. Ještě hodně naviguji a fotim, ale spíš dokumentacne. Nemám FB, IG, apod. Prakticky jen mejly a WA, dále využívám Onedrive.

Potřebuji něco bezpečného na 2 sim, abych se zbavil firemního krámu. Paměť 128 bude OK, RAM těch 4 gb asi minimálně kvůli permanentnímu procházení mnoha oken v prohlížeči. Navigace souběžně s voláním.

Už jsem měl doporučení na iP SE a docela mě nadchnul, ale po srovnání jsem zjistil, že vlastně nedostanu nic navíc (tak třeba IP67 ano a pár drobností, ale naopak horší baterie a RAM, CPU zase lepší).
Apple neznám a nejsem nadšenec tohoto kultu, ale zkusit bych mohl když je blbuvzdorny.
Bojím se:
-pristupu na Onedrive??
-přetažení záloh s google account?
-import firemního outlook kalendáře?
-opravdu má pořád ten jejich lightning konektor? Mám vše na USB-C

Líbi se odladěnost celku a tím menší nároky na HW, úprava foto a video přímo v mobilu, kterou si chválí uživatelé.

Potom asi zmiňovaný huawei p30 nebo pixel 3a. Případně větší xiaomi redmi note 9pro nebo motorola moto G8. Raději bych ale zůstal do výšky 150 mm.

Ještě nějaké tipy a rady?

Děkuji za přečtení.



Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned na zacatku se vyjadrim k apple. U tohoto vyrobce nema smysl koukat na tabulkove parametry, to SE za 12 tis, hrave strci svym vykonem do kapsy telefony, ktere jsou za dvojnasobnou cenu. Apple ma velkou vyhodu v tom, ze si sije vsechno sam a ty telefony ma dobre odladene, takze pokud ti nevadi uzavrenost systemu a to ze maji stale lightning, hura do toho. U iphone neni problem stahnout ze zalohy google vsechny kontakty, pres aplikaci se dostat na one drive i do outlooku a do vsech ostatnich uctu na ktere jsi zvykly z androidu. 

Sam to mam v soucasne dobe na iphone tak, ze vsechny fotky zalohuju do fotek google, kalendar si prepisuji kazdy mesic na webu icloud.com a vse je okamzite v telefonu, ale vim ze kdykoli budu chtit migrovat na android, tak neni problem zalohovat kalendar na disk google a pokracovat v praci. Outlook pouzivam minimalne, ale na iphone fungoval vzdy bez problemu vcetne vsech upozorneni na udalosti v kalendari atp. 

Uprava videa a fotek primo v telefonu neni problem i u androidu, sam jsem si drive takto hral na samsungu, jen najit spravnou aplikaci a mozna mu to trvalo o kousek dele nez na iphone, ale dnes uz muze byt vsechno jinak, ale take nemusi, s upravami medii jsem si hral pred par lety...

 

P30 muze byt fajn funkcni telefon, ale vec ktera mi nejde do hlavy je to, proc ma podle vsech recenzi ktere jsem cetl, optickou stabilizaci pouze u teleobjektivu a ne u hlavniho fotoaparatu. Jasne teleobektiv je bez stabilizace temer k nicemu pokud chces fotit, nebo nedejboze tocit z ruky, ale byl bych velice rad, kdyby se v recenzich pletli a telefon mel OIS i na hlavnim 40mpx snimaci. 

Zminene xiaomi jsem moc nezkoumal, po tom co jsem si precetl, ze fotak je uplne bez stabilizace, ztratilo to pro me smysl a dal jsem ruce pryc. Pro cloveka co neustale neco foti neni nic horsiho, nez to, ze kdyz uz si chci jednou za uherak natocit video z nejake udalosti a nakonec zjistilm, ze je totalne rozklepane a nepouzitelne. Ale vykonostne i velikosti to muze byt slusny telefon, vidam ho u lidi pomerne casto.

Pokud chces ackovou radu pixelu a ne "plnotucnou" verzi, jeste chvili vydrz az pujde do prodeje pixel 4a, oproti 3a by mel mit o neco vice vykonu, vetsi displej, o neco lepe fotit a budes mit zajistenou o rok delsi software podporu nez u 3a. 

S motorolou nemam zkusenost tak nekomentuji.

Mozna bych se poohledl po nejakych telefonech od samsungu (mimo radu A, jsou pomale a za ty prachy proste nestoji, idealne rada S, nebo Note)

 

Bezpecnost telefonu bude takova, jakou si ji udelas. Apple v tomto ohledu mel vzdy navrch prave kvuli uzavrenosti systemu a kvuli tomu ze si apple vic hlida co ma na storu, ale kdyz do toho clovek nataha hromady bordelu a povoli ke vsemu pristup, tak je mu uzavrenost apple k nicemu. Je to o lidech.  Android diky sve otevrenosti nemusi byt tolik bezpecny, ale kdyz clovek pouzije selsky rozum a nepovoli aplikaci "svitilna" pristup ke kontaktum, zpravam, poloze, fotkam, atd. Tak v tom problem nevidim. Z meho pohledu spise vidim otevrenost androidu jako plus, kdyz potrebuji neco stahnout z internetu a presunout na flash disk, neni to problem, stejne tak, kdyz potrebuji rychle vytisknout soubor co mam v telefonu a nemam moznost se pripojit na internet. Proste telefon s androidem pripojim k pc a vytahnu si z nej vse co potrebuji. Tech moznosti je tam opravdu nespocet a dalo by se tu dlouze pokracovat, je jen otazka, zdali je clovek vyuzije..

 

Zaverem?

Je to ve vysledku asi jedno, pokud si urcis body, pres ktere nejede vlak (viz u me opticka stabilizace a software podpora alespon nasledujici dva roky, atd.). Je pak otazkou ktery system ti vice sedne a jestli chces aby to melo v pripade androidu nejake nastavby od ruznych vyrobcu, ktere muzou byt uzitecne, ale taky dost otravne. 

Pokud chces jednoduchy intuitivni a blbuvzdorny system, ktery je delan pro uzivatele a ne prohracicky a nevadi ti urcita omezeni sahni po apple. Pokud si chces s telefonem hrat, vyuzijes otevrenost systemu prave napriklad tim, ze at ho pripojis k cemukoli, muzes si z telefonu tahat data a fotky. Nebo si prakticky cely system a prostredi prekopat k obrazu svemu. Jdi do androidu...

 

Vyber telefonu neni vubec lehka vec, hlavne v pripade, ze je clovek postizenec jako ja, ktery moc nechce delat ustupky v parametrech ktere si usmyslel, ale to je tim, ze telefon pouzivam misto pc xx hodin denne a vim, ze i maly ustupek by me casem zacal hodne lezt na nervy a za chvili by zacal vyber telefonu nanovo. Sam vidis jak tu s vyberem telefonu valcim a nakonec nejspis prestoupim z applu zpet na android, poridim s10e a bude klid.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra...smekám a děkuji za vyčerpávající odpověď. Potvrzuješ co jsem si myslel u toho apple o sladenosti a menší náročnosti na HW.

Na co jsem zapomněl je to, že prakticky denně dostávám nějaké věci z mobilu do pc, kde máme pouze uzavřený intranet. Mám na to kombo flašku se běžným USB a USB-C.
Toto není u apple nijak možné? Ani když to bude nějaký novější s USB-C? Bude nutná pouze cesta využít apple, uložit na OneDrive a potom otevřít laptop a stáhnout z OneDrive a přenést do pc s intranetem.

To BlackBerry mám asi podobné jako ty místo PC a hlavně mimo kancl. Laptop už používám minimálně. Proto i ta HW klávesnice.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím , tak iphone komunikuje pouze s flashkou, ktera ma lightning. Pres kabel z toho dostanes jen fotky, zbytek by asi mohl jit nejakou cestou take, ale bude to dost kostrbaty postup, rozhodne slozitejsi nez u androidu, ktery se ti v PC ukaze jako flashka.

Jinak jakekoliv soubory z iphone pres icloud, onedrive, dropbox, atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zní dobře. Takže s něčím jako na odkazu bych mohl normálně operovat? Dříve tam nešlo připojit údajně nic, ale o apple toho vím fakt málo.
https://www.czc.cz/viking-64gb-lightning-micro-usb-usb-typ-c-cerna/241121/produkt


Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Schimi Jen doplním drobnou zkušenost čerstvýho uživatele Iphone (mám dva týdny, dřív BB Dtek, což podle mě už vlastně ani blackberry nebylo). Přechod jsem odkládal kvůli obavám, jak bude chodit outlook, kterej používám jak na maily, tak kalandář i kontakty. Obavy byly naprosto zbytečný, funguje to úplně v poho, vše se synchronizuje jak má. Akorát včera jsem narazil na to, že ačkoli mám v outlooku jako výchozí účet pro kontakty...@otlook.cz, tak v aplikaci kontakty se nastavil jako výchozí gmail, tudíž se kontakty nesynchronizovaly. 

Jinak pokud mi něco vadí (schází), tak je to stavová dioda, jinak jsem spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=46123]Schimi[/mention] Jen doplním drobnou zkušenost čerstvýho uživatele Iphone (mám dva týdny, dřív BB Dtek, což podle mě už vlastně ani blackberry nebylo). Přechod jsem odkládal kvůli obavám, jak bude chodit outlook, kterej používám jak na maily, tak kalandář i kontakty. Obavy byly naprosto zbytečný, funguje to úplně v poho, vše se synchronizuje jak má. Akorát včera jsem narazil na to, že ačkoli mám v outlooku jako výchozí účet pro kontakty...@otlook.cz, tak v aplikaci kontakty se nastavil jako výchozí gmail, tudíž se kontakty nesynchronizovaly. 
Jinak pokud mi něco vadí (schází), tak je to stavová dioda, jinak jsem spokojenej.
Moc díky za uklidnění. O té diodě mi říkal kolega co taky přešel, což je teda parádní věc, protože jsem prakticky pořád jen na vibracich. Nějak složitě si tam nastavil alespoň blikání ledky od blesku.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky by to melo fungovat, prakticky nemam zkusenost a netusim zda to ma nejakou certifikaci. Aby se apple jednoho dne nerozhodl, ze po aktualizaci jen ukaze hlasku "nepodporovany hardware" a konec. U levnych nabijecich kabelu bez certifikace to delalo.
Díky Pepino.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přesně! Koukám na to sem tam už rok a doufal jsem, že BlackBerry ještě něco vypustí. No holt se budu muset naučit žít bez HW klávesnice. A třeba změnit platformu. Když to bude dobře fungovat, tak proč ne že. Vlastně je iOS jedině co jsem nezkusil po symbianu, blackberry os 10, windows phone a androidu. Ale koho to má pořád bavit učit se nové platformy, když těch změn je tolik i v dalších oblastech života

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že u mobilů je to celkem jasné. Vždycky vyjde nějaká novinka té vrchlové řady a to je podle mě to nej co může (chce) výrobce nabídnout a to napříč všema značkama. Dělám to tak 10 let s ročním odstupem a ještě jsem nikdy nebyl zklamaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Schimi napsal:

Moc díky za uklidnění. O té diodě mi říkal kolega co taky přešel, což je teda parádní věc, protože jsem prakticky pořád jen na vibracich. Nějak složitě si tam nastavil alespoň blikání ledky od blesku.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk
 

Místo LEDky je funkce Allways On Display, kdy na dispeji stále vidíš notifikace, ovšem pouze u AMOLED diplejů, kde to nežere baterku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo mě, co dneska dokáže “nounejm” čínan za pár korun.

Vzal jsem tedy na zkoušku a pokus Umidigi A3X. Což je dle recenzí solidní foun v poměru cena/výkon.

A to mohu jen potvrdit. Hraju si s tim zatim jen jeden den, ale čumim jak puk, co jde dneska za necelou dvojku pořídit.

 

Dosud vypozorovaná negativa:

- kvalita mono-repro je tragická

- při automatickém jasu s tim telefon poměrně často a dost hejbe nahoru/dolu

- citlivost dotykové vrstvy nedosahuje kvalit dražších telefonů, někdy je potřeba se více soustředit nebo opakovat pohyb/dotyk prstu

- slabší wifi, tam kde je ajfoun std. na full, tady jsou 3 z 4 čárek

- foťák je spíš pro velmi nenáročného uživatele

 

Naopak pozitiva:

- stock Android 10

- velmi dobře koukatelný displej, vč. podání barev

- kvalita zpracování a použité matroše (boky hliník, záda sklo)

- výkon dostatečný na 90% běžných činností, vč. her, videa, apod.

- foťák jsem zcela upřímně čekal o dost horší, proto je to sice negativum, ale zas to nejni úplná sračka

 

Za mě palec hore. Zejm. vzhledem k ceně.

Třeba jako první telefén pro dítko do školy, naopak pro seniora, nebo někoho nenáročného — řekl bych ideální volba.

 

f74a571c14346147951283788e33b381.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...