Přejít na obsah

inspirace pro extrémní oudooristy...či dovolenkáře :-)


Doporučené příspěvky

Dal jsem na stránky světově první záběry dosud nekontaktovaného kmene Korowai Dalám na západní Papuy, jelikož se jedná o exkluzivní materiál a opravdu nikdo nikdy je zatím neviděl, tak si myslím, že pro ty co mají rádi cestování je to jako sladkej bombónek :P (a těch je tady mezi hodinkářama určitě plno)

viz: http://www.bushmanfilm.com/korowai-dalam-prvni-kontakt/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzasne, dechberouci. Ktery z tech maniku s batohama jsi Ty?

 

 

Já tam tentokrát nejsu, měl sem možnost jet, ale po zvážení toho, že jsem tam už byl (expedice ke kmeni Kombai) a zvážení všech rizik a i financí jsem odmítl, nicméně když to srovnám s tím co jsem viděl já, tak je to podobný, ale tihle křováci jsou ještě mnohem tradičnější a jde na nich vidět, že tam opravdu nikdo nikdy nebyl. Ono se vědělo že tam jsou a byly nějaký pokusy od misionářů o kontakt, ale nějak to pro ně nedopadlo dobře :hang:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opet nejhlubsi ucta, pred temi, kdo maji kuraz neco takoveho dotahnout do konce. Ac rikas, ze jsi tady primo nebyl, mozna bys mi mohl zodpovedet tri otazky:

1) Jak jste jim vysvetlili, ze jste obleceni?

2) Jak si takove kmeny predavaji vlastni historii?

3) Jak si vykladaji pojem rodina?

 

Dik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opet nejhlubsi ucta, pred temi, kdo maji kuraz neco takoveho dotahnout do konce. Ac rikas, ze jsi tady primo nebyl, mozna bys mi mohl zodpovedet tri otazky:

1) Jak jste jim vysvetlili, ze jste obleceni?

2) Jak si takove kmeny predavaji vlastni historii?

3) Jak si vykladaji pojem rodina?

 

Dik :)

 

 

No popravdě se s nima dost těžko mluví :-) my jsme na ně mluvili normálně česky a rukama nohama, některý témata jako náboženství a smrt jsou docela tabu. Oni nás berou tak jak jsme a to i včetně hadrů, spíš nás dost nechápavě pozorovali, když jsme cokoliv dělali, třeba jen čelovka vzbuzovala úžas, nebo míchání polívky ze sáčku v kotlíku (oni nemají nádoby) byla atrakce. Tihle lidé si vůbec nepamatují kolik jim je oni počítají snad jen do stovky a pak už je to moc, nebo spíš téměř nepočítají a používají k vyjádření ruce. Takže historie jako taková se nepředává, ale předávají se rituály a zvyky, písemě nic není jsou 100% negramotní. Co se týká rodiny, tak žena je majetek stejně jako prase a můžeš jich mít i několik, z Papuy jsem natočil 40 minutovej film a ke shlédnutí je zde: http://www.bushmanfilm.com/zapadni-papua-nova-guinea/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No popravdě se s nima dost těžko mluví :-) my jsme na ně mluvili normálně česky a rukama nohama, některý témata jako náboženství a smrt jsou docela tabu. Oni nás berou tak jak jsme a to i včetně hadrů, spíš nás dost nechápavě pozorovali, když jsme cokoliv dělali, třeba jen čelovka vzbuzovala úžas, nebo míchání polívky ze sáčku v kotlíku (oni nemají nádoby) byla atrakce. Tihle lidé si vůbec nepamatují kolik jim je oni počítají snad jen do stovky a pak už je to moc, nebo spíš téměř nepočítají a používají k vyjádření ruce. Takže historie jako taková se nepředává, ale předávají se rituály a zvyky, písemě nic není jsou 100% negramotní. Co se týká rodiny, tak žena je majetek stejně jako prase a můžeš jich mít i několik, z Papuy jsem natočil 40 minutovej film a ke shlédnutí je zde: http://www.bushmanfilm.com/zapadni-papua-nova-guinea/

 

Dopoledne jsem to zkouknul a krasne to zapada do toho, co jsi napsal. Opet musim sklonit, respect! Byla mista, kdy jsem se u toho filmu bal. A ten konec? No proste zakony prirody s trochou evoluce :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopoledne jsem to zkouknul a krasne to zapada do toho, co jsi napsal. Opet musim sklonit, respect! Byla mista, kdy jsem se u toho filmu bal. A ten konec? No proste zakony prirody s trochou evoluce :suicide_anim:

 

 

Díky moc! Jsem moc rád když se to lidem líbí a to je pro mě největší odměna za práci :P

to Organic: na pindíkách mají koteku, tj taková tykev, někteří významější mají koteku ze zobáku zoborožce a jiní zase takovou rychlou koteku svázáním pindíka do uzlíku kusem listu. Ženy mají sukýnku protože se tam věří, že musí být zakryty tyto tělesné otvory kvůli vstupu zlých duchů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...