Přejít na obsah

Identifikace


Teodor

Doporučené příspěvky

Zdědil jsem stříbrné kapesní hodinky,3 plášťové, na prachovce nápis Cylindre Remontoire pod tím nápis metal-prachovka je asi postříbřená mosaz, jinak punc bude patrně pod korunkou, ale nevím to jistě. Číslo na plášti je toto : 38 5 11.Strojek je taktéž patrně z mosazi a je na něm logo ve tvaru zvonečku s iniciály HW.

 

 

- Jaké je přibližné stáří hodinek?

- Iniciály a logo jestli se s ním už někdo setkal?

 

Přikládám pár foto, omlouvám se za kvalitu je to foceno pomocí mobilního telefonu...

post-11028-1267828212.jpg

post-11028-1267828225.jpg

post-11028-1267828234.jpg

post-11028-1267828240.jpg

post-11028-1267828245.jpg

post-11028-1267828251.jpg

post-11028-1267828257.jpg

post-11028-1267828264.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda musím říct, že takhle hrozné fotky jsem ještě neviděl a lepší by snad byly i z papírového fotoaparátu značky Dirkon, který vyšel jako slepovací skládačka v časopisu ABC :)

To na krčku hodinek opravdu vypadá jako punc a hodinky tedy nejspíš budou (až na ten vnitřní plášť) stříbrné. A vyrobené by mohly být tak někdy třeba kolem roku 1895.

No a značka na strojku je výhoda a tak je po čem pátrat. Začít můžeš třeba tady: http://www.mikrolisk.de/show.php/280/letter_H

 

EDIT: jinak mobilem, který nemá makro, se dá celkem úspěšně fotit přes lupu. Zkus to.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda musím říct, že takhle hrozné fotky jsem ještě neviděl a lepší by snad byly i z papírového fotoaparátu značky Dirkon, který vyšel jako slepovací skládačka v časopisu ABC :)

To na krčku hodinek opravdu vypadá jako punc a hodinky tedy nejspíš budou (až na ten vnitřní plášť) stříbrné. A vyrobené by mohly být tak někdy třeba kolem roku 1895.

No a značka na strojku je výhoda a tak je po čem pátrat. Začít můžeš třeba tady: http://www.mikrolisk.de/show.php/280/letter_H

 

EDIT: jinak mobilem, který nemá makro, se dá celkem úspěšně fotit přes lupu. Zkus to.

 

Já to fotil přes lupu, ale asi to mobil nepobere ani přes lupu kvalitně :(.

Jinak po značce jsem pátral a nic nenašel :(

Akorát potřebují vyčistit,seřídit,dát nové sklíčko a nějak opravit ciferník... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...