Přejít na obsah

Prim Sport 2


Doporučené příspěvky

A opět já 🤭

Chtěl bych si pořídit černou korunku.

Na ebay a alíku je korunek dost, jen nevím rozměry. Přečetl jsem si vlákno o korunkách na igeny a z toho mi vyplívá, že bych musel vypreparovat těsnění, abych je pořádně změřil. Bohužel i tak bych se svými měřidly nebyl moc úspěšný. Mám jen obyč šupléru.

Nevíte někdo rozměry, popř neobjednával jste někdo korunku co by do dvojek pásla? Předem Vám děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Honza.manta napsal:

Korunka je s Igeny stejná průměrem, jen se liší délkou krčku. To se dá doladit délkou natahovací hřídelky a v případě nutnosti i ubroušením krčku.

To je sice hezké, ale já potřebuji rozměry kvůli objednání černé korunky.

I tak děkuji za reakci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, já a zase já 🤭

Teď řeším sklíčko. Koukal jsem na pět pouzder a na většině z nich mám vyšší vypouklé sklíčko a na jednom pouzdru nižší. 

Jak má vypadat originální armovací sklíčko, popř lze nahradit nějakým "lepším"?

Předem děkuji za trpělivost s mými dotazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oteviras pandorinu skříňku. Originální PS2 armovaci sklíčko je 31mm, nesehnatelne.co je dostupné, tak armovaci 31,2 mm, ktere tam pasuje, ale chce to Tvar Pardubice, které už taky v podstatě nejsou . Podle popisu bude původní to nižší, ty vypoukle bubliny jsou už ty  pozdější různých výrobců. 

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Vomi napsal:

Oteviras pandorinu skříňku. Originální PS2 armovaci sklíčko je 31mm, nesehnatelne.co je dostupné, tak armovaci 31,2 mm, ktere tam pasuje, ale chce to Tvar Pardubice, které už taky v podstatě nejsou . Podle popisu bude původní to nižší, ty vypoukle bubliny jsou už ty  pozdější různých výrobců. 

Děkuji za vysvětlení. Tak že mám pravděpodobně jeden originál armovák.

Ještě se zeptám, Tvar je nižší nebo bublina? Nějaký jsem vygůglil, tak bych kdyžtak i zakoupil. 🤗

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Vomi napsal:

Tvar je nižší. Bubliny nebrat 🙂. Výsledek stejně poznáš až na hodinkách, podle armovaku. 

Nevíš a kecáš blbiny. Sklíčka ma PS1 a PS2 se vždy vyráběli v Eltonu současně s armovákama. Ty totiž nemají na trhu náhradu a Tvar skla nevyráběl, protože armováky nedělali. Doteď si je děláme na stejném původním vybavení, jen materiál už se chová jinak, proto ten tvar. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zekon7302 napsal:

Nevíš a kecáš blbiny. Sklíčka ma PS1 a PS2 se vždy vyráběli v Eltonu současně s armovákama. Ty totiž nemají na trhu náhradu a Tvar skla nevyráběl, protože armováky nedělali. Doteď si je děláme na stejném původním vybavení, jen materiál už se chová jinak, proto ten tvar. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, zekon7302 napsal:

Nevíš a kecáš blbiny. Sklíčka ma PS1 a PS2 se vždy vyráběli v Eltonu současně s armovákama. Ty totiž nemají na trhu náhradu a Tvar skla nevyráběl, protože armováky nedělali. Doteď si je děláme na stejném původním vybavení, jen materiál už se chová jinak, proto ten tvar. 

Servisní byly Tvar. Z Eltonu šly PS1 a PS2 samozřejmě na továrních. To, že se dělaly a dělají sklíčka v eltonu vím,o tom tady diskuze není. 

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Vomi napsal:

Servisní byly Tvar. Z Eltonu šly PS1 a PS2 samozřejmě na továrních. To, že se dělaly a dělají sklíčka v eltonu vím,o tom tady diskuze není. 

Tvar dělal všechny rozměry, jen ne na armovací. A když něco zkoušeli, tak nedopadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, kachnička napsal:

A jaký je rozdíl mezi tvar a armovacím? Armovací dle názvu by mělo vydržet víc, dle mé dedukce, ale rád se nechám poučit, ať neumřu úplně blbej.

Armovací, se říká proto, že je v něm armatura, v případě PS1/2, tam byly vyztužovací kovové kroužky. Jejich funkce je praktická, při zalisováni skla působí na sklo tlak proti pouzdru, tím to utěsní. Kutilové kvůli nedostupnosti koupí rozměrově na pouzdro jinde, byť je sklo kvalitní, u PS2 nesedí na armovák, u PS1 je slabší, takže zbastlí sklo s původním armovákem a případnou netěsnou zalepí. “LEPIDLO DO HODINEK NEPATŘÍ!!”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 24. 4. 2022 v 17:19, Honza.manta napsal:

Korunka je s Igeny stejná průměrem, jen se liší délkou krčku. To se dá doladit délkou natahovací hřídelky a v případě nutnosti i ubroušením krčku.

Dobrý den, nevím jak položit otázku všem,tak doufám že to vyjde.Koupil jsem dnes v Ostravě za doufám super cenu ty dolní primky na obrázku.Mel bych prosím tři otázky,ty dolní jsem tu už dával jsou jak mi tu už pánové potvrdili bastl který jsem koupil v Maďarsku ale fungují perfektně.Nejprve se mlzily při pocení ruky v rukávu ale po dotažení dynka v poho.Moje otázky jsou: Která luneta je originální,jestli"Ostravy"vypadají v pořádku (myslím luneta, ručky,korunka atd.Pri seřizování jdou těžkopádně,při vytažení a zatlačení korunky nekliknou,jen prostě zajedou jak po měkkém asfaltu. "Maďarky"při vytažení korunky "kliknou"a jdou lehce.NIMG_20220622_110905_HDR.thumb.jpg.f852a8f2abdeedc315747eef111e4583.jpgIMG_20220622_112853_HDR.thumb.jpg.f54b5dfe14d46fc2813cbc16f0cd5619.jpgIMG_20220622_112901_HDR.thumb.jpg.7f3c7ad85d573618932a73948a18cabe.jpgIMG_20220622_112920_HDR.thumb.jpg.a9915e5f929ef1b6b2e7c0da6eab85fe.jpgIMG_20220622_112928_HDR.thumb.jpg.d0ce0740c997b5cfb2dd657d7d37aed8.jpgevim jak by to mělo být správně a které jsou na tom mechanicky lépe.Diky moc za odpověď.Preji pěkný den pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...