Přejít na obsah

Prim Sport 2


Doporučené příspěvky

Capone, ty přechromovaný pouzdra jsou udělaný skutečně dobře - rovný plochy jsou pořád rovný a hrany jsou pořád hrany. Nechceš se trochu rozepsat o postupu? Třeba jak chrom dolů, jak jsi to leštil a tak?

 

Když jsem začal nahánět nová pouzdra na prim sport 2 a ono nikde nic nebylo...(Parexo nerez za 1450,- a to mám na těch levých). Začala úvaha o renovaci, ty dvoje z prava mám po tatíkovi. Tyto jsou chromovány a postup byl následující.

Řekl jsem kamarádovi co dělá ve firmě co vyrábí vodovodní baterie a jiné a samozřejmě i chromují. On mne potěšil tím co jsem netušil a to že to nemusím obrušovat pouzdra od starého chromu. Mají lázeň v které se chrom rozpustí a tak pokus byl na jednom starším pouzdru co bylo zničené neodborným otevřením. Potom jsem je na filcovém kotouči vyleštil pomocí jemné pasty na leštění. Pak jsem odevzdal kamarádovi a jeho kolega to znovu nachromoval. Ještě k leštění, musí se opatrně, aby se neoleštila hrana pouzder... Leštěním se odstraní drobné škrábance a hluboké zůstanou!!! Možná by to šlo vyletovat cínem, ale měl jsem strach co chromování bude, nebude držet? Na druhou stranu mi to nevadí, jsou památeční a ty šrámy k nim patří. Hold už něco ty pouzdra zažila...

 

Alex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, taky jsem si udělal radost... Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s vyčištěním a seřízením v Eltonu,případně opravou poškozenýho chromu pouzdra. Moc díky.R

 

Hezké. :smile_anim:

Shora vypadá to pouzdro slušně, klidně bych ho nechal a časem sehnal třeba humberta s pěkným pouzdrem a prohodil to. Jinak bych to neřešil. Tak maximálně seřídit, přetěsnit a možná vyčistit u normálního hodináře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si člověk neudělá sám, tak většinou skončí špatně... :-((

 

Ale zase za poctivou a kvalitní práci je hodně lidí ochotno poctivě a slušně zaplatit.. :)

 

No a když už sem píšu, tak se zkusím znovu zeptat na jednu věc, na kterou se mi zde zatím nedostalo uspokojivé odpovědi.

Jde o tzv. "Dětské Sportky". Kolik existovalo variant ciferníků? Mám troje - modře metalizovaný, pak s obrázkem Formule 1 a nakonec s černým ciferníkem a u indexů hodin jsou čísla minut 5,10,15 atd. Stylem "jakoby" B-Uhr - líp to nedokážu popsat.. Znáte někdo další varianty malých Sportek? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zase za poctivou a kvalitní práci je hodně lidí ochotno poctivě a slušně zaplatit.. :)

 

No a když už sem píšu, tak se zkusím znovu zeptat na jednu věc, na kterou se mi zde zatím nedostalo uspokojivé odpovědi.

Jde o tzv. "Dětské Sportky". Kolik existovalo variant ciferníků? Mám troje - modře metalizovaný, pak s obrázkem Formule 1 a nakonec s černým ciferníkem a u indexů hodin jsou čísla minut 5,10,15 atd. Stylem "jakoby" B-Uhr - líp to nedokážu popsat.. Znáte někdo další varianty malých Sportek? Díky.

 

No zde máš část ciferníků co byla použita na malé sporty:

 

http://www.oblibene.biz/userdata/shopimg/parexo/Image/Ciselniky/Ciselnik%20Prim%20B_C.jpg

 

Alex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zase za poctivou a kvalitní práci je hodně lidí ochotno poctivě a slušně zaplatit.. :)

 

To jo, ale kolikrát ani peníze nejsou dostatečnou motivací. Některým lidem stačí co mají a za dalšími penězi se nehoní, tam se pak hodí výměna za díly či hodinky :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krása! :)

Ďakujem. No nejak mi to nestačí. Mám strach že sa mi tie celkom nóbl púzdra ošúchajú. Športy sa totiž usídlili na mojej ruke a nie a nie ich prestriedať. Najbližšie sa asi zamerám na žltočervené humbertá no ale čas a vhodná príležitosť ukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Prim maniak

Přesně to vystihuje moji doměnku - tohle je původní tehdejší rytí. Zatímco ty "rádoby generálem věnované" mají pěkné, podle mého mínění strojově řízené gravírování. Takže pěknej podvod. :giljotiini:

 

Edit: překlep

 

 

Jsi manták,ty poznáš gravírování jen na základě fotky? Text může znít z dnešního pohledu blbě,ale každej ví jací byli bolševičtí lampasáci kokoti. Skoro jako ty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Kabat

Taky bych tak jednoznačně neviděl,že to dýnko s vojenským věnováním je podvod i když vypadá nově. U starých hodinářů se občas válí věci,že by člověk nevěřil. Měl jsem Sporty s věnováním velitele PS vyvedené totožným písmem a i gravírování bylo podobné. A to byl 100% originál od "pamětníka z kanceláře",žádný podvod. Bylo to někdy z pol. 80-tých let a to už se všechno rytí nedělalo jen ručně jako ještě v 70-tých letech. Z té doby mi připadají ty dvě ruční věnování výše,u toho od ÚV KSČ je i rok 1978 což by odpovídlo.

 

Tende druh rytí a písma už dneska ani nikdo nedělá,ptal jsem se na to. Ty staré pantografy už neexistují a všechno do nerezu se dělá jen laserem.

 

"Líbí se mi tady na Chronomagu", jak se velice lehko a bez podkladů spousta věcí šovinisticky odsoudí a tím je to vyřízené jednou provždy. Jedna věc je názor a druhá "ano je to na 100% podvod". Ano někdo to takto může vidět,ale realita může být úplně jiná a často i je. HOW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mne pobavil pán co na aukru má tyto PS2 kde je podle všeho poškozeno datumové kolo a text zní:

 

(Jako nové-vzácnější verze PRIM-potápěčské. Plně funkční (bez zkoušení délky a přesnosti chodu). Fosforové ručky, číslice, ruční natahování, šroubovací zadní dekl, stav TOP-fakt super. Pouze okénko dole je prázdné, patrně se tam podle mě ukazovala hloubka ponoru. Průměr hodinek 3,6cm.)

 

Jen je škoda , že ty co mám já ukazují datum a né hloubku ponoru :smile_anim:

post-2503-094130400 1282293706.jpeg

Upraveno uživatelem CaponeAll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mne pobavil pán co na aukru má tyto PS2 kde je podle všeho poškozeno datumové kolo a text zní:

 

(Jako nové-vzácnější verze PRIM-potápěčské. Plně funkční (bez zkoušení délky a přesnosti chodu). Fosforové ručky, číslice, ruční natahování, šroubovací zadní dekl, stav TOP-fakt super. Pouze okénko dole je prázdné, patrně se tam podle mě ukazovala hloubka ponoru. Průměr hodinek 3,6cm.)

 

Jen je škoda , že ty co mám já ukazují datum a né hloubku ponoru :smile_anim:

 

To se tedy zásadně pleteš - to není datum, tenhle speciální potápěčský typ přece ukazoval v okénku v sekundách, za jak dlouho se máš vynořit z vody :D Poznámka pro dýchavičné - nedoporučuje se potápění koncem měsíce :lol2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...