Přejít na obsah

pasky, tahy, remeny... pro Prim Sport 1 a 2


Doporučené příspěvky

Resim takovy mensi problem. Mam na ceste (konecne) renovovane Prim Sport 2 s vinovym cifernikem. A na renovaci (snad) pujdou Prim Sport 1. Ale co potom? Na co je nasadit? Vim, ze se tady kolem Sportu resilo uz kde co, ale myslim si, ze by nebylo na skodu sem davat fotky a odkazy na pasky, ktere ZARUCENE k Primkam pujdou.

 

Jestli to je blbej napad nebo duplicitni tema (nevim o tom), tak to smazneme. Ale vazne myslim, ze by to mohlo pomoct.

 

Ten muj problem treba spociva v presvedceni, ze by se ke Sportum hodil ocelovy tah v kombinaci ocel/cerna. Znate to, myslim to asi takhle:

MB08000H4stahl-silschw.jpg

ale zaroven trvam na tvarovane koncovce, protoze ta mezera mezi tahem a pouzdrem Sportum nesvedci - alespon co jsem zatim videl.

 

Mate nekdo nejaky dobry zazracny zdroj, kde maji tuhle kombinaci PLUS tvarovane koncovky? A v uplne idealnim pripade, nemate to nekdo doma a nevyfotite to pro nas ostatni, co jsme jeste nenasli ten idealni tah k Primkam?

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kovový tah na Prim Sport 2? Kovotex Trenčín! :D

 

Já teda používám obyč černé kožené řemínky. Originál ČSSR Saturn za Kč 30.

 

Jinak se tedy omlouvám za trochu OT, odpověď na položenou otázku nevím, protože se v kovových tazích neorientuju, nedělají mi na ruce dobře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tady uz se asi opravdu psalo o vsem :) Tak vytahnu na svetlo tohle vlakno.

 

Mate nejake dalsi tipy na kovovy tah k renovovanym igenum? Kovotex je fajn na originaly, ale rad bych neco trochu kvalitnejsiho. Mel by byt lehci i tak pusobit, Igeny nejsou zadny tool, treba ten na poslednich fotkach uz je na me trochu moc, ale titan nee. Na watchbandcentru samozrejme hrabat umim, takze spis neco noveho, klidne i fotky tahu na jinych hodinkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady uz se asi opravdu psalo o vsem :) Tak vytahnu na svetlo tohle vlakno.

 

Mate nejake dalsi tipy na kovovy tah k renovovanym igenum? Kovotex je fajn na originaly, ale rad bych neco trochu kvalitnejsiho. Mel by byt lehci i tak pusobit, Igeny nejsou zadny tool, treba ten na poslednich fotkach uz je na me trochu moc, ale titan nee. Na watchbandcentru samozrejme hrabat umim, takze spis neco noveho, klidne i fotky tahu na jinych hodinkach.

 

mmoobbyy, kdyz uz jsi to ozivil...ja se ptal uz x-krat a vzdycky zapomenu. nevis, jaka je roztec nozicek na renovovanych Igenech? PS2 maji 18mm, na PS1 v novem nerezovem eltonackem pouzdre vzdycky zapomenu. mam je na ceste, tak ze bych jim mezitim poridil tak/remen/neco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam porad 19, jako na puvodnim modelu, to samozrejme taky trochu limituje vyber, uzsi nechci, vypada to blbe, sirsi jde zbrousit, ale nozky jsou dost uzke, tak aby to moc neprecuhovalo, takze badam. Remen i guma se vetsinou o ten jeden mm poda, mam tam Di Modell 20mm a je to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já za mě na Prim Sport II rozhodně origo gumový řemen se čtyřmi dírami. Přijde mi, že těm hodinkám sedí naprosto nejlíp (velká škoda, že ho Elton nenabízí). Vypadá opravdu sportovně a vkusně a přitom není přeplácaný. Je omyvatelný, takže se nechá dobře čistit od potu, nechá se s ním plavat a potápět aniž by nějak výrazně trpěl a hlavně - netahá za chlupy na ruce, což je u mě celkem problém :lol2:

Jinak kůže taky není špatná, spousta kožených řemenů je taky krásných, PS II dost sedí tyto od Mavexu třeba http://www.mavex.cz/kozene_menu.htm, ale časem se propotí a zesmrádne a do vody taky moc není.

Když kovový tak se přikláním taky ke Kovotexu Trenčín. U Dvojek se krásně schová do pouzdra. Dřív jsem vídával na PS II kovový tah, jakoby spletený z takových jemných drátků,vypadalo to celkem dobře, nemáte někdo foto?

post-11040-012000300 1297351819.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních asi 15 let jsem nosil hodinky na tahu a tak nějak jsem si na to zvyknul. Guma na denní nošení mi nevyhovuje :( Jj, Kovotex je klasika, jak jsem psal, ale připadá mi to stejný, jako kdybych si měl kvůli tomu, že mám sporty ještě jezdit 12O Škodofkou a kouřit "klejky" :) :) proto jsem hledal na komplet renovované Igeny něco příjemněji nositelného ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně na Igenech nebo sportech 2 nejvíce vyhovuje jakýkoliv kaučuk. Jediná nevýhoda těchto pásků je cena. Jasně, dají se sehnat i levnější, ale ty nejsou desingově na moc vysoké úrovni. Je pravda, že řada kožených pásků dodává Igenům ještě atraktivnější vzhled. Jak už zde bylo zmíněno, kůže se za nějaký čas propotí a na plavání to také není pravé ořechové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nedavno jsem objevil v supliku gumovy reminek ke Casium ktere jsem kdysi mel a mel jsem ho v rezerve. Jen tak jsem ho zkusil na Igeny a velice me prekvapil pac k nim podle me perfektne pasuje, navic je to dobry matros neni to takovy ten levny plast. Cena byla tehdy 220Kc no zkusil jsem ho vyguglit a nasel za 7USD. Na obalu je roztec sice 18mm ale pasuje perfektne bez mezirky a navic jsou soucasti baleni kvalitni stezejky.

Kazdopadne me se libi i kdyz uznavam neni to cesky vyrobek ale JAPAN ale snad se to nepoprska.:D

post-13561-047109200 1302885931.jpg

post-13561-078791800 1302885953.jpg

post-13561-037793800 1302885968.jpg

post-13561-058038100 1302885978.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem hledal stranku kovotexu na internetu, ale nenasel jsem ani poradne email. Mohli by jste mi poradit, jak se k nim dostat?

Kovový tah na Prim Sport 2? Kovotex Trenčín! Posted Image

 

Já teda používám obyč černé kožené řemínky. Originál ČSSR Saturn za Kč 30.

 

Jinak se tedy omlouvám za trochu OT, odpověď na položenou otázku nevím, protože se v kovových tazích neorientuju, nedělají mi na ruce dobře Posted Image

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...