Přejít na obsah

In-line brusle


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Dovolim si otevrit po delsi dobe toto vlakno. Umim docela na lednich i na in-linech, jezdival jsem freestyle. Z te doby mam i krasne K2, nove staly nehorazne prachy, ale vydrzely vsechno. Vloni jsem zjistil, ze mi povyrostla noha a pekne jsem si v nich odrel kotniky, tak je cas "upgradovat" na nejake fitness brusle, skakat a delat kraviny uz delat nebudu. Nejaky tip na kvalitni brusle, co neco vydrzi? Nemam jeste ani jasno ve velikosti kolecek, prece jen na tech freeridovych byla kolecka hodne mala. Brzdu nepotrebuji, nikdy jsem ji na bruslich nemel a spis bych se pri preslapovani bal, ze o ni zakopnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 138
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jezdím docela dlouho, kdysi na agresivkach k2, momentálně na fitness.

Doporučuju ti zase K2, mají asi nejvymakanejsi botičky. Mam teď 110/100 a jede to už fakt dost rychle. Nejlépe zajít do kamenného shopu a zkusit, popř půjčovna a půjčit si víc velikostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si K2 asi 5x pujcil od kamose na Lipne kdyz jsem nemel sve RollerBlade. Prijde mi to pocitove stejne. Spis se ted po nakupu asi 3-4 novych brusli klonim k nazoru ktery mam od jednoho mechanika (Igy centrum servis Sportisimo). Lyziny a kolecka uz umi delat kde kdo za podobne prachy. Umeni je udelat pohodlnou a pevnou botu - o tom je i cena brusli. Vzdy jsem kupoval brusle v akci za cca 50% okolo 1500kc, vzdy RollerBlade. Ted mam od nich nejakou vyssi radu kdyz otevirali v CB novy obchod. Ukecal jsem jeste slevicku navic, tak jsem neodolal. A je to jak rikal ten mechanik, lyziny a kolecka temer stejne, ale noha si ted v bote vylozene chrochta blahem. Cena sice o 1500kc vic, ale rozdil o 100% pohodli navic. Takze osobne si myslim, ze je jedno zda mam Fila nebo Roller nebo K2 (moje oblibene znacky inline). Hlavni je nesetrit a vzit nejakou vyssi radu s poradnou botou. Ty levne v akci za 1500kc bych uz nekoupil. Vy dva jste skoro profici, ja jen hobik. Treba vam pohled amatera pomuze. Jinak zene jezdi furt Fila a ani jeden z nas nemel nikdy problem s prezkou nebo cimkoliv. Vlastne ne. Fily maji na povoleni kolecka imbus z obou stran. Rollery maji z jedne strany imbus a z druhe uchyceni jako sroub do vrat, ulozene v plastu. Nikdy jsem to neznicil, ale deda jednou chtel pomoc a zabral moc a ctyrhran ozvejkal a neslo uz spravit. Takze provrtat a normalni sroub s matkou, jezdilo to ale vypadalo to hrozne. Jake uchyceni maji K2 nevim neb jsem na nich kolecka nikdy nemenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si otevrit po delsi dobe toto vlakno. Umim docela na lednich i na in-linech, jezdival jsem freestyle. Z te doby mam i krasne K2, nove staly nehorazne prachy, ale vydrzely vsechno. Vloni jsem zjistil, ze mi povyrostla noha a pekne jsem si v nich odrel kotniky, tak je cas "upgradovat" na nejake fitness brusle, skakat a delat kraviny uz delat nebudu. Nejaky tip na kvalitni brusle, co neco vydrzi? Nemam jeste ani jasno ve velikosti kolecek, prece jen na tech freeridovych byla kolecka hodne mala. Brzdu nepotrebuji, nikdy jsem ji na bruslich nemel a spis bych se pri preslapovani bal, ze o ni zakopnu :)

 

Nevím do kolika chceš kaček, ale já nedávnou koupil tyhle http://www.heliasport.cz/eshop/in-line/brusle/rollerblade-fusion-84 velmi chválené ve všech testech, kdy jsou to spíš městské brusle, ale rozhodně se neztratí ani na cyklostezce. Já mám teda starší model Fusion X7 , ale jsou skoro stejné, akorát mám kolečka 90mm a jede to teda hodně dobře. Skeletová bota s vyndavací vložkou, parádně drží na noze. Fitness brusle se mi pořád tak nějak vyklaly, tady je noha z mého pohledu mnohem pevnější. Akorát mám dost širokou nohu a zatím bojuju se šířkou bot:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj styl brusleni je asi takovy sverazny, ale utazene brusle nemam rad. Potrebuji mit cit v kotnicich. Setrit na tom moc nechci, ty prvni me staly pres osmicku a vyplatilo se to. Trosku se obavam tech vetsich kolecek, jestli z toho nebudu mit divny pocit byt o trocho vys.

Dekuji vsem za rady, klidne piste dal, rad si to prectu.

Marfaeli - ty vypadaji dost dobre. Neco mezi fitness a freeride :)

Upraveno uživatelem nAscA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porad taky zvazuje vetsi kolecka. Muze nekdo zkuseny popsat, jestli je v praxi problem s prechodem a brzdenim? Blby je, ze umim brzdit jen do smyku. Jezdim nejvic na hodne frekventovane stezce. Kolikrat uz takhle mam problem to ubrzdit. Pokud budu mit vetsi kola, je realne, ze si pri brzdeni do smyku natlucu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přechod na větší kolečka vpodstatě není problém, ale má to svá specifika. Přirovnal bych to asi k lyžím slalomky x obřačky.

menší kolečka pomalejší, ale dobře ovladatelné, krátké oblouky atd. Větší kolečka - vyšší rychlost delší oblouky. Zastavit na větších kolečkách smykem jsem zatím nezkoušel.

Mám kolečka 110 mm, nemám bzdičku brzdím T stopem. Menší kolečka už bych nechtěl.

 

Od fitnes jsem se dopracoval postupně k těmto.

http://www.bontland.cz/brusle.php?index=2

Upraveno uživatelem Dali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem začal taky jezdit :-) Když jsem to tu pročetl jak chválíte ty K2, tak jsem koupil tyto:

 

http://www.sportobchod.cz/inline-brusle-k2-vo2-90-boa-m.htm

 

Co se mi na nich moc líbí je neskutečně jednoduché "zavazování" točením kolečka, které utahuje botu. A jsou opravdu neskutečně pohodlné. Na začátečníka až moc rychlé, což jsem pocítil ve chvíli, kdy se mi při druhém bruslení za zatáčkou na cyklostezce objevil bagr :D Brusle jsou tak lehké, že kotoul plavmo do oranice není prakticky žádný problém  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porad taky zvazuje vetsi kolecka. Muze nekdo zkuseny popsat, jestli je v praxi problem s prechodem a brzdenim? Blby je, ze umim brzdit jen do smyku. Jezdim nejvic na hodne frekventovane stezce. Kolikrat uz takhle mam problem to ubrzdit. Pokud budu mit vetsi kola, je realne, ze si pri brzdeni do smyku natlucu?

 

Brzdění do smyku si na kolečkových bruslích nedovedu představit. Také, jako Dali, brzdím T stopem, i když účinnost při vyšších rychlostech není nijak závratná. Aspoň u mě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna věc, doporučuji vozit chrániče, jezdím dvanáct let, do minulého roku bez čehokoli, pak jsem koupil nové brusle, blbnul a dopadlo to docela špatně. Minimálně na zápěstí a zvažuju i helmu.

 

Brzdím brzdou, je to nejbezpečnější a nejrychlejší způsob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna věc, doporučuji vozit chrániče, jezdím dvanáct let, do minulého roku bez čehokoli, pak jsem koupil nové brusle, blbnul a dopadlo to docela špatně. Minimálně na zápěstí a zvažuju i helmu.

 

Brzdím brzdou, je to nejbezpečnější a nejrychlejší způsob.

Asfalt je sviňa. Bez helmy na brusle nevyjedu, na rukou cyklistický rukavice, občas chrániče na kolena. Bez helmy fakt nedoporučuju už mě dělali 3 stehy na hlavě, zapomněl jsem si ji doma a už jsem se pro ní nechtěl vracet, a to jsem jenom lehce zadrhl o asfalt. Teď už tolik nejezdím, ale před několika lety jsem měl většinou pád jednou nebo dvakrát za sezonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asfalt je sviňa. Bez helmy na brusle nevyjedu, na rukou cyklistický rukavice, občas chrániče na kolena. Bez helmy fakt nedoporučuju už mě dělali 3 stehy na hlavě, zapomněl jsem si ji doma a už jsem se pro ní nechtěl vracet, a to jsem jenom lehce zadrhl o asfalt. Teď už tolik nejezdím, ale před několika lety jsem měl většinou pád jednou nebo dvakrát za sezonu.

 

Mám helmu normálně na kolo, to stačí ne ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že helma cyklo nebo na brusle je fuk, předpokládaná forma karambolu je velmi podobná. v každém případě doporučuji chrániče zápěstí, nejen cyklo rukavice.  chrániče nejen zápěstí fixují, ale mají nějaké kluzné prvky a ruka se při kontaktu s asfaltem nezastaví! Zlomené zápěstí už mám za sebou 2x, pád na bruslích byl příčinou jednou. odřeniny vem čert, ale zlomenina je opruz. dle doktora je to nejčastější forma úrazu na inline bruslích.

Upraveno uživatelem lazy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím, že helma cyklo nebo na brusle je fuk, předpokládaná forma karambolu je velmi podobná. v každém případě doporučuji chrániče zápěstí, nejen cyklo rukavice.  chrániče nejen zápěstí fixují, ale mají nějaké kluzné prvky a ruka se při kontaktu s asfaltem nezastaví! Zlomené zápěstí už mám za sebou 2x, pád na bruslích byl příčinou jednou. odřeniny vem čert, ale zlomenina je opruz. dle doktora je to nejčastější forma úrazu na inline bruslích.

 

To všechno mám :-) Jezdím obalenej jak hráči naší hokejové repre :-) Ale já se mám rád, tak mi to nevadí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na brusle chodím víc okapotovanej nez na airsoft:-) Brzdeni do smyku myslim tak ze rychle jedes a chces rychle zastavit tak napřed takovým bočním venkovním obloukem střídavě oběma bruslema zpomalím na rychlost kdy si dovolím vystrcit brusli před sebe a kolem ní se otočím, druhá brusle brzdí venkovním obloukem. Většinou mě to otočí o 360 a vic stupnu. Jako kdyz v hokeji dojedes puk a prudce se na miste otocis. Na lede od venkovní brusle v oblouku odletava drt, coz se na asfaltu nedeje:-) Proto je to o hubu:-) Koleckama gumovat jako brusli na lede neumim:-) Vypada to z ciziho pohledu jako ze napred nesmele udelas par malych "smyku" a pak se temer na  miste otocis. Na miste to neni, posunete me to co ja vim o metr? Co podjede (vlivem rychlosti a moji vahy) ta brusle kolem ktere se tocim. Uff, snad jsem to napsal srozumitelne. Jsem samouk, tohle jsem si vzil tak nejek instinktivne. Kdyz jsem zkousel klasickou brzdu nebo to sourani druhe brusle za sebou na storc, moc to nezpomalilo. O rychlem zastaveni nemohla bejt rec. Ale mozna jsem to praktikoval blbe, ze to neslo. Tenhle muj zpusob je riskantni, ale ucinej. Jen musim mit kolem sebe dost mista do stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele klucí, kam byste doporučili na in-line dovolenou ? Přemýšlím teď o Flaeming Parku v Německu, ale všechny info co mám jsou 3-4 roky staré. Není teď už třeba něco lepšího ? Představuju si tak na 4 dny, vždycky dopoledne ježdění, odpoledne třeba procházka, pivečko, veget...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...