Přejít na obsah

WORKSHOP focení


niko

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 145
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Harry - mne sa tie fotky celkom páčia. Najmä tá druhá, s tým nažltlým osvetlením (teda ako si spomínal, obe sú asi pri rovnakom svetle fotené, ale tá druhá ho má dominantné), evokuje vo mne pohodu a relax: kreslo, tlmené osvetlenie, nejaký chlast, jemný jazz ... pohoda. Keby to bolo normálne biele osvetlenie bolo by to asi dokonalejšia fotka, ale trochu chladná, si myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
ted me napadlo - chces to zkusit? ja uz nejaky cas pouzivam hamu s kablikem a tohle mi doma lezi? :)

Díky za nabídku, kdyžtak zavolám. Odpalovací sadu jsem našel za 15$ na Ebay, blesk mám, uvidíme.:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si udělal trochu času a zkusil v domácích podmínkách vyfotit pokud možno stejné fotky, jaké jsme dělali v Karviné v ateliéru. Stejné proto, abych měl nějaké srovnání a mohl posoudit možnosti. Fotil jsem podobným způsobem - z ruky, podobná expozice, ale více než dvojnásobné časy. Používal jsem odrazové desky (ze čtvrtky a černého papíru), matný průsvitný plast na rozptýlení světla a halogenové stavební světlo - a to se ukázalo jako největší problém... Jednak je prostě slabé (!!!) a také svítí spíš žlutě než bíle... Nicméně výsledky jsou zde:

 

Toto je pokus zduplikovat obrázek, který dělal Niko:

 

 

 

A toto je vlastně už druhý pokus o stejnou fotku jako dělal Niko - poprvé jsem to zkoušel už v Karviné a toto je "domácí" verze. Tu z Karviné jsem zde už ukázal, takže můžete porovnat...

 

 

 

Tak a teď do mně - ať vím co změnit a zlepšit ;)

 

Je to jiné, ale zajímavé...docela se mi to líbí.

Halogeny jsou samozřejmě trošku jiný typ světla než jsme použivali. Když to malinko vyladíš, bude to dobré. Vzhledem k tomu, že produkují méně světla, použil bych stativ. Ten žlutavý nádech bys měl odfiltrovat, stačí si pohrát s nastavením bílé na foťáku a bude to super. Držím palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...