Přejít na obsah

Orlí hnízdo


Doporučené příspěvky

Pronásob to dvěma a budeš někde poblíž aktuální cenové hladiny. Pokud budou hodinky s origo papírama a krabičkou, tak bude nutné ještě něco přidat.

 

Však já vím za kolik jsem kupoval, to byla reakce na těch 30k. Přestal jsi chodit okolo horký kaše a cenu jsi shrnul správně :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pronásob to dvěma a budeš někde poblíž aktuální cenové hladiny. Pokud budou hodinky s origo papírama a krabičkou, tak bude nutné ještě něco přidat.

 

výborně, to jsem chtěl slyšet. tak nějak jsem si to myslel.

 

a btw ví se, kolik jich ještě je funkčních, jako že se o nich víc? vím, že se tady někde na foru dávaly dohromady čísla (nejvyšší bylo tuším 304) a sešlo se jich tak kolem deseti... předpokládám ale, že jen mezi členy tohoto fora jich je určitě víc, ne?

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Pavel Milan Černý
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výborně, to jsem chtěl slyšet. tak nějak jsem si to myslel.

 

a btw ví se, kolik jich ještě je funkčních, jako že se o nich víc? vím, že se tady někde na foru dávaly dohromady čísla (nejvyšší bylo tuším 304) a sešlo se jich tak kolem deseti... předpokládám ale, že jen mezi členy tohoto fora jich je určitě víc, ne?

 

 

 

 

 

Ahoj Pavle Milane, já tohle chtěla taky zjistit, ale naše debata se vlastně stočila úplně někam jinam v mém vlákně, tak jsem zvědavá, jak dopadneš ty :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pavle Milane, já tohle chtěla taky zjistit, ale naše debata se vlastně stočila úplně někam jinam v mém vlákně, tak jsem zvědavá, jak dopadneš ty :smile_anim:

 

když jsem tak pročítal různá témata, tak se to stane téměř vždy :-) mě to prostě zajímá a v budoucnu si je chci určitě koupit... teď na to ale stejně nemám :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste takova technicka... proc maji Orliky na lunete to cislovani 'pozpatku' ? Je to protoze je to proste obkresleno od Omegy, nebo to ma skutecne nejaky vyznam ? Pokud ma, proc to Omega pak upravila a v novejsim typu to uz bylo 'spravne' ?

 

viz Seamaster 300 1957 vs 1960...

post-5784-002851100 1295349614.jpg

post-5784-095750300 1295349743.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste takova technicka... proc maji Orliky na lunete to cislovani 'pozpatku' ? Je to protoze je to proste obkresleno od Omegy, nebo to ma skutecne nejaky vyznam ? Pokud ma, proc to Omega pak upravila a v novejsim typu to uz bylo 'spravne' ?

 

viz Seamaster 300 1957 vs 1960...

 

Význam to samozřejmě má. Když lezl potápěč s těmito hodinkami pod vodu, tak si natočil otočný kroužek tak, aby svítící bod byl na stejné poloze jako konec minutové ručky.

Díky tomu pak byl následně schopen snadno odečíst ze vzájemné polohy špičky minutové ručky a otočného kroužku jak dlouho je ponořen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Význam to samozřejmě má. Když lezl potápěč s těmito hodinkami pod vodu, tak si natočil otočný kroužek tak, aby svítící bod byl na stejné poloze jako konec minutové ručky.

Díky tomu pak byl následně schopen snadno odečíst ze vzájemné polohy špičky minutové ručky a otočného kroužku jak dlouho je ponořen.

 

Není to u reverzního číslování naopak? Že si potápěč otočný kroužek nastavil, plácnu, 30 minut dopředu od aktuální polohy minutové ručky a pak průběžně sledoval kolik mu ještě zbývá? Protože onen deadline je na první pohled čitelnější? Stejně tak při dekompresi?

Jen tipuji, nepotápím se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to u reverzního číslování naopak? Že si potápěč otočný kroužek nastavil, plácnu, 30 minut dopředu od aktuální polohy minutové ručky a pak průběžně sledoval kolik mu ještě zbývá? Protože onen deadline je na první pohled čitelnější? Stejně tak při dekompresi?

Jen tipuji, nepotápím se.

 

Jo, jo je to jak rikas, ovsem u techto hodinek pokud byly urceny do nasich vod si to v praxi moc neumim predstavit stelovat to v rukavicich a pri obvykle viditelnosti (neviditelnosti). Ovsem pokrok to tenkrat byl to jo. Zajimalo by me kolik se toho s nimi odpotapelo ja myslim ze moc ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...