Přejít na obsah

Zenith special


Doporučené příspěvky

Tak se mi díky kamarádovi z Českých Budějovic podařilo ulovit tenhle kousek - ZENITH special s mimostřednou vteřinovkou. Pouzdro 40 mm, minerální sklo s otočnou lunetou a šipkou (kterou někdo obarvil), výplň ruček je opravovaná, cibulka na korunce značně ošoupaná, pod dýnkem na strojku protiprachové sklo. Stav je poměrně slušný, jak napovídají fotky. Pásek je samodomo a je provizorní. Doufám, že simon vymyslí něco... no zkrátka jako vždycky.

 

Mám doma jedny podobné bez vteřinovky, které byly (dle vyjádření fabriky) vyrobeny 29.dubna 1930. Tyto mají strojek s číslem o 664 vyšším :P

 

post-2687-1269804643.jpg

 

post-2687-1269804668.jpg

 

post-2687-1269804684.jpg

 

post-2687-1269804703.jpg

 

post-2687-1269804719.jpg

 

post-2687-1269804733.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju Jirko. Nejen, že je to vzácnej kus, ale ještě jsou i pěkný. :)

Však taky proto jsem je bral, i když se musím přiznat, že jsem řekl ano, aniž bych je viděl. Zkrátka kamarád má moji absolutní důvěru. Vždyť to byl on, kdo mě před deseti lety ukázal, co je to Zenith a že by si měl člověk sakra vážit toho, co má na ruce a tím pádem vlastně i sám sebe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že bude fotka i novým řemenem.

Určitě, ale bude to asi chvilku trvat, protože pokud se rozhodnu pro dělený pásek, bude to muset Ondřej našít přímo na ně :smile_anim:

 

Korunka je originál?

Korunka je originál (snad se nemílím), akorát hodně ošoupaná. Snad někdy někde potkám lepší, ale to je opravdu jen "snad" :crying_anim02:

 

ciferník je fakt do modra?

Jak modrá? Já vidím černou :D

Ciferník je černý, ty první fotky jsou na sluníčku a odlesk fixluje...

Upraveno uživatelem M916
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...