Přejít na obsah

IWC Ingenieur


Doporučené příspěvky

No já mám zápěstí 18,5 cm, při první prohlídce jsem inženýry vyloučil, že jsou moc velké a tlusté.

 

vlastnil jsem ing 7d přesně jeden měsíc, pak jsem je prodal, moje pazoura vykazuje objemový podprůměr ( méně než 17 cm )

a tyhle hodinky, ač jsem se pro ně rychle nadchnul jsou pro mě nenositelné, dopadlo to Rolex :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to Volfda..takze si 312ky uz vylucil z vyberu?

...inak velka gratulacia k hodinkam. tieto IWC-cka som kedysi okukoval aj ja.

 

Nevyloučil, jsou stále ve hře, a to na předních pozicích ;) Ale vždy, když se poohlížím po novém kousku, začnu spekulovat i nad jinýma modelama. Na ty ingenieury se zajdu podívat, ale stejnak mi to potáhne spíše k potrugalům. Mám ještě dost slušnou nabídku na JLC reverso Grand date, což je nádherný kousek, ale říkám si, jestli na to nemám ještě čas. Co se týče BP, nejlevněji jsem je našel za 7500eur, tolik se mi zatím do hodinek nechce dávat, ale skousnul bych to... Je ale pravda, že ty 312 mi drží už rok, Panerai chci a toto je optimální model: jednoduchý, dobrý tvar pouzdra a in-house s rezervou 3 dny- navíc nejlevnější varianta, takže k tomu zaplatím nějakou tu dovolenou a bude mi odpuětěno (i když jsem svobodný, sem tam je mi to vytknuto) :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediné zklamání které jsem kdy u inženýrů pocítil bylo u Big Inženýrů jejich ukazatel rezervy nátahu. Je tam stejný caliber jako v Big Pilotech, ale tenukazatel mi přišel jenom jako z drátku, prostě se mi k těm hodinkám nelíbil. Působil na mně tržnicově, lacině...

Calibre: 51113

- Vibrations: 21 600/h / 3 Hz

- Jewels: 42

- Power reserve: 7 days (168 hours)

- Winding: automatic

Tenhle model je spíše takový společenštější, dáno řemenem i průhledem na strojek, decentní ukazatel rezervy je nejspíš proto, aby tak nějak nerušil odečítání času.

Upraveno uživatelem IWCmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že toto vlákno ve mně opět rozdmýchalo touhu po vintážních inženýrech...

 

krásné hodinky, velké a vysoké, vypadají skvěle, málem jsem je koupil, v oriose jsem dostal skvělou cenu, ale jsou

to prostě oblekovky a k mému stylu oblékání se nehodí, neunosil bych je, každopádně mohu vřele doporučit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krásné hodinky, velké a vysoké, vypadají skvěle, málem jsem je koupil, v oriose jsem dostal skvělou cenu, ale jsou

to prostě oblekovky a k mému stylu oblékání se nehodí, neunosil bych je, každopádně mohu vřele doporučit

 

V Oriose měli jiné než ve zlatě? Ty jsem zkoušel na podzim - sedly krásně, ale ta cena. Jinak je v nerezi nabízeli za 155k CZK, což mi přijde hodně. Nedávno byly na ebay za necelé 4000 USD.

 

edit: překlepy

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Oriose měli jiné než ve zlatě? Ty jsem zkoušel na podzim - sedly krásně, ale ta cena. Jinak je v nerezi nabízeli za 155k CZK, což mi přijde hodně. Nedávno byly na ebay za necelé 4000 USD.

 

edit: překlepy

ocel 155, sleva na cca 120t, když připočteš DPH k US cenám, tak se to riskovat navyplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jak jsem už psal v SZ IWCmannovi, byl jsem si zkusit ty plastiki a okouknout Zidana a musím říct, že ty jeho na kovu jsou prostě a jednoduše nej :smile_anim: Nevím, jestli bych se pro ně nakonec rozhodnul, ale určitě je minimálně zvážím v užším výběru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Bezva kousek, Ingenieury se mi vždycky líbili. Mimochodem na kůži by to byl horor :yucky: :yucky: , tyhle hodinky musí být nutně na oceli !!!

 

nemusia, mission earth su nadherne na modrom kaucuku s modrym cifernikom..... :-)

ale suhlas, na kozi by to bolo asi dost ..... ako by som to ..... zvlastne ..... :-)

 

samozrejme gratulacia, je to skvely kusok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusia, mission earth su nadherne na modrom kaucuku s modrym cifernikom..... :-)

ale suhlas, na kozi by to bolo asi dost ..... ako by som to ..... zvlastne ..... :-)

 

samozrejme gratulacia, je to skvely kusok

Pokud budou ale na modrém kaučuku a s modrým ciferníkem, pak je to už ta lim. edice Plastiki, ref. 323603. Jinak ale děkuji, musím již po několikáté konstatovat, že jsem znich stále nadšený. :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych měl dotaz na zkušenější členy zdejšího fóra ohledně materiálu skladu kovového tahu na mých hodinkách. Tah, ač je nerez, má jinou barvu než sklad (pokud se správně vyjadřuji, zkrátka ta část tahu, co se překlápí při zapínání a při rozepnutí spůsobí, že hodinky nespadnou na zem, ale visí na ruce). Mám podezření, že je titanový, snad kvůli hmotnosti (?) Konzultoval jsem to i s prodejcem, ale taky přesně nevěděl a nikde jsem takovouhle informaci nenašel. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Jedním slovem nádhera.

Jsi šťastný muž.

Pro mě zapovězené kvůli velikosti. Bohužel to už mám odzkoušené.

 

Ať Ti dělají radost co možná nejdéle. ;)

 

Ta velikost je opravdu velká, vnímáš to při nošení jako problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Copak velikost, ale ta váha!! :helpsmilie: Ne ale vážně, je to jako s ostatníma velkýma hodinkama které mám. Prvotní seznámení = šok, za chvíli ale dobrý, po deseti minutách už o nich na ruce ani nevíš. U mne to postupně gradovalo, napřed Seiko Monster, jejich 40 mm jsem viděl jako maximum pro mou ruku. Pak následovaly bondovky, ty byly takové jemnější. Proti nim Omega PO byly veliké a masivní, ale za chvíli pohoda. Teď Inženýry, to je už fakt špalek. Ač o 1/2 mm vetší než PO, na ruce vypadají ještě o hodně větší, také díky ochraně korunky. Je to už fakt kus železa, při nošení ale naprosto v poho. :thumbsup_anim: Zkusím sem dát fotku pro srovnání s Omegama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...