Přejít na obsah

PRIM 2000


Doporučené příspěvky

Nafot je i mobilem. Hlavne uz to tady vlep, at se muzeme podivat.

 

Ahoj všem. Jsem tady novej, tak zdravím všechny. Jedny Prim 2000 mám taky. Kupováno v r. 2000 přímo v Eltonu, byly tenkrát prezentovány na jejich webu a stály tuším kolem 2.800 Kč. Koupil jsem je právě kvůli jejich designu - mám jednoduchý černý ciferník jen s datumkou a origo kovový tah. S přesností u nich není problém. Pořád se mi líbí a nosím je poctivě - je to pořádný kus oceli a na moji "pacinku" akorát. Jsem rád, že jich podle všeho nebylo prodáno tolik :D. Až budu doma, nafotím a přidám sem foto.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po letech...

Aho, mám je taky :clap:

 

Už 12 let, celkem dost nošené, moje první pořádné hodinky. Teď už odpočívají a čekají na svoji šanci...

 

Maj spoustu funkcí, dva budíky, stopky, světová časová pásma atd., ale momentálně jsou bez baterky, takže jen prázdný displej :smile_anim:

post-30518-0-96714800-1370122930_thumb.jpg

post-30518-0-50063400-1370122947_thumb.jpg

post-30518-0-64980000-1370122963_thumb.jpg

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak jsem, vážení členové fóra, naznal, že moje první slušné hodinky si po deseti letech zaslouží pořádnou renovaci. Ony ty "anadigi" Project 2000, ten typ, který mám já i pan kolega VARJAG, byly na svoji dobu celkem chytré. Mají naprogramovaný kalendář do roku 2040 včetně letního a zimního času (změna probíhá automaticky). Kdyby se náhodou u nás posun času zrušil, stačí nastavit jako výchozí město GREENWICH a žádné automatické změny se nekonají.

Hodinky jsou vodotěsné do 100m (koupal jsem se s nimi v moři), maí dva budíky a stopky na 1/1000 s (!) - co je v praxi nevyužitelné.

Na fotografii jsou hodinky v režimu aktivních tlačítek, po 120 s se přepnou do módu, kdy ukazují jen den týdne a datum (druhá fotka).

Symbol sluníčka vedle digitálních hodin vpravo indikuje letní čas, v případě zimního času se nezobrazuje nic - to je správně, vždyť zimní čas je ten "správný" středoevropský.

 

Opravdu příjemné hodinky.

 

 

 

post-8355-0-08284300-1428673136_thumb.jpg

post-8355-0-44096400-1428673147_thumb.jpg

post-8355-0-15610900-1428673155_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem uvažoval, jestli do toho jít, nakonec jsem kontaktoval paní Krskovou z Eltonu a ta mi dala cenovou nabídku. Měl jsem dva velké škrábance na sklíčku, takže jsem chtěl i výměnu sklíčka. Nakonec to dopadlo tak, že měnili sklíčko, těsnění pod sklíčkem, leštění pouzdra (tah jsem neleštil, ani neměnil), výměna dvou tlačítek, nová baterka a tlaková zkouška. I s poštovným na dobírku jsem se vešel do 2 000 Kč. Je to skoro polovina původní ceny těch hodinek, ale zaslouží si to, mám je opravdu rád, dělají tak cca 10 s za měsíc do plusu, což je na obyč. quartzový strojek neřízený rádiem fakt dobré. Mám mimochodem ještě Casia digitálky, řízené rádiem, stačí, aby se dvě noci nesynchronizovaly a hned je tam 15s do mínusu. Pro představu posílám fotku před renovací:

 

P.S.: Pokoušel jsem se přesvědčit Elton, aby lunetu udělali ve vzhledu kartáčované oceli, jako jsou ta připojovací "křídla" od tahu k vlastnímu pouzdru hodinek, ale tohle nedělají. Ta lesklá luneta je velice náchylná na mikroškrábance, které se tam objeví i třeba od šatů.

post-8355-0-65306500-1428729905_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak jsem právě učinil zajímavý objev.

Díky srovnání fotografie před renovací a po renovaci, jsem zjistil, že došlo k malé, téměř nepostřehnutelné změně geometrie lunety. Pokusil jsem se to zobrazit na obrázku. Zatímco dříve byla hrana mezi lunetou a sklíčkem téměř ostrá, teď je o trochu více zakulacená. Myslím si (nejsem odborník), že to asi vzniklo tak, že lunetu leštili (možná dokonce obrušovali) a poté ji znovu pokovovali. Nemám tušení, z jakého materiálu luneta je. Před asi rokem jsem se chtěl zeptat u nás v hodinářství, jestli by mi ji zkusili přeleštit a hodinář se do toho nechtěl pustit, prý by nerad při leštění zjistil, že pod chromem je bronz, to si nechtěl brát na triko.

 

Osobně mě ta malá změna tvaru netrápí a všimnul jsem si jí jen při srovnání fotografií. I když jsem hodinky prohlížel pod lupou, bylo zaoblení téměř nepostřehnutelné.

post-8355-0-13139600-1428732732_thumb.jpg

post-8355-0-35126700-1428732804_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečetl jsem si tohle vlákno od začátku, a napadlo mě ještě reagovat na příspěvky od

uživatelů little-w a vraby.

Stopky jsou opravdu na tisícinu sekundy. Viz fotka, stopky zastavily na 3,212 s.

Kdysi jsem měl takovou hru - zkoušel jsem jaký nejmenší čas dokážu na stopkách dosáhnout. Jednou se mi podařilo 0,008 - ale byla to asi spíš náhoda..

post-8355-0-55701500-1428734256_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska v bazáči čumel na ty chrona na kůži, ale za cca. 1500,- mě nějak moc nezaujaly. Fakt vypadají dost ulítle.

Navíc nejdou, prej baterka, a jedna ručka na chrono je lehce vyosená, asi to nenuluje přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...