Přejít na obsah

Jak správně vyměnit řemínek k hodinkám?


Doporučené příspěvky

Dobrý den. Koupil jsem si před 10 dny hodinky Citizen AS4041-01L a nechal jsem si v Koscomu v Praze vyměnit originální řemínek za kožený, neboť ten původní se mi rozepínal. Bohužel se výměny řemínku ujala mladá prodavačka a když jsem si hodinky doma po výměně řemínku podrobně prohlédl, kovové pouzdro u osiček bylo podrápané (shora i zdola viditelné jemné škrábance). Nevím, jak v Koscomu vyměňují řemínky a jaké nástroje k tomu používají, ale myslel jsem si, že když to dám do Koscomu (největší hodinářské prodejny v ČR), nemusím se bát, že mi podrápou kovové pouzdro od hodinek.

 

Zajímalo by mě tedy, jak bych měl správně postupovat v případě, když si budu chtít řemínek do budoucna měnit raději sám. Už jsem si na www.conrad.cz objednal vidlici pro výměnu hodinkového řemínku, ale dosud jsem s tím něměl žádné zkušenosti.

 

Předem děkuji všem za názory a rady. S pozdravem a přáním hezkého dne.....Kamil Jelínek

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc všem za užitečné rady!!! Popravdě řečeno by si všechny Vámi zaslané příspěvky (včetně videa a obrázků) měli pořádně prostudovat pracovníci v Koscomu, aby věděli, jakým způsobem se má odborně a šetrně vyměňovat řemínek u hodinek. Jistě asi nejsem jediný případ, který smutně skončil po návštěvě jejich "odborného servisu". Ještě jednou tedy děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s taky nic nemá přehánět. Dnes hledáš na pouzdru mikroškrábance u řemenu a zítra je pokřtíš o futra. I když je občas cena nerozumná, jsou to jen hodinky, ty se mají nosit a pak se šrámům nevyhneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám obyč. úzkej šroubováček a na kožené řemeny nožík, párminutová záležitost, a zatím jsem nic nepoškrábal. Horší je, když je do pouzdra z boku zalisovaná tyčka místo stěžejky, na to je třeba aparát, zkoušel jsem to vytlačit tak nějak amatérsky a výsledek moc nepotěšil :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s taky nic nemá přehánět. Dnes hledáš na pouzdru mikroškrábance u řemenu a zítra je pokřtíš o futra. I když je občas cena nerozumná, jsou to jen hodinky, ty se mají nosit a pak se šrámům nevyhneš.

OK a čím vzácnější kousek, tím víc ran dostane. To je moje zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dik za otevreni tohohle tematu a dobre tipy. Stalo se mi to same, kdyz jsem si nechaval menit reminek (zaplatpanbu) "jenom" na Poljotech. Nez jsem stacil rict slovo, prodavacka drzela v ruce kudlu a ja s vytrestenyma ocima cumel a doufal, ze to dobre dopadne. Reminek vymenila OK, hodinky jsem prohledl jeste na miste a doma pak jeste lupou. Riskovat uz v zadnem pripade nebudu a menit budu sam :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za otevreni tohohle tematu a dobre tipy. Stalo se mi to same, kdyz jsem si nechaval menit reminek (zaplatpanbu) "jenom" na Poljotech. Nez jsem stacil rict slovo, prodavacka drzela v ruce kudlu a ja s vytrestenyma ocima cumel a doufal, ze to dobre dopadne. Reminek vymenila OK, hodinky jsem prohledl jeste na miste a doma pak jeste lupou. Riskovat uz v zadnem pripade nebudu a menit budu sam :-)

No a mne sa to stalo na novych JLC vies si to predstavit skoro ma doma roztrhlo!!!!....lebo som im veril a pozrel som si ich az doma...nehovorim ze je to velky skrabanec ale keby ich prelepil paskou ako v ukazke neubudlo by z nich!!...uz som pozeral naradicko ne ebay...idem do toho radsej si to budem robit sam ved mam na to cas... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

No tak se musím přidat taky s jednou historkou. Koupil jsem si včera krásný orloje od Omegy tady na fóru. Celej nadšenej jsem šel k hodináři, aby mi vyměnil koučuk za jiný, co jsem si vybral a aby mi vyměnil sponu. No strávil jsem tam 50 minut, chtěl 50 Kč, vypotil u toho tak 5 litrů potu.

 

Když jsem přišel domů tak koukám, že do spony na novém kaučuku narval stěžejku t té staré. Ta nová spona je užší, takže z ní na jedné straně stěžejka civěla asi o 3 mm. Že by mohly být stěžejky různě dlouhé hodináře asi nenapadlo nebo mu to prostě bylo p...l. Nastudoval jsem tedy pár videí na youtube a s pomocí kancelářské sponky a švýcarského zavíracího nože vše uvedl do správného stavu. Asi za 5 minut. A to mám opravdu hodně volšový ruce.

 

Takže.....souhlasím autorem tématu - sám si to prostě uděláš nejlíp :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...