Přejít na obsah

ORIS Small Second,Date


Doporučené příspěvky

Návštěvník Snow
Je tam foto aj na ruke a nevyzera to zle :-) Vacsina potapiek je asi pre "odvaznych" :-)

 

Foto je z úhlu, nevidíme na ruku v přímém pohledu, hodinky musí ruku hodně přesahovat. Nevidím důvod proč by měla být většina diver hodinek pro odvážné, máš pro to nějaké rozumné zdůvodnění ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je odvážné pořídit si na ani ne 17 cm ruku hodinky o průměru 47mm, musí to vypadat poměrně komicky.

 

 

Odvážné to možná je, ale já bych řekl, že to vypadá výborně, má tam fotku na ruce. Rozměr 47 má u těchto Orisů největší průměr toho soudkovitého těla a optickou velikost hodinek určuje spíše ta černá vložka v lunetě, která měří rovných 40 mm. Polemizuju - chci si tím zdůvodnit svoji volbu, protože je chci taky a stejně tak jsem s poměrně hubenou rukou zvolil větší rozměr, aneb spíš střední, u Orisů mají diversky i 49mm, jak jistě víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

to bohush - už jsem jednou psal a už mi příjde únavné psát podruhé, že je fotka z úhlu, takže není vidět prakticky nic. O tom, že Oris vyrábí hodinky o průměru 49mm vím velice dobře neb jsem mimo jiné nedávno na fórum dával odkaz na Oris Col Moschin Limited Edition, které právě tento průměr mají, jak sám jistě dobře víš.

Jinak si myslím, že svou volbu koupit si velké hodinky pro hubenou ruku obhajuješ sám před sebou. Myslím si, že Ti budou určitě slušet, hlavně běž do průměru 47mm  :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foto je z úhlu, nevidíme na ruku v přímém pohledu, hodinky musí ruku hodně přesahovat. Nevidím důvod proč by měla být většina diver hodinek pro odvážné, máš pro to nějaké rozumné zdůvodnění ?

Vacsina diversiek su velke hodinky a preto su to potencialne hodinky pre odvaznych, ako ty hovoris. To puzdro v tomto pripade nemusi byt dlhsie, ako mnoho inych "mensich" hodiniek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StanoBare

Omluvam sa uplne som zabudol odpovedat.Takze podla krajcirskeho metra mam zapestie cez klb zhruba 167mm .Ak si v okoli BA neni problem omrknut nazivo.

Myslim Orisky nie mna :)

 

Dik za info. Nie som v okoli BA, ani tamad casto nechodim, ale ak bude cesta spomeniem si na teba. Orisky su pekne.

Ono 47mm je dost, co si budeme hovorit, ale zavisi to aj od noziciek. Ja mam 17.5cm a 47 mm puzdro je uz pre mna absolutne hranicne.

 

Takisto to zavisi od postavy cloveka, stale tu fotime len zapastie, ale v reale sa predsa nevnima len ta cast tela, ale celok. Ak je clovek subtilnejsej postavy, tak jasne, cibule pekne vyniknu :-)) a nepasuju. Ak je vsak viac svalovejsi typ a trebars aj so zapastim 17 cm, potom to uplne inak vyznie.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snow

No ak aj tak zas tak prilis mi ruku nepresahuju ,neak sa mi nevedia zohrat ruka z rukou a nafotit to 100 percentne v priamom pohlade proste neviem teraz z bleskom.

Velke hodinky vypadaju azne komicky na malej ruke :) bez tak ale zalezi skor na tom ci sa to paci dotycnemu nositelovi.

Urcite som nechcel na ruku tazitko a prisahal by om ze su to 44 ked som ich poprve navliekol to ze su to 47 mi doslo az ked mi naskusku boli ponuknute modelovo mierne ine takze som sa sam divil.

PS puzdri nie len ze ma vecsi priemer ako 44mm ale aj vysku minimalne o dinko ktore je viacej vypukle a ties steny puzdra su viacej do priestoru.

post-3332-1270586058.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam koukam pan ma dobry vkus, peknej Bike, co tam mas? co to je za naby? Hmm taky si tu nekdo vyhraje s bowdenama a hadice od brzdy taky pekna, jak jsi spokojeny s Tema formulama, to je starsi model co?

Jo a ty XTR kliky, jako me se docela casto povoluje ta hlinikova matice, taky Ti to dela???

 

Jinak sorry za plevel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam koukam pan ma dobry vkus, peknej Bike, co tam mas? co to je za naby? Hmm taky si tu nekdo vyhraje s bowdenama a hadice od brzdy taky pekna, jak jsi spokojeny s Tema formulama, to je starsi model co?

Jo a ty XTR kliky, jako me se docela casto povoluje ta hlinikova matice, taky Ti to dela???

 

Jinak sorry za plevel :D

Chris King predpokladam, sorry za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BLAHOZELAM!!!. No neviem, ake mne sa zdaju ako novy model Titan C. Ja som pred nedavno kupoval Diver Small second....a teda vyzeraju uplne inak. Myslim umiestenie sekundovky. kazdopadne 47mm je akurat. Mozno je to uchylka, ale na FriendsofOris su momentalne zanovne ProDiver 51mm na predaj za dakych 1300 GBP. Vazne nad nimi uvazujem

Upraveno uživatelem Leviathan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BLAHOZELAM!!!. No neviem, ake mne sa zdaju ako novy model Titan C. Ja som pred nedavno kupoval Diver Small second....a teda vyzeraju uplne inak. Myslim umiestenie sekundovky. kazdopadne 47mm je akurat. Mozno je to uchylka, ale na FriendsofOris su momentalne zanovne ProDiver 51mm na predaj za dakych 1300 GBP. Vazne nad nimi uvazujem

Za 1300 GBP by to bylo krasne, ale jejich cena je 1800. Uzasne hodinky.

BTW cely nazev tech Orisek je - Titan 'C' Small Second, Date 47mm :D Tak mate oba pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam koukam pan ma dobry vkus, peknej Bike, co tam mas? co to je za naby? Hmm taky si tu nekdo vyhraje s bowdenama a hadice od brzdy taky pekna, jak jsi spokojeny s Tema formulama, to je starsi model co?

Jo a ty XTR kliky, jako me se docela casto povoluje ta hlinikova matice, taky Ti to dela???

 

Jinak sorry za plevel :D

Je to zbrusu nove na objednavku prerobene RB CRR BRUTAL FINISCH kompletne osadene panom CHRIS KINGom vcetne novinky stredoveho domceku,

Vydlica je od lisaka

Full XTR brzdy zamena za Formula ORO PURO

Komponentove osadenie - NOKON

- USE ( ALIEN ATOM )

- THOMSON

- FIZIK

- MAVIC

- DT swis Revolution

- SOUL KOZAK

- SCHWALBE FURIOURS FRED

- CRENK BROTHERS

Formulky su krasne brzdy a lahke,je vidno ze sa snazia.Po mojich skusenostiach z touto znackou by som dalsie brzdy kupoval od znacky Magura .

A teraz dufam ze ma tu neukrizuju za blaboli co sem nepatria :)

post-3332-1270658206.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jankoxxx

 

cez lunetku maju 44mm +- meral som to pravitkom na naradovom nozi :)

Proste myslim ze keby som to napriklad objednal cez net a suverenne kupil 44mm asi by som sa hodne divil jak su male.

Inak supervelke priemeri mi pridu vhod na hodinkach typu Outdor ala Sunto alebo G-shock .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leviathan

 

Ano pardon su to Titan C ale nemam paru co to C znamena tak som ho neopisal z katalogu.

Titan C maju sekundovku vlavo dole zatial co Steel (bez C ) ju maju vlavo hore.

ProDiver Chrono. som si vovitrine pomilil z pukom nez ich Predavac vytiahol von,vazne nadhernych 51mm titanu a doteraz ma skre ze som si ich neosahal ked mi ich ponukali.Som si dokonca isty ,keby boli hviezdy v spravnej konstalacii ze by to boli teraz ony co mi tykaju na ruke,a to aj napriek tomu ze mal pan vo vitrinke zrejme vsetky limitky ORIS.

Jo cena ProDiver bola 2900,- euro ratam ze pre mna by boli tak za 2500,- menej asi nie.

Upraveno uživatelem RB1300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...