Přejít na obsah

Konstantin Chaykin


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Narazil som na zaujmave hodinky, snad to tu este nikto neriesil

link tu http://www.facebook.com/album.php?aid=1593...id=123675528436

a tu nejake videjka : http://j.mp/Chaykin

 

Posted Image

 

The back of the movement of the Decalogue Jewish Time complication by Konstantin Chaykin

 

 

Posted Image

 

Engraved side of the Hijra

 

Posted Image

 

Hijra Mosque watch by Konstantin Chaykin.

The Hijra calculates and indicates days of week, dates and months of the Muslim calendar.

Indications: hours, minutes, seconds, moon phase, day of week, date, and months according to Islamic calendar

 

Posted Image

 

The back of the movement of the Decalogue Jewish Time complication by Konstantin Chaykin

 

Posted Image

 

Decalogue Jewish Time indication complication by Konstantin Chaykin.

 

There are Old Testament tablets on the dial: the Ten Commandments in Ancient Aramaic - the Decalog

 

Both Jewish time units - helek and regaim - are indicated. In Jewish calendar the day is divided into 24 hours of equal duration. Each hour is divided into 1,080 helek (plural, halakim). Each helek is divided into 76 rega (plural, regaim).

 

The helek dial has 18 divisions. One division corresponds to one helek. The rotation speed of the regaim arrow is one turn per minute.

The regaim dial has 76 divisions. One division corresponds to one regaim.

 

The rotation speed of the regaim arrow is one turn per one helek. It is the first watch in the world showing instants

 

 

 

vskutku zajímavý kousek. Když jsem se vracel z dovolené, mezipřistání s neplánovaným jednodenním pobytem bylo v Hong Kongu Můj odkaz a co jsem tam viděl za hodfinky, to byla fakt pattva pro oči. Nejvíc mě ale potěšily klasický digitálky, protože funkce jaký to mělo,. to je až k nevíře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

este keby Mesiac trochu viac "zrealnili" aby to nevyzeralo ako tociva perla, uz ked je tak v ciferniku nosnym prvkom. V nakresoch tam vidim naznaky kraterov, tak mozno to potiahnu dalej. Ale paci sa mi to aj v tejto cistej perlovej verzii.

 

Tam bude relief celýho Měsíce a možná po něm bude jezdit i ten Lunochod.

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Král: ?Vyřiď svému královskému otci můj nejsrdečnější dík... co to je, to je pecka??

Jasoň: ?Ano, pecka...?

Král: ?Vyřiď svému královskému otci můj nejsrdečnější... obyčejná pecka??

Jasoň: ?Když si všimneš, králi, tak to není obyčejná pecka - je v ní vytesán celý náš zámek!?

Král: ?A jo, mně se hned zdála nějaká prožraná!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ak to vezmem, ze relief Mesiaca sedi s povrchovou upravou netradicneho cifernika, je to Ok....ale kratery tam nevidim, aspon tie obrie - Tychov, ci Kopernika. Mozno su v zakryte.

 

sytem 24h zobrazenia je tiez zaujimavy ale nejak si to neviem predstavit - na fotke je cca 2:30 v noci...znak slnka by sa mal objavit pri 6:00...ale ako, ked je umiestnene v protilahlom postaveni s so znakom mesiaca?...alebo mi nieco uslo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...