Přejít na obsah

Copak jsou to za Orienty?


gloom

Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád bych se optal, copak je to vlastně přesně za Orienty a zda jde na ně běžně sehnat sklíčko. Hodinky používám i v práci a jsou krapet podřené. Bylo mi řečeno, že sklíčko je nesmrtelné, ale asi ne. :-)

Děkuji za tipy.

post-1267-1271495793.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsících...

Zdravím všechny zdejší odborníky,

 

nechci zakládat nové téma, tak to přidám sem, problém je trochu podobný.

 

Asi před pěti týdny jsem dostal darem nové hodinky Orient, ale nemám k nim žádný papír. Omlouvám se za mizernou kvalitu fotky, je to jen narychlo mobilem. Na zadní straně hodinek je nálepka s logem Orient a nápisem PTA09 002B0. Hodinky mají stopky, malou vteřinovou ručičku a alarm (budík). Pod sklíčkem vedle ručiček je napsáno ORIENT Chronograph. Chtěl bych poprosit o identifikaci, hlavně mi jde o to, jestli je to automat nebo quartz. Baterie se tam dává, ale nevím jestli je tam jen kvůli tomu alarmu nebo pohání i vlastní hodinový strojek.

 

Hlavní důvod proč se ptám je ten, že se mi teď začaly hodinky zastavovat. Jak je sundám z ruky tak se během max. 30 minut zastaví. Přitom přes vánoce jsem je měl na ruce jen jednou, jinak skoro týden ležely a pořád šly dobře. Tak prosím o radu.

 

Všem moc děkuju.

 

post-26827-089869900 1358416338.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem udělal lepší fotku, takže tu je. Nevíte někdo něco bližšího k těmto hodinkám?

 

Jinak včera se hodinky opět zastavily. Měl jsem je na ruce cca od 6 hod. do 16 hod. a jakmile jsem je sundal, tak se za 25 min. zastavily :-(. Myslíte, že i kdyby to byly automaty, že by jim nestačilo ani 10 hodin nošení aby se natáhly?

 

post-26827-059466300 1358512048.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem udělal lepší fotku, takže tu je. Nevíte někdo něco bližšího k těmto hodinkám?

 

Jinak včera se hodinky opět zastavily. Měl jsem je na ruce cca od 6 hod. do 16 hod. a jakmile jsem je sundal, tak se za 25 min. zastavily :-(. Myslíte, že i kdyby to byly automaty, že by jim nestačilo ani 10 hodin nošení aby se natáhly?

 

 

 

vzhledem k tomu, že Orient téměř nevyrábí chronografy v automatu a s ohledem na tu baterku jsou to na tuti quartzky. Zkusil bych je dát k hodináři na pročištění a výměnu baterie. Pokud to nepomůže, bude chyba nejspíše ve strojku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zadní straně hodinek je nálepka s logem Orient a nápisem PTA09 002B0

Tohle je fakt zvláštní kousek, ikdyž Orient vyrábí obrovský množství roztodivnejch hodinek, zrovna takovýhle mi k nim moc nesedí. A navíc že by na dýnku nebyl žádný nápis?

 

 

Označení hodinek na "nálepce" je zvláštní.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych se rád přidal s prosbou o určení.Někdy v létě jsem dostal zničené orienty a dnes jsem je donesl z opravy.Chtěl jsem se o nich dozvědět něco víc, ale po dvouhodinovém hledání jsem stejný model nikde na netu nenašel.Zajímalo by mě, jak jsou asi staré a co je to za typ.Je v nich kal.469.To jediné jsem zjistil z rotoru.Díky za odpověď

post-15236-054229500 1358876878.jpg

post-15236-034801800 1358876884.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky to je právě to co mě nejde do hlavy.Všude jsem našel v tomto pouzdru jak SK a pokud tam byly AAA tak to zase vapadalo úplně jinak.Prostě ne a ne něco o nich zjistit.No a že by to někdo zbaslil, je dost nepravděpodobný, páč je mě dal kolega, co je kdysi dostal darem v práci a po několika letech nošení je totálně rozbil na kole-(sklo ručky atd) uložil je doma na několik let a pak mě je dal.Když jsem se ho ptal, kdy je dostal, tak prej už neví.Dostával jako horník na uranu hodinky skoro každý rok a kdo si to má pak pamatovat.Škoda že jsem nebyl tehdy taky horníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je fakt zvláštní kousek, ikdyž Orient vyrábí obrovský množství roztodivnejch hodinek, zrovna takovýhle mi k nim moc nesedí. A navíc že by na dýnku nebyl žádný nápis?

 

 

Označení hodinek na "nálepce" je zvláštní.

 

 

 

Díky všem za reakce.

 

Není to tak, že by na dýnku nebylo nic napsané. Jsou tam vyražené nápisy, něco jako Orient......, water resist......, a ještě něco, nemám totiž ty hodinky u sebe, když nejdou tak je teď nenosím. Ale jestli vyjde čas tak sem zítra hodím fotku toho dýnka. Uprostřed dýnka je oválná nálepka s holografickým znakem Orient a na ní je vytištěno to PTA09 002B0.

 

Ještě je zvláštní, že ručičky alarmu v tom spodním malém ciferníčku a taky stopky normálně fungují, nejdou jen hodinová a minutová ručička v hlavním ciferníku a vteřinová ručička v tom malém ciferníčku nalevo. Je to zvláštní.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kaktus: Není to fejk, ale starej model. Ta holografická nálepka na víčku, je něco jako známka pravosti. Jsou to quartzové hodinky, tzn na beterii. To že, čast hodinek jde a část né je dáno tím že tento stroj má čtyři krokové motorky, každý ma jiné nároky na spotřebu, tudíž když dochází baterie postupně v pruběhu dnu přestanou chodit jeden po druhém. Může to být ale taky známka toho, že některá část soukolí nefunguje správně, může tam být něco zadřené. Ten stroj co v tom je, je vpodstatě Seiko 7T32. Orient používá v Q hodinkách v současné době převážně Seiko stroje, jenom si je značí vlastními značkami. Seiko 7T32 se už asi osm let nevyrábí, a nemyslím si, že by Orient pokračoval ve výrobě samostatně.

Takže, seber hodinky, nech u hodináře vyměnit baterii, zeptej se ho jestli umí změřít spotřebu ( odběr proudu ) aby byla jistota, že ten problém je jen ve slabé baterce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kaktus: Není to fejk, ale starej model. Ta holografická nálepka na víčku, je něco jako známka pravosti. Jsou to quartzové hodinky, tzn na beterii. To že, čast hodinek jde a část né je dáno tím že tento stroj má čtyři krokové motorky, každý ma jiné nároky na spotřebu, tudíž když dochází baterie postupně v pruběhu dnu přestanou chodit jeden po druhém. Může to být ale taky známka toho, že některá část soukolí nefunguje správně, může tam být něco zadřené. Ten stroj co v tom je, je vpodstatě Seiko 7T32. Orient používá v Q hodinkách v současné době převážně Seiko stroje, jenom si je značí vlastními značkami. Seiko 7T32 se už asi osm let nevyrábí, a nemyslím si, že by Orient pokračoval ve výrobě samostatně.

Takže, seber hodinky, nech u hodináře vyměnit baterii, zeptej se ho jestli umí změřít spotřebu ( odběr proudu ) aby byla jistota, že ten problém je jen ve slabé baterce.

 

Díky moc za radu, zajdu k hodináři a pak dám vědět jak jsem pořídil.

 

Ještě pro příp. zájemce přidávám foto zadního víčka, jak jsem slíbil.

 

 

post-26827-091277800 1359097807.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

.Dostával jako horník na uranu hodinky skoro každý rok a kdo si to má pak pamatovat.Škoda že jsem nebyl tehdy taky horníkem.

 

Mám pocit, že zřejmě nevíš o čem mluvíš. Nepovažuji za výhru být horníkem v uranovém dole, x-tero hodinek nedokáže nahradit zdraví, které může být nenávratně poškozené na tak rizikovém pracovišti. Osobně být na jeho místě, neměl bych radost ani z pocty ve formě Patek-Philippe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit, že zřejmě nevíš o čem mluvíš. Nepovažuji za výhru být horníkem v uranovém dole, x-tero hodinek nedokáže nahradit zdraví, které může být nenávratně poškozené na tak rizikovém pracovišti. Osobně být na jeho místě, neměl bych radost ani z pocty ve formě Patek-Philippe.

Pak je tu ještě kategorie těch,kteří v padesátých letech nedostali ani ty hodinky:-(

Upraveno uživatelem Jezevcik2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...