Přejít na obsah

MÜHLE GLASHÜTTE S.A.R. Flieger-Chronograph


PhoeniX

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Populární příspěvky

safi

Nic moc

V podstatě pokud jde o pouzdro, tak na tom jsou Damasko a Sinn (mluvíme-li o 757) skoro stejně. Oba mají tvrzenou ocel (jeden kalením, druhý napouštěním dusíkem, nepletu-li se). Oba pak mají pouzdro dále vylepšeno (Sinn - kapslí proti vlhkosti, nevím, jestli i argon v pouzdru, Damasko použitím vintonových těsnění s lubrikační kapslí). Dmasko ladí svůj strojek, Sinn používá buď jejich speciální olej na funkci ve větším rozsahu teplot nebo krok s jejich patentem Diapal. Prostě oba mají něco. Ale ani jedno ti třeba Mühle nenabídne.

 

U Damaska se trochu (subjektivně) bojím dlouhodobé dostupnosti servisu a z komunikace před dvěma lety vím, že to je na delší dobu. Docela dobré srovnaní obou je tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono i povrchově kalené je víc než vůbec. A mimochodem - ten důlek byl vidět někde jinde než popsaný v propagačních materiálech Damaska? Nic ve zlém, ale nic takového jsem neviděl. Jediné, co jsem viděl, byly fotky poničeného dýnka Sinnů (proběhly i tady). Jenže "vtip" je v tom, že dýnko u Sinnů není kaleno. Dle nějakého jejich vyjádření kvůli alergegikům.

 

Jak říkám, nemám nic proti ani jednomu z výrobců. Sám se rozhoduji, do kterch jít.

Upraveno uživatelem Hugo14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
Jenže "vtip" je v tom, že dýnko u Sinnů není kaleno. Dle nějakého jejich vyjádření kvůli alergegikům.

v řadě UX ani být nemůže, protože je tam nějaká membrána kvůli tlaku,vody,oleje = nevím :baby: - ono taky proč? že jo, když to máš na ruce

Upraveno uživatelem SukHoi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
Možná jsem divnej, ale nesnesu ani poškrábané dýnko. :D

tohle jsou stejně jenom pindy o ničem - nepamatuji si, že bych někdy nějaké hodinky poškrábal, natož do nich udělal vryp - kromě leštěných, které byly v hajzlu jenom při styku s košilí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
No tak s tím nesouhlasím. Zpocená ruka plus prach udělají na dýnku pěknou paseku.

:thumbsup_anim: tak to se povedlo - to sem ještě neslyšel ani neviděl - to si musím zapsat do análu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu tedy nejspíš, protože schválně takové testy s hodinkama asi nikdo z majitelů dělat nebude. Každopádně po internetu je dost majitelů Damasko, kteří mají první kusy z této oceli, 4 roky ? a hodinky jsou stále jako nové. Tohle je jediný praktický test. A ty moje taky.

 

Jasně. Ale to, že Damasko je po dlouhé době jako nové nic nevypovídá o Sinnu. Prostě jak píši - jediný, kdo zpochybňuje pevnost materiálu u Sinnu je Damasko kvůli propagaci svého postupu. Jak prolézámnet, tak jsem ještě neviděl fotky poškozeného pouzdra Sinnů. Krom toho dýnka, do kterého bylo zjevně záměrně ryto - přeci jen spoustu vrypů hlubokých odhadem 0.5 až 1 mm nebuděláš ani do 316L kdybys nechtěl.

 

Jak říkám, oba výrobci mají něco a je těžké si vybrat. Nejde jen o technologie, ale i o design (třeba Sinny mají mnohem lepší čitelnost chronografu - větší subciferníky a (a to poavužuji za velký handicap u DC) mají zvýrazněny indexy 5,15 a 25 na minutovém subciferníku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná, je-li tu moderátor, nestálo by za to to nějak přefitrovat a popřenosit do nějakého nového tématu (Sinn x Damasko). Tady začínáme být dost OOT.

To je vyvoj diskuse, ja bych to nechal, jak to je.

 

Spona bude u Sinn upravena povrchově stejně jako pouzdro. Jinak mohu vyfotit sponu Damasko, žádný mikroškrábanec, prostě jako nová.

Verim, verim. Mne jsou tyhle nemecky znacky sympaticky. Namisto prikraslovani resi funkcnost, ale vzhled zaroven nezustava na vedlejsi koleji, jen ho drzi ve spravne nemecke strizlovosti.

 

Tohle mi ted (malinko) lezi v hlave... (zdroj/source: www.sinn.de)

103-St-Sa_V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ta Sinn ponorkova ocel. Ta preci vydrzi, ne? Nekdo psal, ze spona na U1 je i po dobe pouzivani jak nova a vsichi vime, jak spony trpi (vcetne kanclhodinek).

 

Je jako nová a nemusí to být ani ponorková ocel, úplně stačí úprava tegiment...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tak pročítám vlákno... Napsat, že Damasko dělá nejlepší pouzdra je trochu zaslepené. A co ROLEX, JLC nebo ZENITH? Ti neumí našlápnutá pouzdra s vlastními patenty? Řekl bych, že se k tomu Damasko postavilo pouze jinak a tak nabízí "jen" něco jiného. To je celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matterhorn

to Alda díky, díky.

Zarazilo mě slovo macherindex, které se tak často na chronomagu používá. Pokud si myslíš, že mám zájem o Mühle-Glashütte kvůli tomu, že jsou barevné nebo že snad mají zvláštní tlačítko, tak jsi na omylu. O Mühle-Glashütte mám prostě zájem, protože mi je značka sympatická, hodinky se mi líbí a i když jsi vyjmenoval širokou škálu technologií, které má Damasko a SINN a které Mühle nepoužívá, nemyslím si, že je Mühle nějaký drek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
to Alda díky, díky.

Zarazilo mě slovo macherindex, které se tak často na chronomagu používá. Pokud si myslíš, že mám zájem o Mühle-Glashütte kvůli tomu, že jsou barevné nebo že snad mají zvláštní tlačítko, tak jsi na omylu. O Mühle-Glashütte mám prostě zájem, protože mi je značka sympatická, hodinky se mi líbí a i když jsi vyjmenoval širokou škálu technologií, které má Damasko a SINN a které Mühle nepoužívá, nemyslím si, že je Mühle nějaký drek.

Mühle rozhodně drek není a pokud bych volil mezi sinn,damasko a mühle tak je volba jasná = Mühle - na rádoby technologie nemá smysl brát zřetel = zmiňované výdobytky(odolnost) jsou sice fajn, ale pro normální bytost ztrácí význam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Matterhorn

to SukHoi ale Ty máš přece krásné SINN, tak sis je přece musel kvůli něčemu koupit.

 

Edit máš model s přesným označením SINN UX GSG9 ?

Upraveno uživatelem Matterhorn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
to SukHoi ale Ty máš přece krásné SINN, tak sis je přece musel kvůli něčemu koupit.

 

Edit máš model s přesným označením SINN UX GSG9 ?

to je správná otázka :)

 

koupil jsem si je proto, že jsem chtěl quartz chronometr a quartz vůbec - odolnost hrála také roli, nicméně nejsem zaměstnanec national geographic a spíše to bylo o nějakém pseudopocitu odolnosti než potřebě

 

 

kdybych chtěl utratit 100 a více tisíc tak si koupím cokoli jiného made in germany a mohly by to být i zmiňované muhle

 

nicméně pokud si ještě někdy koupím dražší hodinky tak to budou sinn U1000, kvůli nepotřebné odolnosti :), relativně dostupnému servisu a nápisu made in germany

 

 

edit: ano mám přesně tyhle

Upraveno uživatelem SukHoi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...