Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zdravím příznivce a majitele FORTISEK.

V pátek jsme naživo zkoušel některé hodinky a padli mě do oka B-42 OFFICIAL COSMONAUTS. Stávající hodinky mám diametr 42 a 47. Z toho vyplívá ,že hledám něco mezi tj.44mm. Proto jsem o Fortiskách moc neuvažoval. Když jsem je dal na ruku vypadali mnohem větší. Po brouzdání na foru jsem se dočetl,že korunka přesahuje přes pouzdro (proto zřejmě působili větší).

Prosím majitele o přeměření průměru včetně korunky a kolik má sklíčko. Přemýšlím o chronoech i bez chrona . Pokud někdo napíše proč které vybrat budu rád. Bez chrona mě přijdou přehlednější. Pro chrona je faktor,že ještě žádné nemám. Díky L

 

Pro upřesnění o který model jde:

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted
Luneta má 44mm = pro velký chlapy.

 

Díky za rychlou reakci. Pro mě hodně dobrá zpráva. Myslím,že ten velkej chlap jsem :thumbsup_anim:

Můžeš prosím změřít kolik je rozměr sklíčka. Díky L.

Posted
Díky za rychlou reakci. Pro mě hodně dobrá zpráva. Myslím,že ten velkej chlap jsem :thumbsup_anim:

Můžeš prosím změřít kolik je rozměr sklíčka. Díky L.

Mám pocit, že průměr sklíčka je 32,4mm.

Posted

Jsem spíš menší chlap a nosím denně v klidu B-42 Flieger Chrono. Ty nemají lunetu a tak asi vypadají opticky menší i když to je otázka, protože ten celoocelovej vzhled je zase asi opticky zmohutňuje jinak. Na závěr otřepaná rada... zkus je a uvidíš. Já žil v domění, že chrono prostě na mou ruku už ne a tak jsem od Fortisu vybral přes dvěma lety B-42 Pilot nechrono. Když jsem zkusil tyhle na kůži, která podle mého lépe toleruje užší zápěstí, než tah, vzal jsem je.

Posted

Dneska jsem měl možnost v přímém přenosu hodnotit variantu chrono a bez. Před minulou návštěvou jsem byl pro variantu s chronem,ale teď se mě víc zamlouvala varianta bez chrona (přehlednější a míň přeplácaný). Další zádrhel je cena varianty chrono. Podle mého je to za Valjoux 7750 hodně.Za ty prachy radši něco s vlastním kalibrem.

Jak to vidíte??

Posted
Dneska jsem měl možnost v přímém přenosu hodnotit variantu chrono a bez. Před minulou návštěvou jsem byl pro variantu s chronem,ale teď se mě víc zamlouvala varianta bez chrona (přehlednější a míň přeplácaný). Další zádrhel je cena varianty chrono. Podle mhého je to za Valjoux 7750 hodně.Za ty prachy radši něco s vlastním kalibrem.

Jak to vidíte??

Za ty prachy dostaneš s vlastním kalibrem jen NOMOS.

Posted

Tak jsem dospěl k rozhodnutí,že musím mít :Fortis B-42 Diver Day Date Steel 648.10.12M. Hodně mě pomohli a přivedli na tuto cestu fotky Peta-Bikera. Moc díka :notworthy:

Dnes jsem objednal a čekám balíček těchto ......

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

  • 1 year later...
Posted

Priemer 44mm sklo 34mm a ano Vajo 7750, no mne urobia cca4s/tyzden, zvladnu 12g v 3 smeroch 20ATM, -170..+140°C. Kto v tejto cenovej hladine to robi tiez?

 

Ty teploty, to jako fakt? Dej nějakej odkaz, moc se mi tomu nechce věřit.
  • 1 year later...
Posted (edited)

Caute Fortisaci, mam zalusk na B42 off. cosmo bez chrona a po preluskani fora som nasiel spustu info co mi pomohli (za co som vam velmi povdacny!), jedine vysku hodiniek som nenasiel a na nete som vypatral len jediny udaj 12mm.

Prosim, kto mate tieto genialne tool watche, mohli by ste to zmerat?

Moc dakujem :)

Edited by misoo
Posted

Mám verzi GMT, pouzdro je shodné. Podle mého metru 12 mm sedí. Skvělé hodinky, jdi do nich:-).

Posted

Caute Fortisaci, mam zalusk na B42 off. cosmo bez chrona a po preluskani fora som nasiel spustu info co mi pomohli (za co som vam velmi povdacny!), jedine vysku hodiniek som nenasiel a na nete som vypatral len jediny udaj 12mm.

Prosim, kto mate tieto genialne tool watche, mohli by ste to zmerat?

Moc dakujem :)

Jestli ti třeba pomůže aj obrázek...

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted (edited)

Chalani dakujem za info aj foto, su perfektne!!! ;)

Fotkami nesetrite, budem ich v najblizsich dnoch velmi potrebovat :)

Kdojinej, kolko mas pls zapastie? Dik

Edited by misoo
Posted

B42 Off.Cosmo mám už dva roky. Ak ti to pomôže, mám zápästie 17.5cm, a pár fotiek s dovolením máš aj v galérii, no nájdeš tu dosť aj iných pekných fotiek.

 

Klady sú ti zrejme jasné a chceš počuť aj zápory? :)

 

Pár návnad:

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...