Přejít na obsah

CITIZEN ECO DRIVE PROMASTER NIGHTHAWK BJ 7010-09E


arnie2000

Doporučené příspěvky

Tak som sa aj ja dostal k svojej prvej recenzii,tak dufam,ze sa podari,bude sa pacit a niekomu pomoze.

 

Takze k veci,jedna sa o hodinky CITIZEN ECO DRIVE PROMASTER NIGHTHAWK BJ 7010-09E.Rok som po nich pozeral,vahal,precital mnozstvo recenzii,az prisiel april tohto roku a s nim aj nejake odmeny v praci,tak som sa teda rozhodol,ze si urobim radost aj vzhladom k bliziacim sa narodeninam.Zacal som teda drazit na eBay model s kovovym tahom u timeparadise zo Singapuru.Do poslednej sekundy som bol vyhercom,ale ake sklamanie,niekto ma prebil v poslednej sekunde.No nic,vravel som si,vsak zacnem drazit dalsie.Tak som teda dal max cenu,po ktoru som chcel ist,pouceny predchadzajucim nezdarom(prihadzoval som po malych ciastkach) a zacal som drazit dalsie.Po dvoch dnoch som vsak zistil,ze drazim model s kaucukovym remenom(uz ma to nestve,ale o tom neskor). Ako sa to mohlo stat,sa asi pytate!No tak,ze som si ja nedockavec nerozklikol ten maly popisovy obrazok,kde nebolo vidiet,ci sa jedna o model s kovovym alebo kaucukovym tahom.Skoro ma porazilo a uz som len dufal,ze ma niekto prebije.Avsak nikto ma uz neprebil a tak hodinky boli moje.Zaplatil som ich hned po konci drazby 6.4 v utorok,zo Singapuru odoslane 9.4,z Franfurktu na SVK 16.4 v piatok ,u mna doma 21.4 v stredu.Tolko teda k tomu,ako som prisiel k hodinkam.A teraz samotne hodinky,aj ked uz nic nove sa neda napisat k notoricky znamym hodinkam,tak len par mojich subjektivnych pocitov.

 

 

Puzdro

 

Podla mojho nazoru je velmi dobre spracovane,ma matny lesk,co sa mi velmi paci,ale co ma prekvapilo,ze nozicky su zozadu leskle. Nikde nie su ostre hrany,co ma tiez tesi(na rozdiel od mojich inych hodiniek,ktorych meno sa tu nevyslovuje a nie je to fejk Panerai).Velkost 42mm bez korunky,vyska 12,5mm,sirka remienka 22mm,aj ked niekde uvadzaju aj 21mm,co nie je pravda.

Dynko je super spracovane,trojrozmerne(alebo ako to nazvat),naproti americkej verzii,ktora ma dynko hladke a napisy su vygravirovane? laserom...?

 

post-8135-1272223212.jpg

 

leskle nozicky

 

post-8135-1272223525.jpg

 

Korunka/y

 

Korunky su dve,jednou na 3:00 pozicii sa nastavuje datum,cas a rucicka 24h formatu(da sa pouzit aj na druhe casove pasmo,co vsak nevyuzijem,lebo necestujem) a druhou korunkou na 8:00 pozicii sa otaca logaritmicke pravitko,ktore tiez nepouzijem(som lenivy sa to ucit) ale paci sa mi to.Korunka na 3:00 pozicii je srobovacia,kedze je vodotesnost deklarovana na WR 200/20 BAR a funguje bezchybne.Jednotlive polohy netreba triafat,funguju korektne,takisto zasrobovanie korunky je korektne(netreba sa triafat do zavitu).Co sa tyka vzhladu koruniek...ta zdrsnena povrchova uprava je super,strasne sa mi to paci a je to aj prakticke a co je dolezite,ze netlacia do ruky.A logo PROMASTER na 3:00 pozicii tiez potesi,podobne aj na ciferniku.

 

post-8135-1272223797.jpg

 

 

Cifernik

 

Ten je tiez v matnej uprave okrem log.pravitka,ktore je cierne v lesklej uprave,co je skoda,lebo pod urcitym uhlom zanika obsah,v matnej uprave by to bolo aj krajsie a praktickejsie.Co sa tyka hod. a min.rucicky,tie licuju s indexami bezchybne,aj ked som niekde cital,ze nelicuju,ze je to vlastnost ECO DRIVE mechanizmov,asi som vychytil dobry kus.Sekundovka raz licuje presne, raz nie,ale to ma netrapi.A mohli ju tiez upravit lumi vrstvou,super by to vyzeralo. Ale co ma trapi viac(ale nie zas tak moc),ze rucicka 24h formatu nekoresponduje presne s hlavnymi rucickami(priklad je 14.30 a rucicka 24h ukazuje 14.00).Tiez som tu na fore cital,ze log.pravitko ma volu aj 1mm,u mojho kusu sedi vyborne,nema ziadnu volu,comu som rad.No a cifernik je zakryty mineralnym sklickom s Hardlex upravou proti poskriabaniu,uvidime,kolko vydrzi.

 

leskle log.pravitko

 

post-8135-1272224557.jpg

 

Luminiscencia

 

Myslim si,ze velmi dobra,liham si okolo 23.00-24.00 a este o 6.00 v pohode odcitam cas.Ale pred spanim ich samozrejme nasvietim.Sice nevydrzia dlho jasno svietit indexy,ale dlho su citatelne.Udava sa modra lumi,ale podla mna je tyrkysovo modra,co sa mi tiez velmi paci.Svietia rucicky,6-ka a 12-ka a bodky na hodinovych indexoch,co sa mi tiez viac paci,ako keby svietili cele ciarky,ako na americkej verzii.

 

lepsie som to nedokazal

 

post-8135-1272224848.jpg

 

post-8135-1272224884.jpg

 

post-8135-1272224919.jpg

 

Remienok

 

V mojom pripade kaucukovy,na moje prekvapenie velmi pohodlny so sponou.Dlzka sa da jednoducho nastavit odrezanim jednotlivych dielikov,co som aj spravil,aj ked som najprv nechcel,ale ked som zistil ako perfektne sedi na ruke,tak som sa do toho pustil,na leto bude idealny a pohodlny.Ale ma aj jednu chybu,do tych vrubkovanych drazok sa zachytava spina,no staci ju vyfuknut.

 

post-8135-1272225127.jpg

 

post-8135-1272225173.jpg

 

post-8135-1272225204.jpg

 

Zaver

 

Podla mojho sudu su to zaujimave hodinky za tie peniaze(o vyse sto percent lacnejsie ako v kam.obchode!!!),absolutne bezudrzbove,zaujimavy,jedinecny vzhlad,lumi slusna.Este si k nim prikupim kovovy tah(uz mam vyhliadnuty,len nebudem mat tie krytky pri puzdre,co uz) a budem to mat komplet.Kozeny remen uz mam,ktory som uz aj dal,ked mi prisli hodinky.Ale este mi vrta v hlave cierny karbon s bielym presitim,ten tam bude podla mna paradny. A este nieco-presnost za 5 dni,co ich mam,je nulova odchylka.

Dufam,ze to malo hlavu aj patu,ze som Vas nenudil a dalo sa to citat.Dakujem za pozornost.

 

 

A este zopar foto

 

post-8135-1272225482.jpg

 

post-8135-1272225515.jpg

 

post-8135-1272225574.jpg

 

post-8135-1272225678.jpg

 

post-8135-1272225704.jpg

 

post-8135-1272225924.jpg

 

post-8135-1272225950.jpg

 

post-8135-1272225988.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně strukturovaná recenze. ta GMT ručka neni tak strašná, vypadá to, že je pootočená spíš o 15 min než o 30. Pokud tě to trápí, není problém to u dobrého hodináře nechat upravit.

 

 

Dakujem,pisal som ju po kuskoch 2 dni,ako som mal cas.Ta GMT rucka ma netrapi,je to v poho :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Podla mojho sudu su to zaujimave hodinky za tie peniaze(o vyse sto percent lacnejsie ako v kam.obchode!!!),absolutne bezudrzbove,zaujimavy,jedinecny vzhlad,lumi slusna.Este si k nim prikupim kovovy tah(uz mam vyhliadnuty,len nebudem mat tie krytky pri puzdre,co uz) a budem to mat komplet.Kozeny remen uz mam,ktory som uz aj dal,ked mi prisli hodinky.Ale este mi vrta v hlave cierny karbon s bielym presitim,ten tam bude podla mna paradny. A este nieco-presnost za 5 dni,co ich mam,je nulova odchylka.

Dufam,ze to malo hlavu aj patu,ze som Vas nenudil a dalo sa to citat.Dakujem za pozornost.

 

 

Také jsem je měl(značené Night Hawk) - a absolutní spokojenost - bezúdržbové, super luminiscence a přesnost - za tři roky služby jsem jen posouval letní a zimní čas, ale nikdy jsem je neseřizoval. Bohužel se mi do nich dostala první den dovolené voda(a samozřejmě mořská) a než dovolená skončila, tak už ani nemělo cenu chodit do servisu. Zbylo mi ale tělo s tahem - oboje titanové. Jestli chceš, tak ti originál tah i s titanovým pouzdrem mohu přenechat - mají pár drobných šrámů, ale nic podstatného(bohužel sklíčko je ťuklé u kraje - tudy vešla voda) a k tomu i krabičku a všechny papíry.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

 Sice trochu opozdene... ale diky, hezka recenze...

Dneska jsem (asi u stejneho prodejce) zkusil stesti.

 

Vybral jsem take "asijsky" model, libi se mi vice  nez "US" , ale to je subjektivni zalezitost.

 

uvidime jak to dopadne :-) 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

 

 

Ale co ma trapi viac(ale nie zas tak moc),ze rucicka 24h formatu nekoresponduje presne s hlavnymi rucickami(priklad je 14.30 a rucicka 24h ukazuje 14.00).

 

 

ahoj,četl jsem tvou recenzi a tak jsem si je koupil taky-pak jsem pročítal návod a jestli to správně chápu tak všechny ručičky se dají zvlášť posunovat /nezkoušel jsem/ a při nějakým problému tam doporučujou nastavit všechny ručičky na na 12 /včetně 24-hodinové/ a rozběhnout znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem je měl(značené Night Hawk) - a absolutní spokojenost - bezúdržbové, super luminiscence a přesnost - za tři roky služby jsem jen posouval letní a zimní čas, ale nikdy jsem je neseřizoval. Bohužel se mi do nich dostala první den dovolené voda(a samozřejmě mořská) a než dovolená skončila, tak už ani nemělo cenu chodit do servisu. Zbylo mi ale tělo s tahem - oboje titanové. Jestli chceš, tak ti originál tah i s titanovým pouzdrem mohu přenechat - mají pár drobných šrámů, ale nic podstatného(bohužel sklíčko je ťuklé u kraje - tudy vešla voda) a k tomu i krabičku a všechny papíry.

 

zdravím,měl bych zájem o ten tah-pokud je ještě k mání,mohl by ses mi prosím ozvat na email?

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem je měl(značené Night Hawk) - a absolutní spokojenost - bezúdržbové, super luminiscence a přesnost - za tři roky služby jsem jen posouval letní a zimní čas, ale nikdy jsem je neseřizoval. Bohužel se mi do nich dostala první den dovolené voda(a samozřejmě mořská) a než dovolená skončila, tak už ani nemělo cenu chodit do servisu. Zbylo mi ale tělo s tahem - oboje titanové. Jestli chceš, tak ti originál tah i s titanovým pouzdrem mohu přenechat - mají pár drobných šrámů, ale nic podstatného(bohužel sklíčko je ťuklé u kraje - tudy vešla voda) a k tomu i krabičku a všechny papíry.

 

Zdravím,

 

toho púzdra si sa už zbavil? Rád by som ti s tým pomohol prípadne Posted Image Budem rád ak sa ozveš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...