Jump to content

Recommended Posts

Posted

Mohl by mi zde prosím někdo ve stručnosti popsat na jakém proncipu funguje mechanismu nočního klidu u mechanických hodin ?

Posted
Mohl by mi zde prosím někdo ve stručnosti popsat na jakém proncipu funguje mechanismu nočního klidu u mechanických hodin ?

 

Co myslíš tím "mechanismem nočního klidu"?

Posted

Ma pravdu ja si taky radsi neberu mechanicke hodinky na nocni oslavy, party a diskoteky. Je tam velke riziko poskozeni narazem az se prekulim od baru a taky si muzu o neco osudlat pouzdro.... Fazer takhle slavil silvestra a dodelal si IWCecka tak, ze se valej v prodejnim vlakne uz rok... nehlede na to , ze ti nekdo neco hodi do piti a probudis se bez hodinek, nahatej na zachytce...

Posted (edited)

Myslel jsem to, jak to mají hodiny jako třeba Hermle, Kieninger ale i podobné zařízeno, že večer nebijí (většinou od 22 do 7 ráno), neboli tzv. Automatic night shut-off jak napsal kolega výše....

Edited by WDW
Posted
Myslel jsem to, jak to mají hodiny jako třeba Hermle, Kieninger ale i podobné zařízeno, že večer nebijí (většinou od 22 do 7 ráno), neboli tzv. Automatic night shut-off jak napsal kolega výše....

Ano, na tom linku je to celé nakreslené.

 

Hermle třeba tady, ale moc to tam vidět není

 

http://www.dg-chrono.de/testforum/phpBB2/v...bf46a20cffacb8f

 

54ee9fa39fc3d253c5eb81108.jpg

d60d230bf3985244a4ce802ae.jpg

Posted (edited)

No zjednodušeně je tam nějaká kruhová výseč, která se otočí jednou za 24 hodin a odpovídá tomu nočnímu období kdy zablokuje paličky, aby nebily. Ta výseč se dá nastavit na určitou dobu. Současně se dá posouvat nějak i pákou, která sedí na té výseči a blokuje ty paličky, čímž se dá upravit doba toho nebití. A pak tam jsou jedna nebo dvě páky, kterými se buď manuálně to bití vypne úplně, nebo naopak se vyřadí ten mechanismus toho nočního klidu, takže to bije i v noci. V té německé diskusní skupině někdo popisuje, že mu to nechodí a nejde to nsatavit přesně, tak se ptá co s tím má dělat.

 

EDIT: Anebo je tam kotouček s takovými posovacími kolíčky, tj ten každý kolíček může být buď na menším nebo na větším poloměru. Na tom větším poloměru blokuje paličku, Ten kotouček má dělení např po hodině, a tak se tam dá přesně nacvakat, kdy to nemá bít. Podobně jako na otáčcím časovém spínači, nebo časovači na zahradní postřik :-)

 

EDIT: A ještě obrázek

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Edited by dknespl
Posted
No zjednodušeně je tam nějaká kruhová výseč, která se otočí jednou za 24 hodin a odpovídá tomu nočnímu období kdy zablokuje paličky, aby nebily. Ta výseč se dá nastavit na určitou dobu. Současně se dá posouvat nějak i pákou, která sedí na té výseči a blokuje ty paličky, čímž se dá upravit doba toho nebití. A pak tam jsou jedna nebo dvě páky, kterými se buď manuálně to bití vypne úplně, nebo naopak se vyřadí ten mechanismus toho nočního klidu, takže to bije i v noci. V té německé diskusní skupině někdo popisuje, že mu to nechodí a nejde to nsatavit přesně, tak se ptá co s tím má dělat.

 

EDIT: Anebo je tam kotouček s takovými posovacími kolíčky, tj ten každý kolíček může být buď na menším nebo na větším poloměru. Na tom větším poloměru blokuje paličku, Ten kotouček má dělení např po hodině, a tak se tam dá přesně nacvakat, kdy to nemá bít. Podobně jako na otáčcím časovém spínači, nebo časovači na zahradní postřik :-)

 

EDIT: A ještě obrázek

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

 

 

DĚKUJI !!!!!!

Posted

Jenom jak no to koukám, tak jsem to popsal blbě, u toho patentu na obrázku to blokuje naopak když je ten kolíček dole, protože přizvedne tu pružinku, ale princip je snad stejný.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...