WDW Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Mohl by mi zde prosím někdo ve stručnosti popsat na jakém proncipu funguje mechanismu nočního klidu u mechanických hodin ?
filo-boxer Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Mohl by mi zde prosím někdo ve stručnosti popsat na jakém proncipu funguje mechanismu nočního klidu u mechanických hodin ? Co myslíš tím "mechanismem nočního klidu"?
FoxTrader Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Mohl by mi zde prosím někdo ve stručnosti popsat na jakém proncipu funguje mechanismu nočního klidu u mechanických hodin ? Myslíš tohle? http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...edělat+hodinkám
Dantechno Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Ma pravdu ja si taky radsi neberu mechanicke hodinky na nocni oslavy, party a diskoteky. Je tam velke riziko poskozeni narazem az se prekulim od baru a taky si muzu o neco osudlat pouzdro.... Fazer takhle slavil silvestra a dodelal si IWCecka tak, ze se valej v prodejnim vlakne uz rok... nehlede na to , ze ti nekdo neco hodi do piti a probudis se bez hodinek, nahatej na zachytce...
dknespl Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Těch mechanismů je asi víc, jeden z nich Kieninger. Můžete hledat "Automatic night shut-off", "automatische Nachtabschaltung". Ten Kieningerův patent je k dohledání např. na google patents. http://www.google.cz/patents/download/4466...0qu2p_trx11Co8A
WDW Posted April 27, 2010 Author Report Posted April 27, 2010 (edited) Myslel jsem to, jak to mají hodiny jako třeba Hermle, Kieninger ale i podobné zařízeno, že večer nebijí (většinou od 22 do 7 ráno), neboli tzv. Automatic night shut-off jak napsal kolega výše.... Edited April 27, 2010 by WDW
dknespl Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Myslel jsem to, jak to mají hodiny jako třeba Hermle, Kieninger ale i podobné zařízeno, že večer nebijí (většinou od 22 do 7 ráno), neboli tzv. Automatic night shut-off jak napsal kolega výše.... Ano, na tom linku je to celé nakreslené. Hermle třeba tady, ale moc to tam vidět není http://www.dg-chrono.de/testforum/phpBB2/v...bf46a20cffacb8f
dknespl Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 (edited) No zjednodušeně je tam nějaká kruhová výseč, která se otočí jednou za 24 hodin a odpovídá tomu nočnímu období kdy zablokuje paličky, aby nebily. Ta výseč se dá nastavit na určitou dobu. Současně se dá posouvat nějak i pákou, která sedí na té výseči a blokuje ty paličky, čímž se dá upravit doba toho nebití. A pak tam jsou jedna nebo dvě páky, kterými se buď manuálně to bití vypne úplně, nebo naopak se vyřadí ten mechanismus toho nočního klidu, takže to bije i v noci. V té německé diskusní skupině někdo popisuje, že mu to nechodí a nejde to nsatavit přesně, tak se ptá co s tím má dělat. EDIT: Anebo je tam kotouček s takovými posovacími kolíčky, tj ten každý kolíček může být buď na menším nebo na větším poloměru. Na tom větším poloměru blokuje paličku, Ten kotouček má dělení např po hodině, a tak se tam dá přesně nacvakat, kdy to nemá bít. Podobně jako na otáčcím časovém spínači, nebo časovači na zahradní postřik :-) EDIT: A ještě obrázek Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited April 27, 2010 by dknespl
WDW Posted April 27, 2010 Author Report Posted April 27, 2010 No zjednodušeně je tam nějaká kruhová výseč, která se otočí jednou za 24 hodin a odpovídá tomu nočnímu období kdy zablokuje paličky, aby nebily. Ta výseč se dá nastavit na určitou dobu. Současně se dá posouvat nějak i pákou, která sedí na té výseči a blokuje ty paličky, čímž se dá upravit doba toho nebití. A pak tam jsou jedna nebo dvě páky, kterými se buď manuálně to bití vypne úplně, nebo naopak se vyřadí ten mechanismus toho nočního klidu, takže to bije i v noci. V té německé diskusní skupině někdo popisuje, že mu to nechodí a nejde to nsatavit přesně, tak se ptá co s tím má dělat. EDIT: Anebo je tam kotouček s takovými posovacími kolíčky, tj ten každý kolíček může být buď na menším nebo na větším poloměru. Na tom větším poloměru blokuje paličku, Ten kotouček má dělení např po hodině, a tak se tam dá přesně nacvakat, kdy to nemá bít. Podobně jako na otáčcím časovém spínači, nebo časovači na zahradní postřik :-) EDIT: A ještě obrázek Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. DĚKUJI !!!!!!
dknespl Posted April 27, 2010 Report Posted April 27, 2010 Jenom jak no to koukám, tak jsem to popsal blbě, u toho patentu na obrázku to blokuje naopak když je ten kolíček dole, protože přizvedne tu pružinku, ale princip je snad stejný.
filo-boxer Posted April 28, 2010 Report Posted April 28, 2010 To je dobré! Jsem ani nevěděl, že něco takového existuje.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now