Přejít na obsah

Semaster Planet Ocean - rezerva nátahu


Stepi(c)k

Doporučené příspěvky

Tak ta radost mi moc dlouho nevydrzela...Od vraceni hodinek uz se mi opet dvakrat zastavily, vzdy v utery rano...Skoro bych to zacal pricitat nedostatecnemu pohybu...Jenomze za ten tyden byly hodinky o cca 45 vterin v plusu, takze zacnu zase merit a jsem zvedavy, jak to dopadne tentokrat...

 

Jenom pro ujisteni, ze nedelam nic blbe, tak natah hodinek ma probihat v prvni pozici korunky (kam korunka skoci po vysroubovani) tocenim po smeru hodinovych rucicek. Je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to tak, natahuješ je dobře, bude tam zřejmě ještě nějaká jiná závada. :crying_anim02: Ono ale hodinkám stačí relativně málo pohybu, aby stále šly. Dle mých zkušeností není potřeba hodinky natahovat ručně, pokud je máš alespoň část dne pravidelně na ruce. Já je nosil v následujícím režimu: ráno od 6.00 do 8.00 na ruce, potom ležely celý den až do 17.00 hod. a potom jsem je měl na ruce až do doby, než jsem šel spát, tj. do asi 23.00 hod. Přes noc opět ležely a takhle stále dokola. Dělám to tak i teď, dělal jsem to i dříve a to se všemi hodinkami, které jsem kdy měl a mám a nikdy se mi nestalo, že by se mi některé zastavily, že by nebyly natáhnuté. A ručně jsem je nikdy nenatahoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta radost mi moc dlouho nevydrzela...Od vraceni hodinek uz se mi opet dvakrat zastavily, vzdy v utery rano...Skoro bych to zacal pricitat nedostatecnemu pohybu...Jenomze za ten tyden byly hodinky o cca 45 vterin v plusu, takze zacnu zase merit a jsem zvedavy, jak to dopadne tentokrat...

 

Jenom pro ujisteni, ze nedelam nic blbe, tak natah hodinek ma probihat v prvni pozici korunky (kam korunka skoci po vysroubovani) tocenim po smeru hodinovych rucicek. Je to tak?

 

Jen ještě, i těch 45 s za týden je dost a stále i mimo rozsah COSC, ze zkušenosti své i zde na fóru bývá odchylka mnohem menší. U mně +8s za měsíc ve winderu, při nošení je nulová. (na noc odkládám korunkou nahoru)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ten rezim noseni trochu jiny...Vetsinou okolo 8¨je nasadim, nosim cely den a vecer cca 22-23 je sundam...Cca dvakrat tydne je sundavam jeste mezi 17h a 20:30...A pres vikend je vzdy minimalne nekolik hodin nosim...V sobotu jsem je mel v podstate cely den na ruce, v nedeli o dost mene, protoze jsem jel na kolo...

 

Tech 45s me prave taky zarazi, protoze spousta lidi tady takove odchylky v podstate nezna...

 

Pristi tyden bych to chtel zmerit trochu lepe a uvidim, co mi vyjde za vysledky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kalibr Omega 2500 (Planet Ocean) je vlastně kalib Omega 1120 (řada Seamaster Professional Diver, Bond...) vybavený koaxiálním krokem a "beat" snížen z 28.800 na 25.200 bph.

Omega 1120 = přizdobený a mírně modifikovaný kalibr ETA 2892 (ne moc, pár kamenů, jen tak, aby tomu Omega mohla dát vlastní "název").

Všechny můžeš natahovat ručně. Podle většiny zdrojů bude od zastavení k plnému natažení stačit asi 40 otáček. Přetáhnout nemůžeš, protože mají tzv. "odlučovač samonátahu", ale z dlouhodobého hlediska dochází při častém manuálním nátahu k opotřebení tohoto odlučovače, protože nejsou pro ruční natahování primárně určeny, anžto jsou to automaty.

Dokonce i běžný kancelářský provoz by měl zajistit plné natažení. Na watchwinderu jin stačí 650 otoček za den obousměrně. To taková 7750 chce 850 otoček v jednom směru a přesto jí k natažení stačí kancelářská práce. Podmínkou ovšem je, aby ta ruka, na které jsou hodinky, nebyla třeba zlomená a fixována v jedné poloze.

Proč jsem se tak (na mě nezvykle) rozepsal? Protože těchto otázek už tady je poslední dobou trochu moc a třeba to pomůže při použití funkce "Hledání":

Upraveno uživatelem lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ja mam ten rezim noseni trochu jiny...Vetsinou okolo 8¨je nasadim, nosim cely den a vecer cca 22-23 je sundam...Cca dvakrat tydne je sundavam jeste mezi 17h a 20:30...A pres vikend je vzdy minimalne nekolik hodin nosim...V sobotu jsem je mel v podstate cely den na ruce, v nedeli o dost mene, protoze jsem jel na kolo...

 

Tech 45s me prave taky zarazi, protoze spousta lidi tady takove odchylky v podstate nezna...

 

Pristi tyden bych to chtel zmerit trochu lepe a uvidim, co mi vyjde za vysledky...

 

Jak Ti to dopadlo s měřením? Momentálně řeším stejný problém. Koupil jsem "jeté" Omegy SMP, čekám na dílek pro nastavení tahu, tak měřím zatím v krabici a za den se opozdí o 20 s. Může mít na to zásadnější vliv skutečnost, že je teď natahuju ručně a na ruce se údaj může změnit k lepšímu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odchylka je porad mimo COSC certifikaci, ackoliv vysledky byly o poznani lepsi, kdyz jsem hodinky odkladal korunkou nahoru...Ale obavam se, ze mam spatny samonatah, jelikoz se mi porad zastavuji, ackoliv si myslim, ze je nosim hodne...Zatim jsem ale nemel to srdce, abych se s nima zase rozloucil...Ale nejspis v rijnu nebo listopadu zase zajdu k Dusakovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odchylka je porad mimo COSC certifikaci, ackoliv vysledky byly o poznani lepsi, kdyz jsem hodinky odkladal korunkou nahoru...Ale obavam se, ze mam spatny samonatah, jelikoz se mi porad zastavuji, ackoliv si myslim, ze je nosim hodne...Zatim jsem ale nemel to srdce, abych se s nima zase rozloucil...Ale nejspis v rijnu nebo listopadu zase zajdu k Dusakovi...

 

 

Tak to je pěkně mrzutý...chápu, že doma u taťky jsou v bezpečí:smile_anim: Dost to všechno trvá..i na ten dílek tahu čekám už měsíc..A to ani nevím, jestli těch mých -20s/den půjde seřídit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Distar: jiste ze to pujde seridit, to ze jsi koupil starsi mechanicky hodinky a jdou -20 sec je uplne normalni. Na to zpozdovani rozhodne nema vliv jestli natahujes manualne, nebo pres winder.. to s tim nema nic spolecneho, je to zpusobeno zejmena vysychanim maziv... dej je na servis tak jak se slusi k AD a budou zase v COSC limitech, uvidis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Distar: jiste ze to pujde seridit, to ze jsi koupil starsi mechanicky hodinky a jdou -20 sec je uplne normalni. Na to zpozdovani rozhodne nema vliv jestli natahujes manualne, nebo pres winder.. to s tim nema nic spolecneho, je to zpusobeno zejmena vysychanim maziv... dej je na servis tak jak se slusi k AD a budou zase v COSC limitech, uvidis.

 

Díky za reakci. Mám to nejblíže do Deal(u) v Ově...na kolik mě to cca přijde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chvili jsem se nedokazal smirit s dalsim odloucenim od hodinek a dalsi servis jsem odkladal, jak jen to slo, ackoliv vyse zminene problemy pretrvavaly. Zacatkem dubna jsem POcka nakonec opet odnesl k Dusakovi a ted uz je mam zase zpatky.

 

Specifikace problemu byla: velka diference a obcasne zastavovani. Na vydejovem dokladu tentokrat stoji: Bylo provedeno odmagnetovani, cisteni stroje a mazani novou metodou - rezerva chodu 49 hodin. A hodinky se vratily s blue dotem.

 

To zmagnetizovani me trochu prekvapilo, protoze jsem si nebyl vedom, ze bych s nima byl v prostredi, kde by jim tohle hrozilo, ale pan mi vysvetlil, ze to muze byt zpusobene i praci na notebooku...

 

Tak doufam, ze uz je to vsechno vyresene :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stepi©k:

Úplně chápu o čem píšeš. Jen to mám právě naopak s tím, že když nejdou jak mají, nemám s nimi soucit.

Jen proto, že je to pěknej kus železa je doma se závadou netrpím.

Ve vlákně "Omega co-axial problémy" jsem průběžně popisoval celé to peklo, kdy jsem byl u Dušáků x-krát a jednou se hodinky zastavily asi 30 minut po přijetí z opravy. Dělku rezervy chodu jsem netestoval, u mých se jednalo o brutální předcházení v řádech desítek minut. Prodejce se k tomu nakonec po dlouhých problémech postavil chlapsky.

Co se toho zmagnetizování týče, někde tu proběhla tabulka, která vyčísluje hodnoty při přímém kontaktu s mobilem, s mobilem opodál a podobně. Odobně si ale myslím, že je to taková první tutovka, kterou servis začne a já na ní v mém případě minimálně nošených hodinek absolitně nevěřil protože se znám, jak se k hodinkám chovám. Nicméně je to lepší, než je hned otvírat, protože jistá šance na nápravu v odmagnetizování je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...