Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

Ano, dýnko z DSSD ani z jiného veleskvostu není svatá kráva. Ůplně stejně to dělají i u Bechyněho. Hezky pod Bergeon 5700 - dýnko do pytlíku a ke gravíristovi, protože to sami neumí - ( gravírista je buď mistr a dělá to ručně a nebo se to svěří strojovému laseru za pár šupek ). Hodinky jsou mezitím jak je u hodinářů obvyklé, pod skleněným poklopem ( kde běžně hodinky odpočívají i několik dní nebo týdnů ).  Pak dýnko nasadit. Protože v Čechách není tester s vyšším tlakem než 15 barů tak otestovat tam a hurá na ruku. Větší neštěstí je pravidelně utahovaná kourunka na doraz, než výměna dýnka. :))

takže je stále jednodušší to nechat udělat u AD. bo ani bergeon, ani skleněný poklop ani tester bar 15 nemám. :)

ale nikomu neberu nic. klidně šroubujte doma

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Triple lock jsou dvě těsnění v tubusu a další v korunce. Na běžný nošení stačí korunku zašroubovat lehce. Na potápění je utáhnout lehce, rozhodně je nervat silou. Do trezoru patří s korunkou zataženou jen tak aby držela na tubusu, aby nestárnulo těsnění. Na rovnání korunky s pouzdrem a podobný hovadiny je dobrý kašlat :)

To zni rozumne, diky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak proto tam nemaji zadny hodinky, vzdy kdyz jsem se tam zastavil, tak to tam bylo jako vykradeny. A jednou mne dostalo, kdyz na Rolexech ve vyloze meli rucne napsan stitek prodano :-)

 

Odesláno z mého PLK-L01 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

$1200 to replace insert. If I needed to change the bezel the cost would have been an additional $4,000 (half the cost of a submariner) lol

 

 

What kills me is the time. Bezel has to come from Geneva. They get their shipments once per month. So they will place the order and hope it comes in beginning of November. The gal told me it likely won't and the last Pepsi bezel that broke took them 3 months to get. 

 

Že nějakou po nešťastném pádu rupne těžké keramické pouzdro a že to nebude levné bych snad zkousnul - ale chtít $1200 za vložku lunety (v ceně $12?) a $4000 za celou? :huh: Sorry, ale co je moc, to je moc - mám nehezký pocit že moje rolby asi brzo zamíří "z kola ven"...  :thumbsdown_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že nějakou po nešťastném pádu rupne těžké keramické pouzdro a že to nebude levné bych snad zkousnul - ale chtít $1200 za vložku lunety (v ceně $12?) a $4000 za celou? :huh: Sorry, ale co je moc, to je moc - mám nehezký pocit že moje rolby asi brzo zamíří "z kola ven"...  :thumbsdown_anim:

Tak jde o to, ze na pepsinach je ta luneta z bilyho zlata, tak proto ta cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Rolexkach jsem to jeste nevidel, ale u levnejsich znacek je to vcelku bezny... :-D videl jsem odlitnuty indexy a dokonce i rucicky ze subdialu... vetsinou je to ale zpusobeno nejakou vetsi ranou... :-( samo od sebe se mi to stalo jen na u-boatech ze se mi zniceho nic odlepil index... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...