Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
před 17 minutami, AdaMoss napsal:

Tipoval jsem něco mezi 15% - 20%. Když vezmu vpotaz těch pár malých diamantů na ciferníku, bude u DD hodnota samotného materiálu někde okolo 25%...což je slušný. Řádově víc než u ocelových modelů :-D.

Pak je otázka, jak by na tom bylo srovnání (dle stejné metodiky) u ocelových modelů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto to říkám. Když bychom počítali s cenou průmyslové oceli, 20 - 60 Kč za kilo....ok řekněme že echt Rolex ocel bude třeba 100 Kč za kilo. Kolik váží NoDate SUBy 180g? To mi stejnou metodkou vychází materiálově na nějakých 18 Kč. Což je cca 0,009% z prodejní ceny cca 200k CZK. 20% je krásný číslo...

Než mě tady začne někdo chytat za slovo...jedná se pouze o hrubý vypočet ceny základního materiálu v poměru k ceně hodinek. V žádném případě to neznamená, že cena materiálu pro výrobu NoDate SUB je 18 Korun. To snad každej chápe....Materiálově to bude do tisícovky :-D.

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Potkan napsal:

V tom videu jeste zapomneli zminit, ze platinovy DD stoji skoro dvojnasobek zlatych a pritom stoji platina jako material zhruba polovinu co zlato.
Spis me prekvapily ty stezejky. Nevedel jsem, ze jsou zlaty.

Jo jenomže platina váží více než zlato, takže k odlití 1cm3 potřebuješ "víc" platiny, Rolex používá 950/1000 platinu vs 750/1000 zlato také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AdaMoss napsal:

Právě proto to říkám. Když bychom počítali s cenou průmyslové oceli, 20 - 60 Kč za kilo....ok řekněme že echt Rolex ocel bude třeba 100 Kč za kilo. Kolik váží NoDate SUBy 180g? To mi stejnou metodkou vychází materiálově na nějakých 18 Kč. Což je cca 0,009% z prodejní ceny cca 200k CZK. 20% je krásný číslo...

Než mě tady začne někdo chytat za slovo...jedná se pouze o hrubý vypočet ceny základního materiálu v poměru k ceně hodinek. V žádném případě to neznamená, že cena materiálu pro výrobu NoDate SUB je 18 Korun. To snad každej chápe....Materiálově to bude do tisícovky :-D.

A výkupní cena šrotu je 2 Kč/kg :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Potkan napsal:

V tom videu jeste zapomneli zminit, ze platinovy DD stoji skoro dvojnasobek zlatych a pritom stoji platina jako material zhruba polovinu co zlato.
Spis me prekvapily ty stezejky. Nevedel jsem, ze jsou zlaty.

Musí být zlatý, pokud by byly z tvrdší oceli, tak by poškodily zlaté pouzdro. Ale u korunky je tomu naopak, vnitřek je z oceli, ale je v celkem silném zlatém pouzdře ( které lze ale sloupnout ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Cyber napsal:

Musí být zlatý, pokud by byly z tvrdší oceli, tak by poškodily zlaté pouzdro. Ale u korunky je tomu naopak, vnitřek je z oceli, ale je v celkem silném zlatém pouzdře ( které lze ale sloupnout ).

Myslím že stěžejky nejsou zlaté, rychle by se prohnuly, a to bys nechtěl. S korunkou máš ale pravdu, páč je šroubovací a tubus v pouzdře je taky ocel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...