Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, Tag Heuer LV napsal:

To nové servisné púzdro sa teda páči aj mne, keby niekto mal nejaké navyše kľudne mi ho ponúknite.

Asi budu mít hloupý dotaz, to pouzdro se dá normálně koupit, případně jiné cestovní? Často s hodinkami jezdím a něco praktického by se mi moc hodilo. Díky předem za radu 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom nezbohatnu! 🤣ale z jinýho soudku, jsem jednoduchej a praktickej clovek: kdyz strkam hodinky do toho ted uz staryho semisovyho, tak me seje, jak plandá ten přesah uzavírání s drukem, ted tam plandají 4 a druky jsou 2. Hodinky jak v bavlnce… 😉 moje OCD, moje OCD… na to nebudu mit nervy! 🤣🤣🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 3. 2021 v 21:08, jenik77 napsal:

To je jako volební průzkum, byl bych opatrný věřit tomu koláčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tomu taky úplně nevěřil, bude to horší :) 

Podle toho grafu se prodá v TOP50 cca 3,3M kusů. Je to dost konzervativní. Realistickej odhad je 1,2M kusů jenom za RLX, což vychází na cca 4,8M kusů. Poměrně signifikantní skok. I když některý analýzy tvrdí, že díky lockdownu vyprodukovali o 140k kusů míň. Neznamená že o to míň prodali :c)))))

Navíc to je jen TOP50 a jen Swiss.

Quartz má globální marketshare asi 72% z celýho hodinkovýho průmyslu. :) A odhadovaná hodnota celýho průmyslu je cca 50 MLD USD :) Bohužel nejde spočítat, kolik teda samotný bratrstvo žabí pracky utrží, bo nemáme všechny data, ale lze asi spolehlivě předpokládat, že jejich Value share bude signifikantně vyšší než jejich Volume share. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, JoyStick napsal:

Já bych tomu taky úplně nevěřil, bude to horší :) 

Podle toho grafu se prodá v TOP50 cca 3,3M kusů. Je to dost konzervativní. Realistickej odhad je 1,2M kusů jenom za RLX, což vychází na cca 4,8M kusů. Poměrně signifikantní skok. I když některý analýzy tvrdí, že díky lockdownu vyprodukovali o 140k kusů míň. Neznamená že o to míň prodali :c)))))

Navíc to je jen TOP50 a jen Swiss.

Quartz má globální marketshare asi 72% z celýho hodinkovýho průmyslu. :) A odhadovaná hodnota celýho průmyslu je cca 50 MLD USD :) Bohužel nejde spočítat, kolik teda samotný bratrstvo žabí pracky utrží, bo nemáme všechny data, ale lze asi spolehlivě předpokládat, že jejich Value share bude signifikantně vyšší než jejich Volume share. :) 

no já nevím, konzervativní. v grafu se píše, že se prodalo 5,5m kusů, z toho 800k Rolex. a celý koláč - nemám rád koláče:-) je value, ne volume.

jinak celkem bych věřil morgan stanley, když dělají analýzu odvětví, že mají realistická čísla...

ať tak či onak, je zřejmé, že na klesajícím trhu mechanických hodinek, který se značně posouvá k vyšší prémiovosti, se rolexu náramně daří

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to sem prehlid, pokud tam pisou 5,5M. Ze je to value jsem pochopil, spis jsem poukazoval na ten propastnej rozdil mezi segmentama.
Podily pak neodpovidaj v tom grafu. V kazdym pripade to stejne nejsou kompletni data, takze to stejne nespocitam. Kdyby nekdo dalsi vyhrabal dalsi data, sem s nima, treba to kolektivne dame dokupy :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 10. 2021 v 18:55, Vít napsal:

díky moc, trošku špatně jsem to popsal, myslel jsem originál Rolex.

Originál Rolex cestovné púzdro oficiálne v predajni nekúpiš. Dostaneš ho iba k hodinkám po servise. Niekto ho dostane aj keď si kúpi nové hodinky ale ja som si ho k novým vždy pýtal a vždy som dostal odpoveď, že to nemôžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2021 v 7:38, Tag Heuer LV napsal:

Originál Rolex cestovné púzdro oficiálne v predajni nekúpiš. Dostaneš ho iba k hodinkám po servise. Niekto ho dostane aj keď si kúpi nové hodinky ale ja som si ho k novým vždy pýtal a vždy som dostal odpoveď, že to nemôžu.

aha díky za info 👏 o důvod více dát své první SB do servisu 🥳

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tag Heuer LV napsal:

Ak servis aj realne potrebuju tak ano.

A to by mě hodně zajímal názor zkušenějších 😄 mám je cca 9 let, nošené z počátku tak obden jak se rozrustala sbírka tak čím dál méně, maximálně jednou za týden poslední 4 roky. Přesnost je do dvou sekund/za den. Nepoužívám je v prasnem prostředí, slanou vodu zažili jednou (jedna se submarinery takze je jim to určitě líto 😊) takže jestli mohu otázku, servisovat preventivně nebo ne? A omlouvám se za off topic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Vít napsal:

A to by mě hodně zajímal názor zkušenějších 😄 mám je cca 9 let, nošené z počátku tak obden jak se rozrustala sbírka tak čím dál méně, maximálně jednou za týden poslední 4 roky. Přesnost je do dvou sekund/za den. Nepoužívám je v prasnem prostředí, slanou vodu zažili jednou (jedna se submarinery takze je jim to určitě líto 😊) takže jestli mohu otázku, servisovat preventivně nebo ne? A omlouvám se za off topic

To je zbytečný, řešil bych to, až začnou dělat větší odchylku. Maximálně jednou za rok test vodotěsnosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...