Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

Od 5. června do 2. července se vyplatí navštívit Berlín. Koná se tam (Rolex-Boutique na Kurfürstendamm 184 ) speciální výstava Rolex ?A Timeless Tale ? Rolex im Wandel der Zeit, 1905?2010?. Budou tam k vidění modely z celé historie manufaktury které ještě v Evropě nikdy nebyly vystaveny. Například první Rolexky s chronometr certifikací z roku 1910, nebo první vodotěsné a prachotěsé Rolex Oyster z roku 1926.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Počty vyrobených, resp. úspěšně testovaných, kusů za poslední roky:

Zdroj TZ: http://forums.timezone.com/index.php?t=tree&goto=5166250&rid=0

 

Sales trends of Rolex

are never published by RSA. But here the numbers of successfully tested chronometers for 10 years:

 

2009 607'512

2008 769'850

2007 728'256

2006 710'752

2005 667'080

2004 628'556

2003 756'408

2002 814'720

2001 762'175

2000 635'209

 

Možná by se v tom dala najít určitá korelace s výkonností světové ekonomiky nebo spíš spotřebitelským očekáváním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Koukam jak puk. Na svoje hodinky bych to sice nedal, ale nemuzu rict, ze se mi to nelibi. Jakube, jestli ono to neni nejak leptany povrch. Udelas masku (stetec+ochranny nater), pak to nechas leptat a nakonec odstranis nater. Je to zajimava individualizace. grakiji, skvely objev presne pasujici do tohohle vlakna!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela jsem váhal jestli to tady vůbec dávat. Každopádně to zřejmě víří emoce a to je přeci jen dobře :)

Osobně mi to přijde jako zajímavý nápad a dokázal bych si to na nějakých svých hodinkách do budoucna představit. Klidně i na těch Subech (hypoteticky).

O té trvalosti jsem nebyl přesvědčen díky tomu nápisu na sponě, přišlo mi to jako napsáno fixem...

Pokud máte někdo chvíli a jste zaregistrováni na Flickeru můžete mu zkusit napsat, myslím si, že se rád podělí o informace.

 

@Jakubisko třeba když vyjdou ty Suby z Aukra, tak tě zlomíme, co? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skalis: jj, to by možná bylo pravděpodobnější. Ale ty mezerky jsou fakt desetiny milimetru, rozhodně to není dělané doma na koleni :D

 

grakij: pro mě, za mě... sice tomu dávám minimum šancí, ale pokud by se to povedlo, tak vyhodím tah a budu je nosit na NATO strapu. Rozhodně bych si ale takovou vopičárnu neuměl představit na Explorerech :lol2: Tam sedí víc naturální škrábance :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dnes jsem objevil na Flickru velmi peknou galerii. Autor je hypo.physe, fotky nejsou nijak rozclenene, takze doporucuji prochazet postupne (odkaz je zacatek). Jsou to treba uplne jine obrazky, nez dela treba Niffko, ale urcite stoji za pozornost stejne jako kousky v jeho sbirce.

 

PS: Ve volfdove vlakne Submariner 2010 jsou jeho fotky DJ II.

 

zdroj/source: www.flickr.com/photos/hypophyse

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...