Přejít na obsah

Zajímavosti ze světa hodinek s korunkou


skalis

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

Bohužel, lidi jsou blbí. Stane se z toho sběratelská raritka a uvidíš jak to poroste. Stejně jako ty blbý Single Red Deepsea, o kterých se mi jaksi u Steinera zapomněli včas zmínit. Prodávaly se asi za 12000,- Euro, rok na to šly v aukci za ? 26000,- :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, lidi jsou blbí. Stane se z toho sběratelská raritka a uvidíš jak to poroste. Stejně jako ty blbý Single Red Deepsea, o kterých se mi jaksi u Steinera zapomněli včas zmínit. Prodávaly se asi za 12000,- Euro, rok na to šly v aukci za ? 26000,- :suicide_anim:

 

Ja na tyhle custom upravy moc neverim. Nejoblibenejsi jsou stejne vzacny kousky, co sly rovnou z fabriky - red sub, double red sub, sd, nebo treba meters first sub (nerikam, ze vsechny jsou drahy, ale oblibeny jo). Jejich obliba tkvi hodne v tom, ze i kdyz jich neni moc, tak se daji sehnat. Kdezto tyhle upravy delany ve velmi malych poctech podle me v opravdu dlouhodobym horizontu (10, 20 let) nemuzou uspet. Ale treba se pletu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle recenze je proslula. Myslim, ze jsem uz nekam posilal reakci timezone, kterou publikovali po nekoncicich dotazech na to, jestli je Rolex fakt takova sragora. Bylo tam neco ve smyslu, ze ten chlapik byl zvyklej dlouhy roky delat s kouskama HH, pak si poridil mikroskop a vrazil pod nej seriovku v podobe Rolexu a sepsul ten strojek, protoze ho srovnaval prave s Patkama atd. A je jasny, ze strojek, kde se s kazdym kolem hodinar pul hodiny mazli (Patek) je nahony vzdaleny strojovy vyrobe R. Takze rozhodne netreba Rolex zatracovat na zaklade tyhle recenze.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podrobnosti neznám, ale ten člověk napsal jeden fakt. Co si za ty peníze vlastně kupuješ. A v případě těchto Explorerů to bude nejspíš opravdu jen smaltovaný číselník s indexy z bílého zlata.

Je tam porovnání detailu s kalibrem 884 od IWC respektive JLC, který se dával do Mark XII, cenově myslím srovnatelných hodinek, ne-li levnějších.

Argumentovat tím, že tohle vyrobila linka a tohle dělala lidská ruka a proto to nelze srovnávat, je celkem mimo. Mě jako zákazníka absolutně nezajímá, kolik jich za rok vyrobí ten nebo onen. Zajímá mě kvalita výrobku, který si koupím já.

 

Aldo, interpretace by mela byt takovahle:

Dostanes smaltovany ciselnik s indexy z bileho zlata a dobry fungujici a provereny strojek, ktery si ale neklade za cil (a ani nemuze) vyrovnat se vizualne strojkum s vyssim podilem rucni prace. O kvalitu se bat urcite nemusis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo. Ovšem těžko říct jestli ta vizuální stránka nebude mít vliv i na funkčnost viz. otřepy, provedení ozubeného kola, uchycení rotoru atd. To by musel zhodnotit hodinář.

 

Ja bych z toho strach nemel. Obrovsky kvanta vintage rolad 40+ let starych, co se daji bez obav nosit kazdodenne na zapesti to potvrzuji. Hehe, delam jim pekny promo :). Nicmene IWC kalibr 884 (JLC) je legendarni zalezitost, o tom zadna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Snad to tu ještě není - ráj rolexek: Rolexblog

Před pár týdny jsme s kamarádem šli kolem tohoto obchodu a nenapadlo nás zajít dovnitř Posted Image Kdybysme jen věděli, že uvnitř je skladem 300 Rolexek a k tomu od soukromého sběratele zapůjčený k výstavě konkrétní Submariner, který nosil celý život Steve McQueen. Tak snad někdy příšte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...