Přejít na obsah

Prim sport I - Igen - chlubící vlákno


Doporučené příspěvky

Jo máš pravdu, v plastu vypadá bílá líp. Naopak ta hliníková je v černé naprostá pecka, tu jsem viděl i s větší korunkou naživo a fakt nádhera. Tak už začínám dávat dohromady objednávku :). Díky

plechová luneta vypadá k původnímu cifru divně. Neladí to

Jinak máš pravdu, k renovovaným igenům je to pecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální řemeny z první poloviny 70. let jsou "scvrklé" tzn. že jsou užší než 19 mm a rovněž o něco kratší. Navíc na dělící rovině mají značné otřepy. Díky degradaci materiálu jsou velmi křehké. Nedají se nosit, neboť by se rozpadly na ruce.

Moje řemeny mají správnou šířku tj. 19 mm, jsou bez otřepů v dělící rovině a samozřejmě se dají bez problémů nosit.

Tak to, že se nedají nosit jsem třeba vůbec netušil. :-( Jsem si myslel, že si zase udělám radost sport1 koupím a nasadím ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kecy, záleží na skladování. Mně původních prošlo rukama cca deset a jen jeden se rozpadal na špatné podívání, zbytek byl nositelný, jen je škoda ho drbat.

Jestli to jsou kecy, tak zkus originální řemínek chvíli nosit. Stačí jeden den. Pak nám napiš jak to dopadlo. Když to řemínek přežije bez úhony, omluvím se členům fóra, že jsem je mystifikoval.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho nosil docela dostkrát na minimálně jeden den - víkendy a dovolené, mám ho na původních eltonech. Koupil jsem tehdy tři a z toho byl jeden opravdu jen na políčku a dva v pohodě. Později mi jich prošlo rukama ještě několik a byly všechny ohebné. Na rozdíl od dvojkových řemínků, ty jsou většinou jako prkno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lámu si hlavu s tím, jak to vyřešit, aby se ten nový accutronův řemen takhle neodchlipoval při nošení od pouzdra. Ale nic mě nenapadá. Ten řemen je moc hezký, ale takhle to na ruce vypadá podle mně blbě :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

původní řemen je od stěžejky směrem k pouzdru delší

A je z pevnějšího materiálu, dá se trochu přiohnout. 

 

attachicon.gifigen.jpg

A to může být pravděpodobně ono!

Ten původní řemen (od stěžejky směrem k pouzdru delší) se pravděpodobně na těsno zapřel o tělo pouzdra a takto zde držel.

Při zapnutí na ruku se pak řemen ohnul až v místě od stěžejky směrem ke sponě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

původní řemen je od stěžejky směrem k pouzdru delší

A je z pevnějšího materiálu, dá se trochu přiohnout. 

 

attachicon.gifigen.jpg

- Původní řemen není od stěžejky směrem k pouzdru delší. Je stejný.

- Ohledně "pevnosti materiálu" a jeho schopnosti ohnutí rovněž nesouhlasím. Jestli se v něčem ten současný řemen od historického odlišuje, tak je to právě kvalitou zpracování, která je nyní vyšší a rovněž elasticitou řemenu. Když jej ohnete, nemusíte se bát že ho poškodíte, nebo že se nevrátí do původního tvaru.

- Vzhledem k tomu, že máš několik origo řemenů k PS1 ze sedmdesátých let, předpokládal bych, že kromě měření vyzkoušíš jak to s nimi vypadá když se dají s hodinkami na ruku. Z nějakého důvodu se tak nestalo a proto  si dovoluji dát sem dva obrázky s mými origo řemeny, které jsem dnes po ránu amatérsky nafotil. Úsudek nechť si udělá každý sám. Budu rád pokud obdobné fotky nafotí i další majitelé originálních řemínků, abych nebyl podezírán z toho, že je to naaranžované.

post-1228-0-16245900-1436509602_thumb.jpg

post-1228-0-98577600-1436509614_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...