Přejít na obsah

Prim sport I - Igen - chlubící vlákno


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
V 25. 3. 2021 v 9:14, Snekofon napsal:

Tak oni v podstatě jen z loňské limitky udělali letošní tuctovku. V jiných barvách a o 10k levnější.

image.thumb.png.85274c51c3e632862f5d997d167c04f6.png

Určitě? Mezi Limitkou a Tuctovkou nesedí výška pouzdra... Tedy limita je dle popisu na jejich webu atraktivnější. Viděl to někdo naživo? Nebo mají jen na webu nepořádek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Na oficiálních stránkách společnosti Prim byla opravena výška pouzdra u limitky na stejnou výšku jaká je uvedena u modelu Prim Sport 38.

Správná výška je 14.1mm

Pouzdra jsou rozměrem stejná.

Jde zejména o sklo. Trčí opravdu vysoko...

67D05544-4D5E-476D-89B7-4D08874A2AEB.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Karel Horčík napsal:

Zdravím. Na oficiálních stránkách společnosti Prim byla opravena výška pouzdra u limitky na stejnou výšku jaká je uvedena u modelu Prim Sport 38.

Správná výška je 14.1mm

Pouzdra jsou rozměrem stejná.

Jde zejména o sklo. Trčí opravdu vysoko...

67D05544-4D5E-476D-89B7-4D08874A2AEB.jpeg

Sklo je pořád stejné, jde o víko, je to automat takže je o dost vyšší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 12. 4. 2021 v 22:35, zekon7302 napsal:

Sklo je pořád stejné, jde o víko, je to automat takže je o dost vyšší. 

Zdravím.

Nerozumím Ti Zekone.

Ano, sklo je u obou (jak L.E. tak 38) stejné - já k tomu dodávám že je opravdu (v poměru ke svému průměru) vysoké. Přidává dost na celkové výšce pouzdra.

Automat je to v obou případech.

Byl jsem se optat (podívat na L.E.) v Nekázance a oni pár dní později změnili na stránkách Prim výšku pouzdra u obou modelů na stejnou hodnotu. 14,1mm

Asi jsem se špatně vyjádřil.

https://www.prim.cz/prim-sport-38-cerno-cerne

https://www.prim.cz/prim-sport-le

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Karel Horčík napsal:

Díky. To já předpokládal, ale nesedí to do kontextu předchozí diskuse - já se pozastavil nad tím, zda je správná informace o rozdílné výšce pouzdra na L.E. a nových 38.

OK, rozumím. A děkuju za odpověď.

 

Já si to popletl se starším modelem se safírem v manuálu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, dostali se mi do rukou tyto Prim Sport I po dědovi. Díval jsem se zde na fóru na fotky těchto hodinek, ale nikde jsem se nesetkal s takovou korunkou jako na fotkách, které přikládám. Mohl by mi někdo poradit, jestli je to originál nebo ne? 

Zároveň bych se chtěl ještě zeptat na jednu věc. U hodinek budu pravděpodobně měnit lunetu a zajímalo by mne. Zdali je nějaký rozdíl mezi původní eltonovskou vložkou lunety, která je v hodinkách a vložkou lunety z novovýroby také od Eltonu.

Děkuji

IMG_20220315_143832.jpg

IMG_20220315_143900.jpg

IMG_20220315_143928.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Skarohlid napsal:

Podle mne je korunka původní, akorát hodně ojetá používáním. 

Nová vložka do lunety je polochá oproti původní, tzn když po současné přejedeš prstem tak je z pohledové strany vypouklá. 

Korunka není originální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunka je originální a má propilované zářezy aby se s ní dalo nějakým způsobem ještě natahovat. Takto si pomáhali nejen hobíci, ale i hodináři při nedostatku dílů. 

Origo původní vložky lunet byly taky rovné ne vypouklé. Ten rádius vznikne poletech používání hodinek. Prostě materiál se sešoupe, sleští. Totéž se stane s lunetou. Jde to vidět i z profilu. Staré lunety jsou nižší, materiál je prostě pryč. To je důvod proč někdy není možné novou renovační vložku lunety nasadit nebo po nasazení v exponovaných místech mírně přečnívá. Vnější hrana lunety která je ošoupaná je ostrá a stažená dovnitř. Rozměr a tvar renovační lunety je o proti originálu 1:1. 

Opravdu nevěřte všemu co se píše na sociálních sítích. 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...