Přejít na obsah

Prim sport I - Igen - chlubící vlákno


Doporučené příspěvky

Jestli jdou, jsou nositelné oboje. Ale s vědomím, že je to šrot, jehož uspokojivé renovace se dá dosáhnout pouze výměnou stávajících dílů za jiné. To pochromování má estetický význam pro majitele, prodávané Igeny s novým pochromováním však nikdo moc kupovat nechce. Kdybych měl doma Igeny ve stavu, jako ty dvoje ukázané, asi bych je nechal tak, jak jsou, každá další infestice jen dokládá marnost snažení o jejich vylepšení.

Biges má pravdu, těch 1500 je hraniční cena pro takový stav. Nepředpokládám, že by někomu z nás kterékoli Igeny na Aukru utekly a nevěděli jsme o nich, tak jen znovu opakuji, to, že je nikdo z nás nekoupil znamená, že kolektivní mozek rozhodl, že jejich současná cena je s ohledem na stav příliš vysoká. Otázkou jen je, jaká bude jejich cena za dva, tři roky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to, že je nikdo z nás nekoupil znamená, že kolektivní mozek rozhodl, že jejich současná cena je s ohledem na stav příliš vysoká.

 

:lol2: :lol2: :lol2: To jsi napsal móóóc krásně! Vyloženě jsi mi proslunil ráno. :thumbsup_anim:

 

Otázkou jen je, jaká bude jejich cena za dva, tři roky....

 

Za dva tři roky už je bude vlastnit jen banda šílenců jako jsme my, neb je všechny už vykoupíme a tudíž o té ceně budeme rozhodovat taky my. :taz:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no kdybych je kupoval sobě tak ne kvuli prodeji, ale abych je nosil, hodinky střídám a rozhodně neplánuju mít doma hodinky jen vystavené, baví mě prostě mít pokaždé jiné :P A tak pokud bych za nějaký čas nesehnal nos tělo, asi bych si je teda pochromovat nechal, napadlo mě že by byli i hezké kdyby se to tělo nabarvilo na matnou černou nebo vypískovanou ocel...  :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My je máme také na nošení a k tomu je ještě sbíráme. Když jich máš dost v pěkném stavu a střídáš je, tak bude trvat sto let, než je prošoupeš.... Ty prošoupaný nejsou na nošení moc vhodné, odlupující chrom škrábe a tahá za chlupy, obecný kov hezky oxiduje a tak hodinky nechávají každý den zelený flek na ruce. Jestli se Ti časem podaří sehnat to Nos tělo, asi budeš překvapen jeho cenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mi bude chvíli trvat než se všechno naučim :) ale mám neutuchající potřebu kupovat staré věci a snažit se je obnovit, bohužel to často nedopadá moc dobře :P

 

Začátky jsou jen vstupní poplatek za blbost :suicide_anim: . Člověk si napřed musí koupit úplný sajrajt za normální peníze, aby se naučil, co si má hlídat. Já bych se radši svými prvními dvěma kusy PS1 taky nikde nechlubil :sad01_anim: , zase mám na čem pokusovat. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch Sportů je to zakletý kruh. Koupíš nějaké jeté a chceš je vylepšit / to my děláme také/. Pak ale narazíš na faktickou, či cenovou nedostupnost potřebných dílů, tak to zkoušíš s jiným kusem, ale výsledek je většinou podobný. Když jich máš více, napadne Tě zkombinovat z nich alespoň jedny pěkné, většinou se to také nepodaří. Až se jednoho dne probudíš, nasereš se a koupíš nějaké v opravdu super stavu za peníze, které bys za ně nikdy nedal. Ale dáš a teprve pak budeš spokojený. Tady prostě žádné kompromisně vyhovující řešení není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch Sportů je to zakletý kruh. Koupíš nějaké jeté a chceš je vylepšit / to my děláme také/. Pak ale narazíš na faktickou, či cenovou nedostupnost potřebných dílů, tak to zkoušíš s jiným kusem, ale výsledek je většinou podobný. Když jich máš více, napadne Tě zkombinovat z nich alespoň jedny pěkné, většinou se to také nepodaří. Až se jednoho dne probudíš, nasereš se a koupíš nějaké v opravdu super stavu za peníze, které bys za ně nikdy nedal. Ale dáš a teprve pak budeš spokojený. Tady prostě žádné kompromisně vyhovující řešení není.

 

No a pak je tu dvakrát varianta 3 -

1) Najdeš si pěkné podle fotek a taky adekvátně drahé a když přijdou, tak zjistíš, že jsi pár maličkostí přehlíd a je to vlastně k ničemu

2) naslepo zkusíš něco, co podle fotek je hnus a nebo úplně rozmazané a přijde ti lxus

 

Je to o štěstí a srdíčku :smile_anim: :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Huskey:

Já tedy zatím jedu podle varianty č. 4., tedy že nějaké sporty dostanu, nebo si je koupím za minimální cenu a pošlu je do Eltonu na renovaci, kde dostanou m.j. i ocelové nerez pouzdro a to je na nošení, jak známo, velmi příjemné :) Udělal jsem to tedy zatím dvakrát (Sport I. a Sport II.) a jsem velmi spokojený a to nejenom se vzhledem, ale i s přesností a spolehlivým chodem opraveného strojku. Ale i ty renovace tu byly často předmětem mnohdy vášnivých diskusí, jen se do nich v různých vláknech začti, uděláš si obrázek sám a někde se zkrátka nakonec najdeš, že Ti to nebo ono sedí víc, nebo míň :)

post-3657-127783810178.jpg

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Huskey:

Já tedy zatím jedu podle varianty č. 4., tedy že nějaké sporty dostanu, nebo si je koupím za minimální cenu a pošlu je do Eltonu na renovaci, kde dostanou m.j. i ocelové nerez pouzdro a to je na nošení, jak známo, velmi příjemné :) Udělal jsem to tedy zatím dvakrát (Sport I. a Sport II.) a jsem velmi spokojený a to nejenom se vzhledem, ale i s přesností a spolehlivým chodem opraveného strojku. Ale i ty renovace tu byly často předmětem mnohdy vášnivých diskusí, jen se do nich v různých vláknech začti, uděláš si obrázek sám a někde se zkrátka nakonec najdeš, že Ti to nebo ono sedí víc, nebo míň :)

post-3657-127783810178.jpg

 

To je věc pocitu - já radši mám původní mosaz a za cenu renovace jsem zatím schopný vychytat tak tři NOS nebo téměř NOS kousky - a každý jiný a nějak zajímavý. No a když je nosím a střídám(a bohužel jich mám mnohem víc než daný počet), tak je to jak psal Mischa - já je dokonce života nestihnu prošoupat. :sleeping_03anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je věc pocitu - já radši mám původní mosaz a za cenu renovace jsem zatím schopný vychytat tak tři NOS nebo téměř NOS kousky - a každý jiný a nějak zajímavý. No a když je nosím a střídám(a bohužel jich mám mnohem víc než daný počet), tak je to jak psal Mischa - já je dokonce života nestihnu prošoupat. :sleeping_03anim:

 

Já nikdy nebyl vytrvalý sběratel čehokoliv, to je můj nedostatek, princip mého hodinkového hobby zatím spíš spočívá v pořizování si zástupců jednotlivých legend a to ještě těch nejvýraznějších - Diplomat, Sport I, Sport II, z nichž jsem Sporty tedy nechal renovovat. A když je řeč o tom prošoupání, dýnko je snad většinou z nerezu? A nebo z pochromovaného obecného kovu, to spíš, že jo? Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nikdy nebyl vytrvalý sběratel čehokoliv, to je můj nedostatek, princip mého hodinkového hobby zatím spíš spočívá v pořizování si zástupců jednotlivých legend a to ještě těch nejvýraznějších - Diplomat, Sport I, Sport II, z nichž jsem Sporty tedy nechal renovovat. A když je řeč o tom prošoupání, dýnko je snad většinou z nerezu? A nebo z pochromovaného obecného kovu, to spíš, že jo?

 

Dýnko je nerez. To asi prošoupat nejde. Ale ta mosaz na pouzdře leze nepříjemně ven. Jenže tak třeba až po třech a víc letech nošení, no a když točíš třeba desatery hodinky - ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dýnko je nerez. To asi prošoupat nejde. Ale ta mosaz na pouzdře leze nepříjemně ven. Jenže tak třeba až po třech a víc letech nošení, no a když točíš třeba desatery hodinky - ...

 

Jo, jo, teď jsi mi tím připomněl to rčení, nemůžu si momentálně vybavit čí, "vy máte hodinky, my máme čas" :) Ale to jsme už velice blízko OT. Abych to tedy uzavřel v duchu tohoto vlákna "Igen NOS i renova, my jsme jedna rodina" :cheers: Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-5320-1277999491,46.jpg

 

Tak mne dnes rodinná rada vyhodnotila jako vhodný doprovod pro děti do aquaparku. Tak jsem to zároveň využil jako test vodotěsnosti mých oblíbených červených Igenů. Takže prošly procedůrou 10ti hodin plavání v teplé, chladné i dost teplé vodě, potom si užily docela dost tobogánů a podobných radovánek a taky dost vířivek - opět od chladné až po vyloženě horkou vodu. Prošly beze ztráty květinky. Klobouk dolů - po čtyřiceti letech a jediné nepůvodní je těsnění a korunka. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jdu taky dělat frajera.... Docela mi trvalo, než jsem dal dohromady všech 8 variant Igenů ve stavu, v jakém jsou. Ani nedokážu říct, které se mi líbí nejvíc, snad ty černé s bílou lunetou. Jestli se ale opravdu všech 8 variant vyrábělo, nebo se prostě jen v rámci oprav takhle poskládalo, to nevím, snad by poradil accutron. Ale jsem přesvědčen, že k sobě ve výrobě vždy patřily bílé ručky s bílou lunetou a kovové s černou.

post-2133-1278237744,76.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...