Přejít na obsah

CO JE TO "MACHRINDEX" ?


Návštěvník SukHoi

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

MI hodinek je hodnota, která zhruba vypovídá o tom, nakolik dává majitel hodinek přednost formě před obsahem... B)

 

To tedy platí pro ten MI obecný, vulgární. Protože pak je asi ještě možno mluvit o MI diskrétním, který je schopen změřit a ohodnotit pouze chronomagor, znalec, jedinec s vytříbeným vkusem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MI nebo něco podobného by mohlo maximálně hodnotit člověka a jeho vlastnosti a ne to, co ten který vlastní, protože to je hodně subjektivní hodnocení. Hodnotit člověka podle hodinek nebo podle auta nelze. Každý kdo jezdí po Praze mi dá za pravdu, že řidiči těch velkých BMW, Mercedesů bývají ta největší "čuňata" na silnici, ale nedá se to paušalizovat. Zrovna ohledně hodinek mi nedávno řekl jeden obchodník v IT, že bychom mohli spolu spáchat nějaký zajímavý bussines a mohl bych si koupit pořádné hodinky, třeba Breitling, místo Omega (PO), které jsem měl na ruce - to mě celkem dostal :)

To od něj nebyla nijak zvlášťní poklona, omlouval bych to třeba jazykovou bariérou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hru na machrindex vnímám, paradoxně, hlavně mezi ženami. A naše firma mi to, každodenně, potvrzuje.

 

Přijde-li kolegyně v novém tričku z H&M či jiného low-end brandu, je kolegyněmi vždy pochváleno.

Přijde- li kolegyně v novém tričku od Lacoste či jiné dražší značky, ostatní kolegyně dělají, že to nové tričko nevidí.

 

Obdobná situace je se šperky stříbrnými osazenými barevným sklíčkem (takové jsou vždy pochváleny), leč diamant v platině, byť by měl 10 karátů, bude naprosto neviditelným.

 

Takže si to shrňme - machrindex má takový předmět, který ostatní nasere tak moc, že ostentativně dělají, že ho nevidí.

Domnívám se, že u žen je to pouze čistá, ničím nezkalená závist. Machrindex z toho dělá až mužská soutěživost. Pro jistotu opakuji: domnívám se. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi
.......navic kolegove v práci tem hodinkam říkaj Panerie (což je nejaka priblblá bagetárna) takže machrindex nula :thumbsup_anim:

nebuď smutnej - machrindex je jasnej - dětský hodinky to nejsou :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Machrindex, ukazatel, pomůcka pro macho životní styl jedince mužského pohlaví.

Machrindex u předmětů, které jedinec užívá, pokud má vysokou hodnotu, tak podtrhuje agresivitu, asertivitu, chlapáctví, jedinečnost apod., tohoto jedince. Pokud má hodnotu nízkou, nepodtrhuje nic a je vyloučen z užívání, zvláště na veřejnosti.

 

Ukázka oblečení s vysokým machrindexem:

post-597-1273419168.jpg

Upraveno uživatelem Lapis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je tenhle ten machrindex něco jako součet vložených investic + viditelná kvalita zpracování, vydělena koeficientem reakce hodinkovým šílenstvím nepostiženýho okolí. Prostě jak rychle, intezivně a pozitivně vnímá laické okolí moje nové hodinky. S důrazem na slovo rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je tenhle ten machrindex něco jako součet vložených investic + viditelná kvalita zpracování, vydělena koeficientem reakce hodinkovým šílenstvím nepostiženýho okolí. Prostě jak rychle, intezivně a pozitivně vnímá laické okolí moje nové hodinky. S důrazem na slovo rychle.

 

S tím bych souhlasil, kdyby tam nebyla ta "viditelná kvalita zpracování". To podle mě laické okolí nemůže posoudit. Hlavní je dle mého názoru velikost a třpytivost - nejlépe bicolor. Zlaté Brajtle s co nejméně přehledným ciferníkem - ideální kandidát :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím bych souhlasil, kdyby tam nebyla ta "viditelná kvalita zpracování". To podle mě laické okolí nemůže posoudit. Hlavní je dle mého názoru velikost a třpytivost - nejlépe bicolor. Zlaté Brajtle s co nejméně přehledným ciferníkem - ideální kandidát :).

Jenomže to jde právě ruku v ruce. U machrindexu je podle mě "viditelná kvalita zpracování" extrémně důležitá. To jsou takový ty Béčkový vodlesky, kombinace leštěných a broušených ploch, modrofialověj antireflex... Prostě to, co si my tady pochvalujeme jako vysokou kvalitu zpracování, je zároveň neodolatelným lákadlem pro oči laické veřejnosti. My víme proč se nám to nebo ono líbí, ale ostatním se to prostě jenom líbí. My řešíme detaily, ale okolí vnímá hodinky jako celek. U nás je to ze 70 % poznání, ale u nehodinkovýho okolí je to ve stejné míře okamžitá emoce. A právě jenom proto může něco jako "machrindex" existovat. Machrindex totiž nemá s nositelem vlastně nic společnýho. Je to spíš princip takový tý diskokoule, co vrhá díky těm zrcátkům odlesky. Ta koule nemá žádnej charakter. Ten jí vtiskne pozorovatel. A to je podle mě princip machrindexu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...je podle mě "viditelná kvalita zpracování" extrémně důležitá. To jsou takový ty Béčkový vodlesky, kombinace leštěných a broušených ploch, modrofialověj antireflex...
Amen, byť se to nezdá, tak kvalita je opravdu i vidět na metr a lajkem lehce rozpoznatelná (osobní zkušenosti), ať už v lesku penarjů, odlesku ruček béček, ciferníku žégrů, antireflexu pé-óček atd...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Machr index - ať je to co je to, tak zcela jistě v sobě zahrnuje mnoho hodnot, které však musí být v dokonalé ROVNOVÁZE. Pokud tomu tak není,. tak veškerá snaha padá z pozitiv do negativ a MI prudce klesá. Čím vyšší má MI být, tím více musí vyčnívat nad MI ostatních, ale to je přímo úměrné ke koeficientu rovnováhy, který je vysoce citlivý na jakoukoliv anomálii a tedy tato rovnováha musí být dokonale elastická a to zejména v čase, v podmínkách, v situaci, v chování atd PLUS vždy něco navíc.

 

Drobné příklady:

- turbillion na ruce a na nohou bílé ponožky v sandálech - MI = 0 (v případě slušivé přídavné ledvinky, bych se nebál pustit MI i do zápor_ných hodnot)

- nejlepší golfová výbava a outfit, ale reálnej hcp over 54

na druhou stranu třeba Stig - aniž by řekl jediné slovo bude mít jeho MI celkem vysokej :)

 

Mnozí však vnímají MI jako relativní hodnotu, ač relativní není. Uvedu příklad. Měl jsem před pár dny tu čest [smůlu] setkat se s jedním člověkem... oba jsme měli své MI v naprosté rovnováze (tedy zpětně soudě, protože prvně jsem se o MI dozvěděl tady a před chvilkou) nicméně každý trošku jinde. Pán byl se mnou řešit nějaký problém, když v tom mi ukáže na pásek a povídá: "Vidím, že máte pěknej pásek Hugo Boss na kolik Vás vyšel?" re: Nevím byl to dárek, ale asi tak 2-3 tis víc ne. On: "já mám také hele" - vytáhl košili až mu vyskočil pupek outside a pokračuje: To je ten s tím novým stylem zapínání od vietnamců za 80 korun. Příště Vám taky jeden přivezu místo dýška.... Při této scénce nám nejspíš oběma běželi hlavou velmi podobné myšlenky. On si myslel o mě "To je debil tři litry za pásek", já byl však skoupější a myslel jsem si jen "To je debil". ... tím chci jen ukázat, že v tu chvíli byl "pánův" MI větší než můj (z jeho pohledu) a z mého přesně naopak. A na základě tohoto primárního výzkumu považuji relativitu MI za vyvrácenou a posouvám k dalšímu bádání a teoretizování :):):)

 

Teď koukám přes google, že je vícero definic. Nicméně nic exaktního. Že by nastala ta pravá chvíle sepsat "MI code"? :):):)

 

 

edit: systém mi nechtěl uznat z_á_p_o_r_n_ý_c_h /

Upraveno uživatelem Milan156
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...