waldo Posted May 16, 2010 Report Posted May 16, 2010 Rohodol som sa pre kúpu "solídnejších" hodiniek a potreboval by som od Vás hodnotenie, prípadne poradiť iných adeptov. Požiadavky: - kožený prípadne nylonový remienok - cena do 100 eur - športový model - chronograf nie je podmienkou Neni som si istý či je vhodné pri tejto cene ísť do automatov, kdesi som tu čítal, že tento druh hodiniek nemusí byť moc odolný voči nárazom. vďaka za Vaše postrehy adepti: http://www.online-hodinky.sk/seiko/automat...iko-snk805.html http://www.online-hodinky.sk/lorus/chronog...s-rf847cx9.html http://www.online-hodinky.sk/swiss-militar...013-04-007.html
waldo Posted May 16, 2010 Author Report Posted May 16, 2010 pridal som do výberu ešte tieto nasledujúce hodinky. pomožte prosím neznalému pri výbere Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
cejny Posted May 17, 2010 Report Posted May 17, 2010 Hodil bych oko na seiko, citizen, casio, tissot (lehce nad limit), orient a wenger. U seik, citizenu a orientu by nemel byt problem koupit automaty, pripadne citizen eco-drive (eco-drive=solarko, teoreticky je nemusis treba 10 otevrit kvuly baterce), snad seiko kinetic (kapanek drazsi, jsou to hodinky na baterku, kterou dobiji neco podobneho auto natahu u mechanickejch hodinek). Klidne bych vzal s tahem v oceli, nylon koupis a kuzi taky, ten ocelove tah se pak musis shanet, nehlede na to ze kupu peknejch hodinek nesezenes s tahem co chces. Ceny jsou ruzny, ale da se nakoupit za 1/2-1/3 MO ceny (bacha prodavaj i za MO podobny nasim), rok zaruka (poslani zpet bude do 10EU a pokud to uznaj tak zpet plati oni, zalezi ale na podminkach). Moc tu zaruku neres, pokud koupis slusny hodinky s MO cenou cca 300EU za 1/3, protoze u nas nekoupis nic a tahle mas jisty ze i pri velke smule muzes koupit dalsi a nedals to co u nas. seiko http://jewelry.shop.ebay.com/Wristwatches-....m282&gbr=1 citizen http://jewelry.shop.ebay.com/Wristwatches-...br=1&_pgn=2 casio edifice http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=c...3286.m270.l1313 tissot http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=t...3286.m270.l1313 orient http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=o...3286.m270.l1313 wenger (link je primo na obchod, ja od nej bral za 2500kc=cca 100eu, nase MO cca 8000kc, proste mu nabidni min nez chce, s dopravou tyto http://cgi.ebay.com/70895-Wenger-Swiss-Mil...=item3efccc47be ) obchod http://stores.ebay.com/timezone123watches?...tpos=&gbr=1 http://jewelry.shop.ebay.com/i.html?_nkw=h...3286.m270.l1313
diable Posted May 17, 2010 Report Posted May 17, 2010 Seiko 5 military. Jsou na chrono24 asi za 70 éček v automatu.
mmoobbyy Posted May 17, 2010 Report Posted May 17, 2010 (edited) Ac maji v nazvu sport a military, ty 3 atm vodotesnosti jsou IMO na sport malo. Spis bych se bal toho utopeni, nez mechanicke odolnosti. Edited May 17, 2010 by mmoobbyy
waldo Posted May 17, 2010 Author Report Posted May 17, 2010 to mmoobbyy: aj toto bol dovod preco uz nefiguruju na mojom zozname to cejny: vdaka za tipy... nad casio edifice som rozmyslal hned na zaciatku, ale asi po tyzdni studovania tohto fora sa mi uplne zmenil rebricek orienty som samozrejme pozeral, ale nenasiel som nic co by ma zaujalo. citizen a tissot skor - nieco by sa naslo. wengery mi pridu najzaujimavejsie. lenze ceny su trochu vyssie. jedine coho sa obavam je nakup na ebay, nakolko som odtial este nenakupoval. asi som prehnane skepticky z toho co mi v skutocnosti pride domov... oslovili ma timexy z rady expedition. ceny su priatelske, hodinky sa mi pacia, potesi narazuvzdornost, ked sa clovek pohybuje lesom na biku a vodeodolnost 100(rugged field) pripadne 200m(model dive style) tieto dva modely u mna momentalne vedu. ano viem su to "iba" quartzky a ako dnes povedala jedna predavacka: "su vyrabane v madarsku" ale aj napriek tomu ma zaujali. samozrejme som otvoreny novym navrhom. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
Pixelator Posted May 17, 2010 Report Posted May 17, 2010 To uz podla mna skor tie Casio nez Timex. Na timex som cital niekolko velmi nelichotivych recenzii. Koniec koncov je to cina ako vysita. Ak chces nieco naozaj do terenu (s rucickami) tak rucickove Gcka, ak nieco decentnejsie tak napriklad seiko monster alebo SKX007. Tissoty su cenou uz niekde uplne inde. Ale z trojuholnika seiko, citizen, casio by sa urcite nieco naslo. a este jedna rada na zaver. v tejto cenovej kategorii vacsinou plati ze cim vacsi "wow" efekt a snaha o ohurenie (titanom, vodotesnostou, funkciami, hocicim) znamena ze mas byt opatrny, lebo sa setrilo inde. a vacsinou to odnesie kvalita.
StanoBare Posted May 18, 2010 Report Posted May 18, 2010 (edited) Nahodou Timex Expedition, ci E-Compass su na bezne vyuzitie v pohode. Poznam par ludi okolo seba, co chodia s Timexkami s Indiglo podsvietenim. ci dokonca s Alarmom, ci kompasom. Skusenosti boli prijatelne ocakavaniam a teda ich nic extra nezaskocilo. Akurat som zaznamenal jednu vyhradu - mozes nechtiac stlacit Indiglo podsvietenie, lebo sa to spina zatlacenim hlavnej korunky...cize ked ohol ruku v zapasti pri baleni spacaku rozsvietili sa. Ak som si to porovnal s LED podsvietenim u Casia...tak Indiglo bolo na tom ovela lepsie. Waldo, na fore je viac o Timexoch, aj podrobne recenzie, pohladaj. Videl som tieto typy, nemusia sa pacit, aj ten kompas vyuzivali potom uz minimalne...ale spracovanie za tu cenu bolo v pohode: zdroj: timexwatches.guidestobuy.com Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Edited May 18, 2010 by StanoBare
jankoxxx Posted May 18, 2010 Report Posted May 18, 2010 Nahodou Timex Expedition, ci E-Compass su na bezne vyuzitie v pohode. Poznam par ludi okolo seba, co chodia s Timexkami s Indiglo podsvietenim. ci dokonca s Alarmom, ci kompasom. Skusenosti boli prijatelne ocakavaniam a teda ich nic extra nezaskocilo. Akurat som zaznamenal jednu vyhradu - mozes nechtiac stlacit Indiglo podsvietenie, lebo sa to spina zatlacenim hlavnej korunky...cize ked ohol ruku v zapasti pri baleni spacaku rozsvietili sa. Ak som si to porovnal s LED podsvietenim u Casia...tak Indiglo bolo na tom ovela lepsie. Waldo, na fore je viac o Timexoch, aj podrobne recenzie, pohladaj. Videl som tieto typy, nemusia sa pacit, aj ten kompas vyuzivali potom uz minimalne...ale spracovanie za tu cenu bolo v pohode: zdroj: timexwatches.guidestobuy.com tie posledne cierne si nedavno objednal jeden moj kamarat. mal som ich v ruke. spracovanie nevyzera zle. kompas je trochu toporny... ale funguje uspokojivo. na ebay ich kupil za cca 90 GBP a za tu cenu je to podla mna uspokojive. uvidi sa po roku alebo dvoch pouzivania...
StanoBare Posted May 18, 2010 Report Posted May 18, 2010 osobne kompas nemusim, na nejake priblizne urcovanie smeru to staci, ale inak skor "zaplnuje" cifernik. Mne sa nich pacilo puzdro, zlomova hrana noziciek. A nie su ani velke, takze rozhodne pri sporte nezavadzaju. Timex maju typy aj s cistejsich cifernikom. Do 100EUR sa u nich v pohode zmestis. Ale urcitze este omrkni Seiko, ci Traser SuperSport na Chronoshop.cz - zlavnene so silikon remenom na 3400 Kc! Tie su pekne a sport look ako vysity.
waldo Posted May 18, 2010 Author Report Posted May 18, 2010 StanoBare: tie cierne timexy vyzeraju naozaj super(3. fotka), ale bude to v tejto cene asi predsa len preslap. zmienovali sa tu o nich ludia, ze je s nimi nepopieratelny problem. aj po vymene "vnutornosti" zacal kompas skor ci neskor blbnut. menej bude predsa len viac. skusim sa este prehrabat aj v ponuke seika. Pixelator: je pravda ze na uplnom zaciatku som pozeral iba casia. potom prisiel utlm a teraz som opat hladal v tychto vodach. nemozem si pomoct ale tie gshocky mi pridu trochu ako reklamy v japonskych metropolach... moc "preplácané" ale tieto ujdu: Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience. Vsimam si na sebe, ze cim viac sa dozvedam a studujem, tym mam vacsiu tendenciu posuvat cenovy strop este jedny hanowy. nema niekto skusenost aspon s podobnymi modelmi? Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
StanoBare Posted May 18, 2010 Report Posted May 18, 2010 urcite, cim dlhsie tu budes, tym viac budes limit posuvat . Ale vzdy je lepsie ho posunut na zaklade znalosti, ktore sa dozvies, poradia ti, ako sa placnut cez kapsu a kupit nieco, co po emotivnom vyprchani olutujes. Hanowa sa tu na foru mihne, posledne som tu narazil na take bielo zelene, steel, vcelku pekne....Ja som mal v ruke v obchode Hanowa s Alarm, Day/Date, ale bol som sklamany z tohto modelu. Na obrazku ako tak, ale real ma odradil, take bez smrncu, jedne z mnohych. Pozrel si na Traser SuperSport?
waldo Posted May 18, 2010 Author Report Posted May 18, 2010 Konecny vyber bude asi tazky, ale zacinam mat aspon prehlad. Nerad nakupujem podobne veci trvacnejsieho charakteru na "blink" Trasery som pozeral, vyzeraju uz celkom masivne, tych 46mm je uz slusny priemer, zlava je naozaj velka a maju uz safirove sklicko. Uvidim podla toho kolko v tom shope vydrzia. Som student takze po skuskach musim tie peniaze na nejakej brigade naskrabat
waldo Posted May 18, 2010 Author Report Posted May 18, 2010 este pridam jedny ruske, ktore su uz vazne na hranici, ale su nadherne... zacinam pocitovat presitenost trhu Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
Watchfan Posted December 8, 2011 Report Posted December 8, 2011 uz som myslel ze ich nikto nespomenie, ale "Waldo" to napravil pre mna jednoznacne najfajn army hodinky proste Vostok europe serie...hlavne teda Anchar a Ekranoplan este pridam jedny ruske, ktore su uz vazne na hranici, ale su nadherne... zacinam pocitovat presitenost trhu Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.
Bull is Bull Posted December 8, 2011 Report Posted December 8, 2011 Podla mna kym sa dostanes priamo k kupe sa tvoje tutovky este par krat zmenia.V cene co si navrhol za mna od timexu http://www.ebay.ie/itm/Timex-T42351-Expedition-Chronograph-Black-Leather-Strap-Mens-Watch-New-/110784012351?pt=Wristwatches&hash=item19cb3de03f#ht_2816wt_698 to indiglo co maju je nadhera,ale ak prilozis nejaku tu bankovku Seiko Monster v ciernom,super luminiscencia,automat a vobec maju taky pozitivny ohlas ako hadam ziadne ine.Cez nett sa daju kupit od 160 hore.Hladaj,porovnavaj,uc sa.Apropoo gecka maju aj decentnejsie "chrona" napr.http://www.ebay.ie/itm/Casio-G-Shock-Black-200m-Mens-Watch-AWG-101-1AER-/270802469705?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item3f0d15c349#ht_1438wt_932Tieto odomna dostal 3 roky nazad brat.Je "kuklac" a ma ich stale na labe(trening,taktika,strelba,sluzba....)a stale ako nove.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now