Přejít na obsah

B-Uhren na ruský způsob


Fliegerdedek

Doporučené příspěvky

Můj děda z matčiny strany si odmítl koupit po celý zbývající život BMW nebo Mercedes protože to vyrobili Němci. Opravdu si dokážete představit, že jakýkoliv Rus se někde dostal k B-uhren, zapamatoval si jejich design a pak, když si během II.WW vyráběl hodinky tak napodobil jejich fašistický design?

 

A ze je vyrobil z nekolikrat lepsiho materialu nez jine hodinky bezne vyrabene v te dobe? Zazrak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: B-Uhren na ruský způsob?

 

Komu: všichni

 

 

1) V první řadě bych chtěl poděkovat členovi Fliegerdedek, že měl se mnou svatou trpělivost a nejenže pořídil fotografie strojku uvnitř svých hodinek, ale zodpověděl fantastickým způsobem i moje poměrně privátní dotazy na rodinou historii těchto hodinek. Všechna čest! Posted Image

 

2) Na základě těchto, zde dosud nepublikovaných informací, jsem sestavil svůj pohled na tyto hodinky, který si můžete ve formátu PDF stáhnout zde.

 

Znalce tam asi nic nepřekvapí a ostatní čtenáři tam snad najdou, alespoň jak doufám, pár zajímavých informací a postřehů.

 

P.S. Pomocník pro fulltexové vyhledávání: Dueber-Hampton Watch & Co; Typ 1; ??? 1; 1. Státní hodinářský závod; 1???; 1. Moskevský hodinářský závod; 2. Státní hodinářský závod; 2???; Typ 59; Tutima; Glashütte; Beobachtungsuhren; B-Uhren

 

Víš, nějak jsi zapoměl zmínit na začátku, jak jsou "zrestaurované"... Je to jako bys ke mě přišel a řekl, podívej já mám původní Scott Boulder z roku 1992, ten mi dali takhle rusi, když odcházeli s tankama, je to původní a já na něm viděl nový XTR... Hlavně se nezlob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem, kteří se jakkoli projevili v tomto fóru děkuji za jejich názory. Zejména pak Petrovi_P za jeho vyčerpávající rozbor mých hodinek v samostatném odkazu - viz výše. Osobně bych se k takovým závěrům těžko dopracoval, takže i já jsem rád, že se ukázalo, že není všechno jen černobílé, jak si zde někteří myslí (teď doufám, že už je to minulost, tedy mysleli....).

Pokud jsem Vás zmátl výměnou skla a řemenu, tak se omlouvám, nepřipadalo mi to tak důležité o tom psát, teď už vím, že je nutné uvádět i ty nejmenší podrobnosti.

Tedy Petře_P a ostatní - děkuji Vám všem !

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fliegerdedek: přiznávám, že překvapivé.

 

To Micetal: předpokládám, že tvůj děda je čech. Aniž bych chtěl spadnout do hádky, že paušalizuju, ono u rusů to může být jinak, vždy byli německem a sílou nácků fascinováni a jsou dodnes. A pro B-Uhr to platí zřejmě stejně. Prostě to byly v té době vysněné hodinky, vysněná kořist (stejně jako parabela), tak si je dělali i podomácku.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj děda z matčiny strany si odmítl koupit po celý zbývající život BMW nebo Mercedes protože to vyrobili Němci. Opravdu si dokážete představit, že jakýkoliv Rus se někde dostal k B-uhren, zapamatoval si jejich design a pak, když si během II.WW vyráběl hodinky tak napodobil jejich fašistický design?

 

Fasisticky design? :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bandi: Vzhledem k tomu, že mám s Micetalem společného dědu tak odpovím za něj :) Děda Čech není , ale to nemění nic na faktu, že v době druhé světové a po ní bylo všechno německé out :) Můžu dát k dobru historku o změně jména, pokud by byl zájem :)

to shag: ano, věř, že se na to lidi tak dívali. Ten design samozřejmě nemá ani s fašismem a ani s nacismem nic společného, ale po prožitých útrapách ta myšlenková skratka fungovala.

Chlapi, nic ve zlém, ale B-Uhren jsem fascinován již pěkných pár let, včera se Frantík pousmál nad tím kolik jich mám doma, různých verzí od různých firem, pazourama mi jich prošlo pár kil, ale NIKDY jsem neviděl "ruské B-uhren" které by nebyly udělány v posledních letech a vezli se na vlně zájmu o tyto hodinky. :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O protiněmeckém nadšení můžu bohužel taky přihodit nejednu neveselou historku, ať už kvůli ztrátě střechy nad hlavou, až po to, jak moje babička přišla k vagónu s německými NZ, a našla tam několik krabiček s hodinkami, které si sice vzala, kompas, několik pistolí, které pozbírala porůznu a tak dále... a jak to všechno ze strachu její maminka vždycky hodila do žumpy, vyjma jídla a čoklády. :(

 

Normálně mi bylo šoufl, když mluvila o těch kovových krabičkách s hodinkama, absolutně teda nevím, co v nich doopravdy mohlo být, nevíte případně někdo, jak byly které německé hodinky balené z výroby? Ať je mi případně smutno ještě víc... Babička si tvar, velikost ani barvu těch hodinek už nepamatuje, jen ty "svíťavé kabičky".

Upraveno uživatelem B.F.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O protiněmeckém nadšení můžu bohužel taky přihodit nejednu neveselou historku, ať už kvůli ztrátě střechy nad hlavou, až po to, jak moje babička přišla k vagónu s německými NZ, a našla tam několik krabiček s hodinkami, které si sice vzala, kompas, několik pistolí, které pozbírala porůznu a tak dále... a jak to všechno ze strachu její maminka vždycky hodila do žumpy, vyjma jídla a čoklády. :(

 

Normálně mi bylo šoufl, když mluvila o těch kovových krabičkách s hodinkama, absolutně teda nevím, co v nich doopravdy mohlo být, nevíte případně někdo, jak byly které německé hodinky balené z výroby? Ať je mi případně smutno ještě víc... Babička si tvar, velikost ani barvu těch hodinek už nepamatuje, jen ty "svíťavé kabičky".

 

tak lokalizuj polohu tej zumpy a trochu sa tam pohrab. mozno to niektore prezili.. ja by som sa si bal nosit hodinky po niekom kto skoncil v koncentraku. karma je komlikovana zalezitost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdeje žumpa vím naprosto přesně, ale taky vím, že po kovu v ní, je po 60ti letech ho... V tom vlaku byly potřeby pro vojáky, ne věci z koncentráku...

 

Mam par hodinek, ktere nemohl nosit nikdo jiny nez nemecti vojaci (cislo hodinek se jim psalo do vojeske knizky). Kdovi, so vsechno zazily...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...