Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 864
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Naopak, aspoň nehrozí průsak oleje kolem šroubu (a tím pádem olej v krmivu, nebo v kompostu), ani jeho poškození,omlácení a zareznutí, nic se na něj nenabaluje a nepřekáží při výhozu trávy, vycucnutí oleje vrchem je jednodušší než lovení pod sekačkou, a výměny oleje jsou tak časté, že nevyucnutá troška na dně nevadí.

Řešení bez šroubu je prostě výhodnější. No a samo i jednodušší a levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A netřeba ani žádnou spešl drahou sadu na výměnu, stačí v nejbližší lékárně koupit toto:

https://ariesmedishop.cz/injekcni-strikacka-50-ml-3643.html

Na to kousek hadičky a hurá na výměnu. Čistá práce, žádné matlání v oleji.

 

Nebo větší: https://www.lekarnaave.cz/lavazni-strikacka-sterilni-150ml-janette-alfa

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna prave doslova rozsekalo ze moja sekacka proste nema vypusny srob na olej, vraj Euro 6.... omg.

to už se nedělá pár let,navíc díky oplastování kolem klíňáku by to to bylo stejně k ničemu,kup odsávačku a máš klid :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja odsavacku samozrejme mam a nebojim sa ju pouzit. U strojov kde je filter oleja je to prakticke a nicomu to neva, ale sekacka filter oleja nema, takze srobik (najlepsie s magnetom) + moznost vypustit sajrajt najnizsim bodom sustavy mi pocitovo trochu chyba. No ale hadam vyrobca vie co robi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Manželka to psychicky nevydržela a rozjela to i za deště :-) Sekačka super, bere krásně i mokrou trávu a oproti předchozí MTD je lépe vyvážená, takže se lépe nadzvedává předek a lépe se s Hondou manipuluje. Asi všechno lepší, koš se lehce vysypává a po mulčování není až takový bordel, to bude dvěmi noži a jemnější nasekanou trávou, která se v trávníku lépe vstřebá. Variabilní plyn příjemný, sekačka jede dle rychlosti chůze, velmi zajímavé řešení a vypadá že funkční. Klasický pojezd jede a člověk se musí přizpůsobit. Tady to je luxus. Startování na po druhé, na potřetí, ale myslím že se zabýhá motor, tak ji dáme čas. No, po prvním sekání byla žena spokojená a to se počítá :-) No a co že dělá Afri? No, sosám Plzničku a čumím na stránky Zenith watch, ta značka mě prostě nedá spát, dokud od nich nebude něco na pazouře....

Afrikáne,co ta Hondička,šlape furt dobře? Máš ji už rok,tak bys mohl hodit nějaký posudek ;) .Mně se totiž před pár dny ta moje sekačka trošku porouchala,tak chci dneska koupit nějakou novou.

 

:eek: Koukám,že jsi opět někde v "luftu",tak se tam měj. :)

Upraveno uživatelem bobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, akorát jsem přijel s klukem z nemocnice takže nám to začalo parádně začalo, ale všechno dobře dopadlo, za dva dny bude fit :-)

Sekačka parádní, manželka mě ji vůbec nechce půjčovat jak ji baví. Seče výborně i mokrou trávu a koš náplní úplně do plna. Rychlost pojezdu dle rychlosti chůze je luxusní, máme zahradu v kopci a Honda si s tím poradí levou zadní. Problémy byli když byla nová se startem, musel jsem kolikrát pomoc a šla třeba na po páté, přitom píšou Easy start. Ale asi to bylo záběhem, protože dnes po roce manželka na poprvé :-) Afri doporučuje, tak nějak, akorát ta cena no, ale zase říkají že výdrží opravdu dlouhá léta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, s tym startom presne ako som pisal. U nas ta Honda neprestala strajkovat a studeny start je uplne na ho..o aj po rokoch uzivania. Kdezto vsetky Briggs&Straton co mame a mali sme startuju na prvy tuk este aj po zime. Preto som Hondu nedoporucoval, proste su aj lepsi. Ale sluzit asi bude dlho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri,díky.

Byl jsem u AD (asi 7km) a mám tam zamluvenou do pondělí 10 hod. https://www.hondastroje.cz/zahrada/travni-sekacky/motorove-sekacky/sekacky-zakladni-rady-hrg/hrg-536-vk/ .Tuhle sekačku tam měl totiž v krabici "zašitou" jako poslední.Původně jsem ji chtěl koupit a naložit hned,ale nakonec jsem si od něho vzal veškeré prospekty na Hondu + Stigu,že to ještě přes víkend maličko naštuduju a rozhodnu se :) .Tu hondu VK mám do PO ,10 hod. posychrovanou,tak houby zle :) .Musím říct,že na vzhled se mi Stiga moc nezamlouvala,ale čert vem vzhled,hlavně aby mašina dlouho vydržela a nebyla poruchová,že.

Jinak u tý starý sekačky se posrala ta startovací kladka.Uvidím,jestli se to vyplatí opravovat nebo ne (cena) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě u starý prasklo lanko pohonu, za litr jsem si ho sám opravil, docela pakárna a do měsíce praskla hřídel motoru BriggsStraton jak zmiňuje eskimak a bylo zkrámováno. Jinak předchozí sekačce MTD nebylo také co vytknout, sekala a startovala krásně po celých deset let. Jen do koše nesbírala tak dobře jako Honda a s mokrou trávou to nešlo vůbec....ale to mi nevadilo, upřímně MTD za ty prachy byla super. Dnes je ale cenově už také trochu jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar Kluci, 

 

tak došlo i na mě, stará sekačka odešla, byla to jebka, tak jsem i rád :) 

Vybírám něco nového, chci s pojezdem, doteď jsem neměl.. Mám cirka 500čtverců a rovinku na sekání.. 

Koukám buď po Husqvarně, nebo Stiga.. 

 

Co myslíte? 

 

https://www.prozahradu.cz/motorova-sekacka-stiga-combi-53-seq-b/

 

https://www.zahradnitechnika-brandys.cz/produkt/husqvarna-lc-356v/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tchán má 14 let Al-Ko a jede bez problémů. A to má opravdu velkou zahradu a sece často. Tak jsem koupil taky Al-Ko, čtyřtaktní, boční vyhoz, regulace rychlosti pojezdu. Mám ji krátce, tak nemůžu moc hodnotit, ale zpracování výborný a startuje bez problémů (lankem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš tedy B&S místo Hondy? 

Já jsem v tom úplně nepolíbený, co ale vím, že hecht apod, mi domů nesmí :)

Čau, jelikož v tomto oboru pracuju přes 5 let, tak zkusím poradit. Obecně myslím, že když koupíš Stigu, AL-KO nebo Mountfield (vyrábí Stiga), tak chybu neuděláš. Je to dražší, než Hecht, ale je to evropská produkce.

 

K těm motorům. Úplně bych neklasifikoval Hondu jako krám, motory jsou dobré, ale jsou náchylné na kvalitu/stáří benzínu. Naopak Briggs & Stratton zvlášť v těch nižších třídách je krám. Ty sis vybral model s 675 series In Start, kde se aktuálně evidují hromadné problémy, takže buď riskni, že je to motor vyrobený třeba ještě loni, nebo vyber jiný.

 

Good Luck. Nekupuj levnou mrdku z Hechtu, dobrá sekačka s trochou péče vydrží 5 a více let, klidně 10...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, jelikož v tomto oboru pracuju přes 5 let, tak zkusím poradit. Obecně myslím, že když koupíš Stigu, AL-KO nebo Mountfield (vyrábí Stiga), tak chybu neuděláš. Je to dražší, než Hecht, ale je to evropská produkce.

 

K těm motorům. Úplně bych neklasifikoval Hondu jako krám, motory jsou dobré, ale jsou náchylné na kvalitu/stáří benzínu. Naopak Briggs & Stratton zvlášť v těch nižších třídách je krám. Ty sis vybral model s 675 series In Start, kde se aktuálně evidují hromadné problémy, takže buď riskni, že je to motor vyrobený třeba ještě loni, nebo vyber jiný.

 

Good Luck. Nekupuj levnou mrdku z Hechtu, dobrá sekačka s trochou péče vydrží 5 a více let, klidně 10...

Díky za rady :) 

V toto si fakt nechám poradit.. Riskovat nic nechci, co bys doporučil případně? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...