Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 857
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

já když kupoval před cca dvěma lety, tak jsem měl podmínku el. startér a cenovku do 10k.

Nakonec jsem vybral černožlutou Riwall 4v1 i s držákem na pivko :D  je to asi oproti Hondě noname, ale zatím slouží dobře. Každej rok jí dopřeju novej olej a liju 98 benal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Radimk napsal:

A ještě jeden dotaz: Někde píšou, že Honda papá radši  benzin 98 a lepší. Je to tak? 

Huva jela na klasiiku 95, a občas na vylepšený V- power od Shellu

Na těch pár litrů ročně na tom nesejde, ta 98 je lepší při delším stání. Jinak za mě taky Honda. Zatím sice jedna sezóna, ale super. Nic se nepovoluje, menší vibrace než ty hujdy co jsme mívali na chajdě, chytá na první dobrou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravim!

Stehovani se blizi a za nejakych 5-6 tydnu take budu muset resit kazdotydenni sekani :).
Shanim sekacku na vicemene rovny pozemek cca 1300-1400m. Chtel bych pojezd a idealne i elektricky starter, aby to nastartovala i zena, kdyby bylo potreba.
Rad bych se vesel treba 10-12 tisic, jestli to je realne. Pripadne dava na tento rozmer smysl AKU sekacka nebo trakturek?
Muzete prosim doporucit?

Zaujala me napriklad tato HECHT, ale nevim jak je kvalitni a spolehliva - https://www.alza.cz/hobby/hecht-5564-sxe-d2414008.htm
Dale tato EINHELL - https://www.alza.cz/hobby/einhell-ge-pm-53-s-hw-e-li-1-x-1-5-ah-d5583003.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 1000m2 a traktor by bol podla mna overkill nehovoriac o tom, ze by bol nepouzitelny, lebo stromy. Elektrostart je u beznej sekacky podla mna zbytocne kurvitko navyse u ktoreho akurat budes musiet davat pozor aby ta sekacka/baterka v zime nezmrla. Kto ma mat fyzicku aby s tou sekackou jazdil, ten nebude mat problem ju rukou aj nahodit zena ci muz. Dolezitejsdie je skor aby bol motor kvalitny a s tym nahadzovanim neboli problemy. Za 12t bude slusna benzinova na snurku.... Hladaj motor BS a krm to vyhradne Vervou 100, ktora nezasiera palivove cesty ani pri dlhsom stani a budes spokojny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali radi dobre. Na Hecht sa vyprdni, nic horsie na trhu neexistuje.

Ja by som velmi zvazil baterkovu. Ak to je pekny rovny travnik tak 40-60V kosacka bude viac nez dost, s 3 baterkami by si to mal bez problemov dat. Starostlivost ziadna, raz za 2 roky kupis jednu baterku za 40e. Ak budes kosit pravidelne tak sila nebude problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně sem to taktéž řešil a z trojice Husquarna- Stiga- Honda, což je asi top jsem skončil u Hondy. Přešel jsem z Huvy, jejich nové modely jsou u nich vesměs v plastu a zespod je to takove  nedodělané, žádné krytování řemene, atd. Ale mají motory BS. 

Stigu mi v obchodě ne že rozmluvili, ale z dua Stiga/Honda je to jasné. Honda je prostě super. Při stejném záběru je sekačka menší,  obratnější,  a působí tak nějak fortelněji. Na el. start se vyprdni. Životnost batt je cca 40 startů. To není půl sezony, jak ti budou tvrdit, ale tak 2-3 sečení. A Hondu nahodí i naše "malá". Easy start, poměrně krátká šňůra a nějaká redukce protitlaku. 

A cenově jsem byl v mém limitu- 15.000 Kč.

Já lobuju za Hondu HRG 466 SK

 

 

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za rady, vzal jsem je v potaz vybiral tedy jen overene znacky s motorem B&S a Honda.
Doporucovana Honda HRG 466 mi prijde na sekani 1400m mala (kos pouze 55l a zaber 46cm).
Obecne ty Honda sekacky jsou dost pres muj limit.
Na el. starter tedy prdim.

Ve finalni vyberu je tedy:
AL-KO https://www.al-ko.com/shop/cz/benzinova-sekacka-al-ko-premium-520-vs-b.html
VARI https://www.vari.cz/produkty/travni-sekacky/travni-sekacka-mp1-554-b/cp:41490/
STIGA https://www.stiga.com/cz/294557838-st2-combi-55-svq-h.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Myslím že tady je i samostatné vlákno na traktůrky, ale nejsem si jistý. Každopádně letos budu jezdit 6. rok po zahradě se Stigou 3084, sekám zhruba 1500 metrů a spokojenost. Je k tomu i mulčovací záslepka, ale protože jsem nadšenej pěstitel tak sbírám do koše a používám na výrobu kompostu co pak jde do záhonů. Závady nula, spokojenost 100%. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Nazdárek, travička pomalu roste a tak se poohlížím po nějaký sekačce na trávu. Chci určitě AKU..můžete mi nějakou doporučit? Vůbec se v tom nevyznám. Budu sekat okolo domku, cca 350 m2. Díky. Koukám na nějaké od Hechtu, ale vůbec nevím, čeho se chytit. Asi aby měla nějakou výdrž....Cena tak do 7tis komplet s aku a nabíječkou, jestli je to reálný...

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek, travička pomalu roste a tak se poohlížím po nějaký sekačce na trávu. Chci určitě AKU..můžete mi nějakou doporučit? Vůbec se v tom nevyznám. Budu sekat okolo domku, cca 350 m2. Díky. Koukám na nějaké od Hechtu, ale vůbec nevím, čeho se chytit. Asi aby měla nějakou výdrž....Cena tak do 7tis komplet s aku a nabíječkou, jestli je to reálný...
Tak do 7 koupis i lepsi znacku nez hecht. Ja mam treba makitu a jsem spokojeny, baterie sdilim s dalsim naradim od makity. Na 350m doporucuji aby ta sekacka mela 2 baterie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...