Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, M109 napsal:

Ako to zvladne vyssiu travu? Tak ked sa ku koseniu nedostanes dva tri tyzdne na jar, ked to rasi?

No, co myslis pod vyssiu. Rodicia kosia raz za 2-3 tyzdne. S prisposobenim rychlosti tlacenia to ide. Poznat to najma na spotrebe baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 857
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Tak dnes první sečení s Parksidem. No sečení, tak půl napůl, místem hustší tráva a místem semtam nějaké delší stébla. Bral jsem na čtvrtou výšku, cca 5,5 cm, opravdu jen zarovnat a upravit, přece jen to je teprve něco málo přes 14 dní položené, takže žádný vyholování. Musím zedy říct, že první dojmy perádní. Pokud nějaký pátek vydrží, tak budu spokojen. Koš jsem naplnil tak z půlky, ale plní se parádně, nelítá nic kolema manipulace taky dobrá. Centrální nastavení výšky jde parádně lehce jak dolů, tak i nahoru. Baterie těžko říct, sekal jsem tak cca 15 minut 200 metrů na pohodu, žádný závod. Nenabíjel jsem je před sečením, vypadaly že jsou nabité, ale po skončení jsou v červeném. Nemusely být nabité do plna, nevím. Absence pojezdu na tak malou a rovnou plochu není vůbec žádný problém, je lehoučká. Píšou extra tichá, to bych neřekl, dle mého jako každá běžná el. sekačka. Takže za mě mohu zatím za ty peníze doporučit. Uvidíme. 

20210704_162048.jpg

20210704_162133.jpg

20210704_162159.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj pánové,

dovoluji si trošku odklonit od vašich Ampérhodin zpátky ke koňským silám (tj. od elektriky zpět k benzínu).

O víkendu mi asi odešel motor u 10 let staré sekačky Al-Ko (motor Briggs - Startton) Celých 10 let se chovala mravně, startovala na první škubnutí, nebyl to žádný low-end. Pak jsme jednou dosekali a po 3 dnech už ani neškytla, teď je v servisu a prý to vypadá na uvolněné nebo propálené sedlo pod ventilem, což by bylo na nový motor. Sekačky s tímto motorem prý vydrží i 20 let, jinak je to holka v kondici - pojezd jezdí, kolečka na ložiscích v pohodě, pár šrámu na kapotě, ale nic, co by nešlo rozleštit.  😀

Prosím poraďte: 

- má smysl motor opravovat, měnit?

- jakou benzinovou sekačku sekačku teď koupit? Průzkum trhu jsem ještě nedělal. Měl by to být spolehlivý 4takt, s dobrým pojezdem, kolečka na ložiscích, záběr 50-60 cm, zahrada členitá, 1500m2. Traktůrek ne.

Díky za rady / názory

t.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, i tahle varianta je ve hře. Rozumím samozřejmě skoro všemu 😇 ale motorům fakt ne, takže ani nevím, jestli a které motory jsou kompatibilní. Úplně stejný asi neseženu. 
A nemáte pro jistotu někdo tip na nebo doporučení na novou sedačku? Nevím, co se dneska vyplatí poměr cena x výkon... Nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas8: mě Alko odešlo potom co jsem ohnul hřídel, jinak mělo asi taky 10 let a nezmar... ale jednoduchý, mělo to jen pojezd... tak jsem koupil zase Alko... Něco takovýho... rychlostní pojezd, výhoz, brigs... Benzínová sekačka AL-KO Classic 5.18 VS-B Plus | AL-KO Gardentech (alko-garden.cz)

U těch motorů bych řešil rozteč té základny a průměr hřídele... No a výkon... Silný motor Briggs & Stratton Quantum 50 XRM - Brno-město - Sbazar.cz

 

 

qsY7qQ.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2021 v 19:33, Petr.S napsal:

Tak dnes první sečení s Parksidem. No sečení, tak půl napůl, místem hustší tráva a místem semtam nějaké delší stébla. Bral jsem na čtvrtou výšku, cca 5,5 cm, opravdu jen zarovnat a upravit, přece jen to je teprve něco málo přes 14 dní položené, takže žádný vyholování. Musím zedy říct, že první dojmy perádní. Pokud nějaký pátek vydrží, tak budu spokojen. Koš jsem naplnil tak z půlky, ale plní se parádně, nelítá nic kolema manipulace taky dobrá. Centrální nastavení výšky jde parádně lehce jak dolů, tak i nahoru. Baterie těžko říct, sekal jsem tak cca 15 minut 200 metrů na pohodu, žádný závod. Nenabíjel jsem je před sečením, vypadaly že jsou nabité, ale po skončení jsou v červeném. Nemusely být nabité do plna, nevím. Absence pojezdu na tak malou a rovnou plochu není vůbec žádný problém, je lehoučká. Píšou extra tichá, to bych neřekl, dle mého jako každá běžná el. sekačka. Takže za mě mohu zatím za ty peníze doporučit. Uvidíme. 

diky za tip - vcera mi prisla domu, tak jsem se hned taky pustil do seceni - zatim jsem moc spokojeny, jedinou vyhradu mam ke kosi, protoze teda trava litala vsude... ale myslim, ze kos se casem tak nejak prirozene ucpe (rekneme - vytvori si vevnitr patinu) a pak uz to bude ok :) dvojice baterek nebyla nabita do plna, ale i tak vydrzely kolem tech 15 minut, kdy jsem stihl posekat skoro pulku toho co jsem potreboval :)
sece skvele (a je asi o trochu tissi nez tchanova starsi baterkova stiga, no ale rozhodne nic extra ticheho), je porad jeste dost lehka a skvele se s ni manevruje mezi zahonky a kolem keru, pojezd pro me netreba. potrebuju udrzovat cca 500 - 800 m2 svaziteho a cleniteho pozemku a vypada to, ze tahle sekacka na to v pohode bude stacit. asi benzinovou sekacku nebudu zatim potrebovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 7. 2021 v 20:27, Tomas8 napsal:

Jo, i tahle varianta je ve hře. Rozumím samozřejmě skoro všemu 😇 ale motorům fakt ne, takže ani nevím, jestli a které motory jsou kompatibilní. Úplně stejný asi neseženu. 
A nemáte pro jistotu někdo tip na nebo doporučení na novou sedačku? Nevím, co se dneska vyplatí poměr cena x výkon... Nějaké zkušenosti?

Hele já již něco přes 20 let provozuji sekačku Honda, samozřejmě s motorem Honda. Když jsem měl na podvozku praskliny, koupil jsem Castel Garden s motorem Brigs a dopadlo to tak, že jsem popraskaný podvozek již dvakrát, nebo třikrát svařoval a ten krám od Castel Garden a Brigsu šel na inzerát pryč.

Až mne situace donutí, další sekačka bude zase nějaká základní Honda, tedy pokud eurohujeři nezakážou benzínové sekačky úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, bedan napsal:

Hele já již něco přes 20 let provozuji sekačku Honda, samozřejmě s motorem Honda. Když jsem měl na podvozku praskliny, koupil jsem Castel Garden s motorem Brigs a dopadlo to tak, že jsem popraskaný podvozek již dvakrát, nebo třikrát svařoval a ten krám od Castel Garden a Brigsu šel na inzerát pryč.

Až mne situace donutí, další sekačka bude zase nějaká základní Honda, tedy pokud eurohujeři nezakážou benzínové sekačky úplně.

Vidis, ja mam presne opacnu skusenost. Motor Brigs nesmrtelny, vo viacerych kosackach. Honda stoji za staru backoru, prakricky od nova. Ako pises, kram. Nastastie je v rodine len jedna, isto ale viem ze posledna. 

Chapem ze sa moze jednat o zly kus, stane sa. Ale mne ta skusenost staci.

Btw, pre pozemok do nejakych 1000m2 by som uz nic ine ako aku kosacku nechcel. Ak samozrejme nepripada do uvahy traktorik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s Hondou špatný zkušenosti. Ty nový motory mají strašně citlivý karburátory. Máme doma 2 (v sekačce a ve vertikutátoru) a u obou to zlobí. I v prodejně mi říkali že dělají čištění ultrazvukem prakticky nepřetržitě. A taky že to dnešní moderní motory dělají skoro všechny. 

Zlatý starý Briggsy. Sice to žralo benzín jako tank, ale bylo to nesmrtelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tomas_2002 napsal:

Já mám s Hondou špatný zkušenosti. Ty nový motory mají strašně citlivý karburátory. Máme doma 2 (v sekačce a ve vertikutátoru) a u obou to zlobí. I v prodejně mi říkali že dělají čištění ultrazvukem prakticky nepřetržitě. A taky že to dnešní moderní motory dělají skoro všechny. 

Zlatý starý Briggsy. Sice to žralo benzín jako tank, ale bylo to nesmrtelný.

S Briggsem jsem byl spokojený, kleknul asi po devíti letech provozu v celkem velké zahradě. Praskla v něm nějáká hlavní hřídel, takže již neopravitelný. Hondu máme teď myslím čtvrtý rok a spokojenost maximální. Motor jde na první našlápnutí, servis ještě neviděla a celkově povedená sekačka. Dva nože super i na mokrou trávu, koš naplní k prasknutí, stará plnila jenom z půlky a jelikož máme zahradu mírně do svahu, Smartdrive úplně luxusně odvádí svoji práci. Co je Honda doma, už seká jenom manželka, takže za mě velká spokojenost :D

images.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problemy s karburatory jsou nejcasteji vlivem paliva s bioslozkama. Zvlaste u sezonnich stroju. Co sem mival motorky veterany, tak po delsim stani karburator ven a vycistit. To sem odboural pridavanim VIFu do paliva. Od te doby nikdy problem.

Do sekacky kupuju 100 oktanovy benzin a pridavam VIF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zimu dávám plnou.BS chytala na jaře na první dobrou,Honda až druhou -třetí.

BS jsem letos na jaře střelil,bo mi tu třetím rokem překážela (co jsem koupil Hondu).BS měla tuším nějakých 7-8 let,ale šlapala na sto-pro.Škvarek si pro ni přijel přes 150 km.Stížnost žádná - bodejŤ 😁

Jinak Hondička maká stále na jedničku,yes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem se asi rozhodl. Tak umřelá Al-Ko byla fakt dobrá a 11 let bez údržby bylo taky fajn. 
jelikož máme členitý pozemek částečně v kopci asi 1500 m2, takže si zopakuji parametry z minulého nákupu: podjezd s variabilní rychlosti, průměr 50cm a víc, motor Brigg&Stratton. Startování na šňůru mi stačí, protože stará sekačka se chytala na první škubnutí a další komplikace v podobě startovacího tlačítka, baterie atd. za další 2000,-Kč nemusím. 

So, winner is: https://www.hobbycentrum.cz/Benzinova-sekacka-na-travu-AL-KO-Premium-520-VS-B-4v1-s-variabilnim-pojezdem-motor-BriggsStratton-675-Exi-RS-sasi-Highline-/tab/113253/3

díky všem za diskuzi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Ta mi dala Hondička, po měsíci si ji vezu ze servisu. Choboti japonský dali do jedny várky místo bronzových pouzder k převodovce nějaká plastová která se vydřou a sekačka nejede do zadu a všechno se to mění po 3-4 letech dle provozu. V rámci záruky oprava na dvě hodiny, ale průser že nejsou díly. Výměněno za bronz a snad už bude krásně šlapat jako doposud....trávu mám až po pás, otevřu si Guinesska a jde se na sekání :punk:

DSC_1827.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...