Přejít na obsah

Poraďte sekačku prosím


Ondraj

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 864
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ahojte,

idem kupovat novu kosacku, zahrada cca 300m2, rovinaty obdlznikovy pozemok s minimom prekazok (stromy/zahony/...).

Je tu niekto kto dlhodobo pouziva motorovu vretenovu kosacku? Je to taky rozdiel voci rotacnej?

P.S. Nerad by som sa stal otrokom svojho travnika. Zavlahu mam, hnojim 2x rocne, vertikutatorujem 1x rocne a kosim 2x tyzdenne. Tento "model" by som chcel zachovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám ruční vřeteno (stiga). Pokud bych měl trávník 300m, koupím si https://www.centrumvretenovychsekacek.cz/elo-1/  a budu spokojeně mručet na baterky, případně nějaké ruční vřeteno s širším záběrem - je to uklidňující chodit po zahradě a koukat do té zelené trávy a můžeš to dělat i v 10 večer (můj případ).

Trávníku to prospívá určitě, jen pokud budeš mít závlahu, tak to bude chtít asi spíš 3x týdně sekat 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
V 28. 7. 2022 v 20:05, shewcza napsal:

Rozhodoval jsem se mezi Stihl RM 650T a Weibang 537SCV. Po tom co jsem si je obě vyzkoušel u sebe ma pozemku nebylo co řešit a dnes jsem si dovezl tuhle krásku. Už se těším na zítřejší sečení!

20220728_195424.jpg

Ahoj, jak jseš po roce spokojený s tou Weibang sekačkou, jak zvládá vyšší trávu případně nějaké problémy s ní nebyly?
Uvažoval jsem nad ní ještě než tam dávali BS motory, teď ale za podobnou cenu už je Honda řada HRN tak mám chrobáka v hlavě jestli ne raději osvědčenou Hondu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@viders Ahoj, pořád maximálně spokojen. Zálezí co myslíš tím "vyšší trávu"? Jednou mi to uteklo na kousku zahrady na cca 20 cm a musel jsem snížit rychlost pojezdu než jakou jezdím normálně. Problém jsem zatím žádný nezaznamenal. Rozhodoval jsem se mezi Still a touto a pořád nelituji. Ten kardan nemá chybu, vždy mě sekačka překvapí s jakou rychlostí a bez jakékoliv odezvy vystřelí do předu. Startuje pořád na drnc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, shewcza napsal:

@viders Ahoj, pořád maximálně spokojen. Zálezí co myslíš tím "vyšší trávu"? Jednou mi to uteklo na kousku zahrady na cca 20 cm a musel jsem snížit rychlost pojezdu než jakou jezdím normálně. Problém jsem zatím žádný nezaznamenal. Rozhodoval jsem se mezi Still a touto a pořád nelituji. Ten kardan nemá chybu, vždy mě sekačka překvapí s jakou rychlostí a bez jakékoliv odezvy vystřelí do předu. Startuje pořád na drnc.

Taky mám Weibang, 2 roky a spokojenost, je to Čína,  ale co dnes není👍.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2023 v 15:01, shewcza napsal:

@viders Ahoj, pořád maximálně spokojen. Zálezí co myslíš tím "vyšší trávu"? Jednou mi to uteklo na kousku zahrady na cca 20 cm a musel jsem snížit rychlost pojezdu než jakou jezdím normálně. Problém jsem zatím žádný nezaznamenal. Rozhodoval jsem se mezi Still a touto a pořád nelituji. Ten kardan nemá chybu, vždy mě sekačka překvapí s jakou rychlostí a bez jakékoliv odezvy vystřelí do předu. Startuje pořád na drnc.

Max do 30cm, někdy hold čas nebo počasí nedovolí sekat pravidelně. Jenom sbířáš do koše nebo i mulčuješ? Chci to hlavně do sadu cca 800m2 kde je pro mě ideální mulčovat abych se neuchodil s košem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, viders napsal:

Max do 30cm, někdy hold čas nebo počasí nedovolí sekat pravidelně. Jenom sbířáš do koše nebo i mulčuješ? Chci to hlavně do sadu cca 800m2 kde je pro mě ideální mulčovat abych se neuchodil s košem.

Dělám půl na půl (plocha 1800m2). Takže plocha kde se pohybujeme je posbíraná, ale zbytek mulčuji. Dostal jsem k sekačce dva nože, jeden mulčovací a jeden sběrný. Podle toho jak jsou pojmenovány, tak poznáš co jim jde nejlépe. Já sem si vyzkoušel, že je pro mě lepší ten mulčovací, sice nedokáže napěchovat sběrný koš (což ten druhý dokáže i při mokré trávě), ale potom to byla hrozná otrava s tím mulčováním. Na výměnu nože během sekání jsem moc líný. Jo jeden problém se mi přece jenom stal, ale za to nemůže úplně až tak samotná sekačka. Najel jsem při sečení na pár kamenů a jednomu se povedlo urvat aretaci bočního výhozu. Ale je to řešitelné, není to drahé, vyměnitelné doma a zatím mi to ještě nevadilo, takže je to furt urvané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
Před hodinou, Xenomorfus napsal:

....asi to tady patri... ;-). Vcera sem si vzpomel na "Lakatose"...

"Kur*a! Ja to nebudu robit! Musis rozebrat cely traktor, kvuli dvouminutove zalezitosti! Kur*aaaaa!"

 

 

Ani očko nenasadíš!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do predlonska to "jezdilo" pred kazdou sezonou do servisu. Pak umrel manzel maminky a od lonska to resim ja. Nicmene loni pred sezonou sem se k tomu casove nedostal, takze sem omrknul remen žacího ustroji a ten byl v pohode a vypadal "zánovně". Takze sem si naivne myslel, ze to udelali spolu. Jako chapu proc se na to vys... 

Zda byl uz nekdy meneny, nevim, ale nemyslim si. Rok vyroby je 2016.

Resize_20240316_114644_4889.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 3. 2024 v 8:54, Xenomorfus napsal:

....asi to tady patri... ;-). Vcera sem si vzpomel na "Lakatose"...

"Kur*a! Ja to nebudu robit! Musis rozebrat cely traktor, kvuli dvouminutove zalezitosti! Kur*aaaaa!"

 

Resize_20240316_085337_7936.jpg

Resize_20240316_085337_7322.jpg

Resize_20240316_085336_6130.jpg

Resize_20240316_085336_6787.jpg

Potvrzuji, je to dupačka. Je to vždycky rozborka jak prase. Já už měnil všechny 3 a měl 2x rozebraný traktor. Měnil jsem i uložení nožů, bo jsem s tím najel na kámen. Loni jsem se na to vysral a dal to na velký servis, kde se toho hodně vyměnilo a mám zase Hondu jak novou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Včera jsem poprvé startoval obyčejnou sekačku z Mountfieldu po zimě. Loňská Verva 100 / E5 v nádrži po víčko. Jinak nic dalšího. Nastartováno na čtvrté škubnutí. V sezóně startuju vždycky na první, maximálně druhé.

Letos už i Verva 100 je E10. Ale biosložka není líh, který váže vodu (hlavně ze vzduchu) a způsobuje problémy v motoru, ale ETBE. Takže v tom hodlám pokračovat i nadále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...