Přejít na obsah

Co na nich všichni máte?


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Poslední dobou se tady všichni rozplývají nad Rolexem. Jsou to určitě dobré hodinky s většinou in-house kalibry, s dlouhou historií, pro laiky asi největší symbol, zřejmě nejvíc kopírované. Ale je mnoho jiných hodinářských firem s bezesporu stejně dobrou reputací a mnoha komplikacemi, o kterých se Rolexu může jenom zdát. Když se nad tím člověk zamyslí, tak Rolex vlastně není nic výjimečného, jsou to kvalitní hodinky za přemrštěnou cenu. :)

 

Vadí vám něco? Někomu třeba to, že jejich fejky má kdekdo, někomu cena, někomu značka. Mně nejvíc vadí právě jejich MI (machrindex), podobně jako u Breitlingů, a proto už bych si je nikdy nekoupil ani nenosil. A teď do mě! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, budu prvni.

 

Cos napsal, podepisuju. Mozna bych jeste pridal (vim, je to subjektivni), ze az na Deep Sea a Milgauss mi prijdou hrozne nudny.

 

 

 

edit: tak dlouho jsem to mel otevreni, ze uz psali dalsi.

 

 

Upraveno uživatelem JanBeles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by se přece dalo napsat o většině hodinek. Minulý týden jsme se na toto téma bavili u nás na srazu. FORTIS versus HAMILTON. Totožný strojek, srovnatelné zpracování. Oboje hodinky, kterým nelze nic vytkout, jen FORTIS stojí dvojnásobek HAMILTONU. A přitom není důvod. Takže jestli chceš vyjádřit souhlas, tak ho máš mít...

Na druhou stranu je to otázka poptávky, takže každá věc má svého kupce.

 

PS: A ROLEX jsou ještě k tomu hrozně mrňavý :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi

já bych možná Kamilovu myšlenku posunul ještě o kousek dál - a to jestli je tohle forum ještě o hodinkách a nebo o přehlídce MI

 

objevují se tu občas kousky (UN Freak, JLC turbína, 10ti denní Panerai atd.), které se přejdou mrknutím oka a hodinky s rádoby MI se opěvují až za sousedovic humna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 To mas tak. V mych ocich jsou treba tvoje Seika velmi vysoko. Kdybych mel treba volit mezi GMT Master II a Anantou, bral bych japonce.

 

ALE pro nekoho je tohle neprekousnutelny, predstava, ze na ruce bude mit neco, co malokdo pozna a co okamzite nezarve do sveta "mam na to". Coz sice Rolex nerve vizualne, ale jmenem vic nez dost. A to je pro spoustu lidi hlavni, i kdyz to treba nereknou nahlas.

 

já bych možná Kamilovu myšlenku posunul ještě o kousek dál - a to jestli je tohle forum ještě o hodinkách a nebo o přehlídce MI

 

objevují se tu občas kousky (UN Freak, JLC turbína, 10ti denní Panerai atd.), které se přejdou mrknutím oka a hodinky s rádoby MI se opěvují až za sousedovic humna

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

 

objevují se tu občas kousky (UN Freak, JLC turbína, 10ti denní Panerai atd.), které se přejdou mrknutím oka a hodinky s rádoby MI se opěvují až za sousedovic humna


Jestli to třeba není tím, že Rolexy jsou pro většinu ještě snadno či těžko dosažitelnou metou, ale pořád v nějakém časovém horizontu reálnou. Ale na těch pár opravdu mistrovských kousků, které se tu objevily, málokdo z nás v životě dosáhne, takže na ně jen zbožně kouká a ani k nim nic nepíše. :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych možná Kamilovu myšlenku posunul ještě o kousek dál - a to jestli je tohle forum ještě o hodinkách a nebo o přehlídce MI

 

objevují se tu občas kousky (UN Freak, JLC turbína, 10ti denní Panerai atd.), které se přejdou mrknutím oka a hodinky s rádoby MI se opěvují až za sousedovic humna

 

tak presne tohle je velka pravda. jinak co porad mate s tim MI? to se vobjevilo tady nebo to je normalni hodinkovy termin i v zahranici? vzdyt je to picovina

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi

Jestli to třeba není tím, že Rolexy jsou pro většinu ještě snadno či těžko dosažitelnou metou, ale pořád v nějakém časovém horizontu reálnou. Ale na těch pár opravdu mistrovských kousků, které se tu objevily, málokdo z nás v životě dosáhne, takže na ně jen zbožně kouká a ani k nim nic nepíše.:D

 

jasně, ale člověk by se rád o tom skvostu něco dozvěděl a ne jenom, že jsou pěkný a šmytec - no nic to už jsem někde jinde
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svatá válka? exkomunikace?

musí mít něco do sebe, není to jen o MI, aspoň ne třeba pro mě, protože bych se jim nebránil, protože bych nešel do Paneraí, které nikomu nic v neznalém okolí neříkají, jediný kdo se o nich vyjádřil pochvalně byly vždy ženy, pletoucí si je s JETSETY.

kdyby to bylo jen o MI šel bych rovnou do Breitlingu a Rolexu, nepotřeboval bych vývoj... ale chlapsky přiznám, že zatím nemám koule na Seika za 100 papírů.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co píše Kamil, jsem dříve cítil také, to jen na úvod ...

 

Přišlo mi, že Breitling musí nosit jenom kolotočář Růžička nebo někdo, kdo na sebe chce pouze upozornit, jaký není borec ... Nakonec jsem zjistil, že ty hodinky mají něco do sebe a už se na některé jejich nositele nedívám s nedůvěrou a despektem, tady na fóru je má celá řada rozumných lidí a jsem si jistý, že si nemusí honit své ego přes hodinky ... A to nemluvím o tom, že jsem si pořídil na běžné casual nošení Superoceany, které se mi líbí ... B)

 

U Rolex to u mě bylo jiné ... V rodině už máme několik desítek let klasické Datejusty, takže mi nepřišly jako něco snobského a mimořádného a věděl jsem, že až přijde čas, jednou si je koupím ...

No a když začali dělat větší Datejust II, naskytla se příležitost je pořídit a byla dobrá "konstelace hvězd" :D, věděl jsem, že nadešel ten pravý čas a jejich nošení jsem schopný vůči svému okolí, obchodním partnerům a klientům "ustát" ...Tímto jsem získal hodinky, které jsem chtěl, mají pro mě své nepopsatelné fluidum, asi to, co mají mít dream-watche, a pokud jde o to, jestli je ukazuji na odiv svému okolí, tak neukazuji, po větší část dne jsou schované pod manžetou ... B)

Upraveno uživatelem rorda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma jak Rolex, tak Bčka, asi jsem adept na vysoký MI :D Je pravda, že název Rolex zná snad každý, stejně jako Breitling. Co se týče fakování, musím souhlasit. Ale nedám na Rolex dopustit. Není to HH, nepochybně lze koupit mnohem větší hodinářskou lahůdku, i kolikrát za podobné peníze. Ale v okamžiku, kdy jsem si dal poprvé v butiku na ruku Rolex, pochopil jsem, o čem to je... Jednoduchost, dokonalost, precioznost a nadčsovost. Z mých zkušeností je to tak, že Breitling pozná vetšina lidí na dálku, Milgaussy mi nikdo, krom jednoho člena fora, se kterým jsem se pak dal do řeči, nepoznal. Ať jdu kamkoliv, nikoho na první pohled nezaujme tak, jako navitimer.  Do Rolexu jsem se zamiloval. Ano, je to masová výroba, značka je profláknutá, ale má proč :) Vždy to přirovnávám k Mercedesu a myslím, že to sedí. VW je super, ale na Mercedes nemá, lze nepochybně koupit i lepší vozy, či několik opravdu slušných konkurenčích alternativ, ale ta hvězda (korunka) má své kouzlo  :smile_anim: Samozřejmě, že někomu nesedne ale pro mě je Rolex ikona a super hodinky. Stále přemýšlím, jestli bych měl rodinku rozšířit o Rolex, nebo o Panerai, nyní čekám na nový Submariner. Ale vím jedno, Rolexy budu mít doma vždy a myslím, že ne jen jedny B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SukHoi

svatá válka? exkomunikace?

musí mít něco do sebe, není to jen o MI, aspoň ne třeba pro mě, protože bych se jim nebránil, protože bych nešel do Paneraí, které nikomu nic v neznalém okolí neříkají, jediný kdo se o nich vyjádřil pochvalně byly vždy ženy, pletoucí si je s JETSETY.

kdyby to bylo jen o MI šel bych rovnou do Breitlingu a Rolexu, nepotřeboval bych vývoj... ale chlapsky přiznám, že zatím nemám koule na Seika za 100 papírů.

 

hele o Seiku jsem tu nenapsal ani slovo a ni s tím nezačal a ani to sem snad nepatří - jenom pro Kamila, kdybych chtěl mermomocí GS tak se dají koupit za stejné peníze jako Ananty - nebo jsem si mohl koupit od Sibiře zánovní Rolex nebo já nevím co - koupil jsem to co jsem považoval za nešedivé a nenudné a hlavně jsem si to koupil pro sebe :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

... není to jen o MI, aspoň ne třeba pro mě, protože bych se jim nebránil, protože bych nešel do Paneraí, které nikomu nic v neznalém okolí neříkají, jediný kdo se o nich vyjádřil pochvalně byly vždy ženy, pletoucí si je s JETSETY.

Hezký postřeh.:)

 

BTW, kde se dají ty JetSet koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...