Jump to content

Archimede SportTaucher vs Seiko SUMO

Recommended Posts

Sumo,pro jejich krásný čistý vzhled a větší rezervu nátahu.Na druhou stranu nemají safírové sklíčko a mají větší průměr.Rozdíl ve vodotěsnostech by jsi pravděpodobně nevyužil.

Guest Snow

Asi půjdu proti proudu, ale zvolil bych Archimede. Kladně na mě působí přesnost hodinek této firmy, znám několik členů s Archimede a všichni ji mají na úrovni COSC.

Mně se zase víc líbí sport tauchery, ale možná je to daný mojí malou rukou. Upřímně, suma maji super strojek, zpracování, bezkonkurenční luminescenci a ještě vyjdou o něco levněji. Archimede jsou zase swiss made a maji tušim safír :). Ani s jedněma hodinkama neuděláš v daný cenový relaci asi chybu ...

v archimede je lepší strojek, rezerva chodu pro mě není rozhodující parametr.. proč si to myslím je na delší debatu, ale řekněme dlouhodobé zkušenosti s oběma typy kalibrů :)

suma jsou víc "blýskavé", líbivé hodinky, sporttaucher v sobě mají přiměřenou porci německé strohosti

Edited by kubson

Já bych vzal Archimede... U seika mám psychickej problem s ručkama, obecně se mi nelíbí, když nekončí ve středu, ale ještě kus přesahují. Taky mi suma připadaj moc nablejskaný. Ale jinak je to diskuse stejná jako jestli Nikon nebo Canon :) Záleží na vkusu každého soudruha.