Přejít na obsah

Seiko Brightz Diver's SAGQ005


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Je to samozřejmě naprosto subjektivní, emocionálně odůvodněná záležitost, ale za Seika bych nikdy asi nebyl ochoten částky které jdou přes 10 000 Kč :) Stejně jako za PRIMky :)

 

Já bych za Seiko se Spring Drive ty peníze dal. Třeba i kilo. Asi k tomu nedojde, ale dokázal bych si to zdůvodnit. Protože ty peníze bych dal za SD, ne za Seiko. :) SD je inovativní počin, o kterém si leckteré švýcarské firmy mohou nechat jen zdát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to samozřejmě naprosto subjektivní, emocionálně odůvodněná záležitost, ale za Seika bych nikdy asi nebyl ochoten částky které jdou přes 10 000 Kč :) Stejně jako za PRIMky :)

 

Přitom za jiné "potápěčské" hodinky s obyčejným unitasem bys byl ochotný dát přes 60k. Nemyslím to vůbec zle. Ale ty Seika dávají za takové peníze objektivně víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to samozřejmě naprosto subjektivní, emocionálně odůvodněná záležitost, ale za Seika bych nikdy asi nebyl ochoten částky které jdou přes 10 000 Kč :) Stejně jako za PRIMky :)

 

Myslím si, že jde o zbytečné předsudky! Seiko je plnohodnotné stejně jako kterákoliv jiná pořádná hodinářská firma. A jen proto, že jsou schopni dělat stroje za pár korun stejně jako velmi drahé a jsou možná mezi masama vnímany právě jen ty levnější je není třeba zatracovat nebo nějak opomíjet nebo znehodnocovat. Myslím si, že je možné u nich najít mnohé to, za co by se u švýcarů platilo o mnohém více.A o kvalitu bych už rozhodně strach neměl!! :rolleyes:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to samozřejmě naprosto subjektivní, emocionálně odůvodněná záležitost, ale za Seika bych nikdy asi nebyl ochoten částky které jdou přes 10 000 Kč :) Stejně jako za PRIMky :)

 

ja by som napriklad s tymto osobne problem nemal... dokonca si zacinam byt pomaly isty ze prve hodinky ktore si kupim nad 3000 ? (3000 nie 300) budu prave seiko ... :) hudba blizsej buducnosti su pre mna zatial diversky od seiko a potom nomos tangente... na tie sa tesim ;) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možná ideální příležitost začít právě tady i trochu technickou diskuzi o kalibrech na tomto foru. V jiných vláknech se vedou řeči o tom, zda modifikovaná ETA je dostatečně in-haus kalibr, v rubrice českých výrobců několik dvojctihodných ryčí nadšením nad kal. 66 a u Seika se nad revolučním řešením kalibru objeví konstatování, že 10 kCZK je max. Asi mi to nebere, už budu koukat jen na prodej a humor. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možná ideální příležitost začít právě tady i trochu technickou diskuzi o kalibrech na tomto foru. V jiných vláknech se vedou řeči o tom, zda modifikovaná ETA je dostatečně in-haus kalibr, v rubrice českých výrobců několik dvojctihodných ryčí nadšením nad kal. 66 a u Seika se nad revolučním řešením kalibru objeví konstatování, že 10 kCZK je max. Asi mi to nebere, už budu koukat jen na prodej a humor. ;)

 

To mi taky vadí. Jenže tady na fóru o strojích jen málokdo zná informace opravdu k věci. Všechny ty rádoby argumenty se vždycky zvrhly v hádku. Proto jsem se diskusí nikdy neúčastnil. SEIKO je v každém případě jiné a nabízí spoustu kvalitních věcí jinak řešených. Jen většina členů to holt nedokáže pobrat.

 

A ty GMT jsou faózní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bych poprosit o popis kalibru Spring Drive? Vím, že tam jde o nějaký hybridní pohon, ale jak to celé funguje? Jakou potřebuje údržbu, je tu vůbec takový kalibr opravitelný? Díky

 

 

 

lepsie raz vidiet ako dvakrat pocut :)

 

 

 

sakra, preco vsetky pekne seiko su urcene pre trh mimo europu :((((((

Upraveno uživatelem ANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl bych poprosit o popis kalibru Spring Drive? Vím, že tam jde o nějaký hybridní pohon, ale jak to celé funguje? Jakou potřebuje údržbu, je tu vůbec takový kalibr opravitelný? Díky

 

Skus pozriet tu:

 

http://www.chronomag.cz/clanek/2009-12-17/seiko-ananta-spring-drive-chronograph-gmt.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V souvislosti se Spring Drive mě už několikrát napadla jedna filozofická otázka. Je to ještě automat nebo už quartz? :unsure:

 

Je to krystalem rizene uvolnovani energie pruziny. S automatem to ma spolecneho jen to, ze ho pouzivaji k natahovani pera. Stejne dobre to mohou byt vezni hodiny se zavazim. Nejde vlasne o nic jineho nez o magneticke tlumeni. Neni to nic noveho pod sluncem, ale japonci byli prvni, kteri s tim udelali hodinky. Podle prvnich prototypu mi to spis pripada, ze uvazovali o variaci na krokovy motorek, ale skoncili u krapet neceho jineho.

Upraveno uživatelem Iha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...