Přejít na obsah

Quarz strojky


cigi

Doporučené příspěvky

2cigi pokud vím, tak "B" používá tyto quartzové strojky /to první číslo znamená jak to označuje, a další, co te ve skutečně je laugh.gif

# 51 (quartz) Miyota Y652

# 52 (quartz) ETA 956.112

# 53 (quartz) ETA 251.262

# 55 (electromechanical/time/date/chronograph) Frederic Piguet

# 56 (quartz) ETA 998.332

# 57 (quartz) ETA 955.412

# 59 (quartz) Miyota C3510

# 64 (quartz) ETA 955.612

# 65 (quartz) ETA 998.332

# 67 (quartz) ETA 956.612

# 68 (quartz) ETA E20.331

# 69 (electromechanical/time/date/split-second chronograph) Frederic Piguet 1271

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vynikající článek o quartz strojcích a termokompenzaci je na Watchuseek.com

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=2087

 

Píšou tam, že Breitling Superquartz je založený na strojcích ETA Thermoline, Breitling tvrdí, že tam má přidanou nějakou vlastní technologii, ale podle všeho není přesně známo jakou smile.gif a Breitling to nechce odtajnit.

 

Cigi, do tvých leteckých Primek ti bude stačit ta ETA, kuchat kvůli tomu Breitle by bylo sice efektní ale už za hranicí zdí bohnickýho ústavu laugh.gif.

 

Breitling sice používá cizí strojky, ale po tom, co koupil firmu Kelek, je, zdá se, opravdu hodně upravuje včetně výroby vlastních modulů s komplikacema, takže je tam i hodinařina, ne jen marketing pro profíky tongue.gif.

 

Info o calibrech Br. tady

http://www.breitlingsource.com/movements_c..._calibers.shtml

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si Festiny model 16049. Je v nich strojek QUARTZ. Protože mi do nich nejakym zahadnym zpusobem natekla voda(i když jsem si daval pozor:( ), tak se zastavily. Reklamace to vyřešila, avšak ted se mi o 3s/den předcházejí. Je to důvod k reklamaci? A co se v takovém případě dělá? Seřízení či výměna části? Děkuji za odpověď.

U quartzu je 3s/den rozhodně důvod k reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem si Festiny model 16049. Je v nich strojek QUARTZ. Protože mi do nich nejakym zahadnym zpusobem natekla voda(i když jsem si daval pozor:( ), tak se zastavily. Reklamace to vyřešila, avšak ted se mi o 3s/den předcházejí. Je to důvod k reklamaci? A co se v takovém případě dělá? Seřízení či výměna části? Děkuji za odpověď.

U quartzu je 3s/den rozhodně důvod k reklamaci.

Přesně. "Švýcary" bez COSC mají toleranci -0,3 až + 0,5 sec/den, "lepší Hongkong" +/- 20 sec/měsíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koupil jsem si ted jedny stare quartzky z roku 1980. Hodinky chtely trosku prohlednou, tak jsem je zanesl k hodinari. Kvuli lehke rzi u krcku korunky, kde vnikla voda, musel strojek uplne rozebrat. Byl jsem hodne prekvapeny, kdyz mi mustek se rzi ukazal. Neveril sjem, ze to je quartz. Byl to poradny kus zeleza. Ne jake plastaky, co jsem videl dosud.

 

Doplnim, ze obsazeny kalibr je ESA 536.121.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tu napsal že Seiko a Miyota jsou plastové strojky. Co já jsem viděl tak byly vždy právě celokovové, akorát bez kamenů. a Etu jsem plastovou taky nikdy neviděl, spíš byla většinou i s několika rubíny. A že jsou v Tissotech plasťáky to zírám jako blázen...Ale možná jsem toho ještě moc neviděl :whistling: A jak je to se stroji Casio a Timex, ty jsem viděl hlavně plastové(Casio), ale nevím jestli i v dražších modelech. Někde jsem četl, že tam Casia dávají i Miyotu. Jinak co jsem viděl plastového, tak to byl převážně nějaký úplný aušus co prodávají Vietnamci, stroje měly označení Morioka Japan nebo tak něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libo plastovou Etu? Co třeba 803.111?

Nebo Seiko? - prosím, je tu PC10

Omlouvám se za hroznou kvalitu obrázků, ale nějak už neudržím v ruce ani ten foťák :-)

OK, pochybuji ale, že by je v hodinkách pod renomovanou značkou někdo používal, i když nějaká výjimka se asi najde... Možná do reklamních hodinek co se rozdávají zadarmo, nebo nějakejch plastovejch pro děti na hraní to jo, to beru, ale na ty jsem se nikdy nezaměřoval, tak možná ta neznalost.... I takovej brak jako Q+Q, Bentime atd. používají kovové stroje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, pochybuji ale, že by je v hodinkách pod renomovanou značkou někdo používal, i když nějaká výjimka se asi najde... Možná do reklamních hodinek co se rozdávají zadarmo, nebo nějakejch plastovejch pro děti na hraní to jo, to beru, ale na ty jsem se nikdy nezaměřoval, tak možná ta neznalost.... I takovej brak jako Q+Q, Bentime atd. používají kovové stroje.

 

Seiko ne, to není švýcarské provenience, takže by nemohlo na číselníku být napsáno "swiss made", ale tu vyfocenou Etu lze v hodinkách s označením "swiss made" najít naprosto běžně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...