Přejít na obsah

safír na Citizen


Standis

Doporučené příspěvky

Vážení, chci se optat zdejších odborníků, zda se vyplatí či nevyplatí a případně někoho doporučit kdo se do toho pustí.

Koupil jsem Citizen titanium AT0660-56E a nějak moc jsem si je oblíbil, nosí se příjemně, titan mi vyhovuje, na pohled vypadají pěkně, důležité pro mě že nemusím myslet na natahování a navíc je nenosím stále, střídám s jinýma, prostě jsem se do nich zamiloval.

A teď ten dotaz, hodinky mají minerální sklo a já bych tam chtěl safír a snad i antireflex. Hlavně nevím jestli to vůbec na tyhle hodinky půjde.

Že to nebude levné, vím, je tu někdo kdo mi k tomu řekne pár slov? Případně někoho doporučí.

Hodinkám zas tak nerozumím, proto se ptám odborníků, kteří tu určitě jsou,

díky standis

post-4437-1275429619,09.jpg

post-4437-1275429670,99.jpg

post-4437-1275430681,96.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

průměr skla 36 mm

průměr hodinek bez korunky 42 mm

s korunkou 46 mm

ujal by se toho někdo?? případně SZ, děkuji

možná to pro vás není tak zajímavé, jen "Citizeny" žádné mechaniky za několik desítek tisíc, já bych z výsledku měl ale radost, děkuji všem za pomoc

post-4437-1275487058,11.jpg

post-4437-1275487070,04.jpg

post-4437-1275487082,48.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná to pro vás není tak zajímavé, jen "Citizeny" žádné mechaniky za několik desítek tisíc, já bych z výsledku měl ale radost, děkuji všem za pomoc

 

O tom to vubec neni ... jde o to, ze takove sklo (velikost, tloustka, uchyceni, apod) bud uz nekdo vyrobil a pak je potreba jej sehant nebo je nutne jej nechat vyrobit dle puvodniho skla a tato varianta se imho cenove fakt nevyplati.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad se nebude Standis zlobit, když využiji tohoto vlákna, abych se zeptal na stejnou věc, pouze s tím rozdílem, že se dotaz týká Seiko Samurai. Kolik by stál safír s AR? A kdo by to uměl udělat?

 

určitě je nás víc, co by chtěli dát místo minerálu safír, takže nebudeš jediný kdo se asi optá, no problema :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom to vubec neni ... jde o to, ze takove sklo (velikost, tloustka, uchyceni, apod) bud uz nekdo vyrobil a pak je potreba jej sehant nebo je nutne jej nechat vyrobit dle puvodniho skla a tato varianta se imho cenove fakt nevyplati.

 

chápu, pokud by se mělo nechat vyrobit speciálně pro tyto hodinky, tak je mi jasný že se to fakt nevyplatí a hned na to zapomenu. Spíš jsem počítal s tím, že ten safír už se na tyto hodinky sehnat dá, jen nevím kde a na koho se obrátit, případně kdo by objednal, přehodil a já zaplatil :-)

díky S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono asi ve skutečnosti to sklo bude o nějakou desetinku větší, protože zapadá do pouzdra.

O 38.5 vím.

edit. - doplnění

 

no já měřil jak jinak než vršek sklíčka průměr od hrany ke hraně, těch 38,5 nevim jestli by bylo ok, jak jsem psal, do hodinek nefušuju, jen je rád nosím a leštím :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

no já měřil jak jinak než vršek sklíčka průměr od hrany ke hraně, těch 38,5 nevim jestli by bylo ok, jak jsem psal, do hodinek nefušuju, jen je rád nosím a leštím :)

 

Tiez som zhanal no nezohnal... na Seiko existuje zafir na vela roznych modelov, no velmi som chcel (stale chcem) zafir na Citizen Citizen BL5250-53L, bohuzial som sa k nicomu nedopatral. Tie hodinky (najma kvoli Eco-drive a alarmu) pouzivam ako tool watch a tam kde mi je luto brat automaty, no sklicko je uz dost doskriabane.

Osobu ktora poskytne info veduce k dolapeniu zafiru (ovsem nie vyroba 1ks za 8000Kc :)) na tieto hodinky odmena neminie :wine: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Mám podobný model Citizen Ecodrive Chronograph Alarm WR 100 Titanium, bohužel pouze s minerálním sklem, které je po 2 letech provozu hodně poškrábané (stačí rozmáchnout rukama u zdi a je to v pr..). Byl bych ochoten investovat do safírového, ale zatím se mi nepodařilo najít nikoho, kdo by to uměl vyměnit...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...