Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

 

Ahoj členové,

už pár měsíců tu (velmi sporadicky) vystupuji pod jménem martar. Na začátku jsem se trochu vytahoval a vyptával se na fejky, pak jsem kladl různé pitomé dotazy a teď jen tiše čtu a vzdělávám se. Po ránu, pří jídle, v metru, v práci, na WC, ve vaně, místo spánku, dokonce když tlačím kočárek.. Zprvu jsem četl hlavn? prodejní vlákno, potřeboval jsem totiž nové hodinky na ven i k obleku. Pak jsem si v září z náhlého hnutí mysli koupil tady na fóru primky šupináče. Zkusil jsem je vyfotit. Při focení se mi stalo, co se fotografům s modelkami stává - najednou jsem si uvědomil jejich krásu a zamiloval se do nich. Pořídil jsem jim šupinaté sestřičky, pak hromadu sestřenic z rodiny kal.50... Ostatní kalibry jsem si přísně zakázal. Chci mít svého koníčka hezky pod kontrolou. Ty zachovalé Igeny z minulého týdne, co jsem si přinesl z blešího trhu, jsou úplná výjimka... A ty televize, dvojky sporty, dvojky eleganty, traktory a "malotraktory", dvoustovky a dvěstědesítky quartzky, ty mám jen proto, abych si je ošahal a okouknul strojek... Ale rozhodn? je nesbírám :-)

Choroba propukla naplno koncem září ve chvíli, kdy jsem - vybaven znalostmi z tohoto fóra ? ?zrestauroval? první primky. Oživení pouzdra, uvedení nefunkčního strojku do chodu a rozleštění prvního sklíčka bylo jako první noc v doposud platonickém vztahu. Výsledkem je samozřejmě primachronobundus?

Kromě primek mám na nošení pár kvarcových modelů Seiko, Géčka a pár hříchů z minulosti včetně fashion značek a dokonce jedny zaručeně czech made PRIM z Frýdku-Místku.. Kvalitních automatů je pro mne škoda, neboť je nechávám na stolech smíchovských vináren.

Asi nejčastěji nosím tahle turistická quartz Seika, jsou pro mne geniální syntézou všeho, co od hodinek potřebuji (robustnost, odolné sklíčko, WR 200, šroubovací korunka, přesnost, věčný kalendář, zjednodušená změna letního a zimního času, GMT, luneta s kompasem a zjednodušené odečítání světových stran díky GMT, měření vzdáleností z turistické mapy a cena, která mě v outdooru nenutí neustále si hlídat zápěstí). Hodinky jsou odsud, jak jinak.

A co se dá ode mne očekávat? V první řadě dodržování gentlemanského ducha, který tu stále ještě  vládne a který je malým zázrakem v dnešní době. Snaha o poznání primek kalibru 50, jejich ?restaurování?, časem doufám již bez uvozovek, focení jejich krásy, katalogizace pro soukromé účely a posléze i nějaký veřejný výstup tohoto snažení... A moc rád si o primkách popovídám nad pivem či kofolou s kýmkoliv pražským, ideáln? z Proseka, Letňan, Čakovic a okolí..

Ale ale, Ty jsi teda dost rychle uzrál :clap: vítej, jsi krásně ztracenej, ale my Tě chápem. Safra, kdyby byli všichni nováčci co se tu zaregistrujou jako Ty, mohli by si modové dát dovolenou a zrušit absolutní trest :lol2:  !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ahoj členové,

už pár měsíců tu (velmi sporadicky) vystupuji pod jménem martar. Na začátku jsem se trochu vytahoval a vyptával se na fejky, pak jsem kladl různé pitomé dotazy a teď jen tiše čtu a vzdělávám se. Po ránu, pří jídle, v metru, v práci, na WC, ve vaně, místo spánku, dokonce když tlačím kočárek.. Zprvu jsem četl hlavn? prodejní vlákno, potřeboval jsem totiž nové hodinky na ven i k obleku. Pak jsem si v září z náhlého hnutí mysli koupil tady na fóru primky šupináče. Zkusil jsem je vyfotit. Při focení se mi stalo, co se fotografům s modelkami stává - najednou jsem si uvědomil jejich krásu a zamiloval se do nich. Pořídil jsem jim šupinaté sestřičky, pak hromadu sestřenic z rodiny kal.50... Ostatní kalibry jsem si přísně zakázal. Chci mít svého koníčka hezky pod kontrolou. Ty zachovalé Igeny z minulého týdne, co jsem si přinesl z blešího trhu, jsou úplná výjimka... A ty televize, dvojky sporty, dvojky eleganty, traktory a "malotraktory", dvoustovky a dvěstědesítky quartzky, ty mám jen proto, abych si je ošahal a okouknul strojek... Ale rozhodn? je nesbírám :-)

Choroba propukla naplno koncem září ve chvíli, kdy jsem - vybaven znalostmi z tohoto fóra ? ?zrestauroval? první primky. Oživení pouzdra, uvedení nefunkčního strojku do chodu a rozleštění prvního sklíčka bylo jako první noc v doposud platonickém vztahu. Výsledkem je samozřejmě primachronobundus?

 

attachicon.gifmsg-30813-0-86444000-1386432366.jpg

(Podvečerní předvánoční pohoda ? pochopí pouze podobně potrefení primkaři)

 

Kromě primek mám na nošení pár kvarcových modelů Seiko, Géčka a pár hříchů z minulosti včetně fashion značek a dokonce jedny zaručeně czech made PRIM z Frýdku-Místku.. Kvalitních automatů je pro mne škoda, neboť je nechávám na stolech smíchovských vináren.

 

attachicon.gifmsg-30813-0-79668900-1386432402.jpg

Seiko GMT Map meter SLT109P2

 

Asi nejčastěji nosím tahle turistická quartz Seika, jsou pro mne geniální syntézou všeho, co od hodinek potřebuji (robustnost, odolné sklíčko, WR 200, šroubovací korunka, přesnost, věčný kalendář, zjednodušená změna letního a zimního času, GMT, luneta s kompasem a zjednodušené odečítání světových stran díky GMT, měření vzdáleností z turistické mapy a cena, která mě v outdooru nenutí neustále si hlídat zápěstí). Hodinky jsou odsud, jak jinak.

A co se dá ode mne očekávat? V první řadě dodržování gentlemanského ducha, který tu stále ještě  vládne a který je malým zázrakem v dnešní době. Snaha o poznání primek kalibru 50, jejich ?restaurování?, časem doufám již bez uvozovek, focení jejich krásy, katalogizace pro soukromé účely a posléze i nějaký veřejný výstup tohoto snažení... A moc rád si o primkách popovídám nad pivem či kofolou s kýmkoliv pražským, ideáln? z Proseka, Letňan, Čakovic a okolí..

 

clovece ved ty si uplne v prdeli!!!

 

vitaj :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za chápavé reakce :-) Ač to tak nevypadá, mám to pod kontrolou.

By mě zajímalo, co mu řáka stará, že se roztahuje přes celej jídelní stůl :lol2:

...neříká nic, já se roztahuju jen dva dny v týdnu, kdy jsem doma sám. Hlavně ví, jak to vypadá, když mě něco opravdu HODN? začne zajímat (primky nejsou moje nejvážnější ani nejdražší hobby :-), takže je zatím vcelku v klidu.

Jinak jsem zjistil, že jeden z nejnebezpečnějších aspektů primkové nemoci je uspokojení z lovu, což útočí na nejzákladnější mužské pudy :-) Když sběratel kráčí z blešáku s dvěma různými padesátkami s dekorem vločky na cifru, ma stejné pocity jako by měl přes rameno srnu nebo mamuta :-)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není nutný, stačí se nakazit, chvíli se to nechá kvasit a za pár měsíců budeš v řiti úplně stejně...

To je hrozně těžký tady na foru. Tu hrozí, že mimo hodinek propadneš ještě nožům, kvalitnímu chlastu, doutníkům, red wingům, red denimu a tak dále :D já jsem naštěstí zatim u hodinek a trošku nožů. A taky mě jeden místní člen dotáhl k lezení :D takže tady prostě nevíš do čeho spadneš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za chápavé reakce :-) Ač to tak nevypadá, mám to pod kontrolou.

...neříká nic, já se roztahuju jen dva dny v týdnu, kdy jsem doma sám. Hlavně ví, jak to vypadá, když mě něco opravdu HODN? začne zajímat (primky nejsou moje nejvážnější ani nejdražší hobby :-), takže je zatím vcelku v klidu.

Jinak jsem zjistil, že jeden z nejnebezpečnějších aspektů primkové nemoci je uspokojení z lovu, což útočí na nejzákladnější mužské pudy :-) Když sběratel kráčí z blešáku s dvěma různými padesátkami s dekorem vločky na cifru, ma stejné pocity jako by měl přes rameno srnu nebo mamuta :-)

Tys na to kápnul- přesně takhle se vždycky  cítím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hrozně těžký tady na foru. Tu hrozí, že mimo hodinek propadneš ještě nožům, kvalitnímu chlastu, doutníkům, red wingům, red denimu a tak dále :D já jsem naštěstí zatim u hodinek a trošku nožů. A taky mě jeden místní člen dotáhl k lezení :D takže tady prostě nevíš do čeho spadneš :)

 

navíc to může být i nebezpečné ? propadnout nožům a chlastu zároveň ?  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny členy tohoto fóra.

 

Po dlouholetém občasném pasivním sledování Chronomagu jsem se, nakonec, rozhodl také zaregistrovat. Prozatím mě chronománie nijak závažněji nezasáhla, i když hodinky nosím od svých cca 8-mi let (kdy jsem dostal své první klasické Prim Sport) takřka nepřetržitě - tj. v režimu 24/7. Za těch hódně let, co už od té doby uběhlo, se u mě doma nashromáždilo slušné množství kousků. Protože jsem ovšem hodinky vždy bral prioritně pouze jako nástroj k co možná nejpřesnějšímu zjištění času, není tato sbírka nikterak cenná, většinou se jedná o relativně levné, či dokonce noname kousky. Postupem doby jsem si od Primek prošel obdobím boomu digitálek, až jsem nakonec zakotvil u quartzových analogů.

 

Jak má ale člověk víc a víc namotáno na svém biologickém číselníku, zjišťuje, že mít hodinky jen kvůli tomu, aby bylo možné přesně zjistit čas, není až tak zapotřebí. Nejen že dnes se dá zjistit relativně přesný čas na desítkách různých přístrojů v domácnosti (PC, mobil, tablet, mikrovlnka, atp.) i mimo ni, ale se zvolněním životního stylu náhle nepotřebuji být všude na sekundu přesně. I přesto ale hodinky nosím naprosto pořád (24/7) - je to už, jak jsem napsal výše, letitý zvyk a bez hodinek na ruce jsem nesvůj a značně nervózní... No, a když jsem před lety začal poprvé brouzdat po tomto fóru, nenapadlo mě nic lepšího, než že bych si, jen tak zkusmo, také pořídil nějaké ty "hodinky". Poměrně dlouho jsem odolával pokušení - přece jen, funkčních a relativně (quartz) přesných modelů mám doma dost. Ale vzpomínka na tikání mých prvních Primek ve mě hlodala tak dlouho, že jsem se nakonec neudržel. Pro začátek jsem se ale, slovy klasika, nechtěl pouštět do žádných větších akcí, protože jsem absolutně netušil, jestli mě to vůbec nějak "chytne". Protože preferuji pro běžné nošení hodinky do každé situace a nevadí mi nosit na ruce těžší kousky, rozhodl jsem se před pár měsíci pro první testovací kousek. Hodinky, keré prý každý má, měl, nebo mít alespoň jednou bude. Ano, nejde o nic jiného, než o Monstry ;-) black na kovovém tahu (stará verze, tj. 7S26, nová už se mi tolik designově nelíbila a hacking či možnost natahování korunkou mě u automatů v této cenové relaci připadá zbytečný). Ve volbě značky pomohlo i to, že dvoje předchozí quartzky jsem měl (a stále mám) také od Seika.

 

No a po cca třech měsících (kdy jsem Monstry prakticky nesundal z ruky), jsem, zdá se, lehce nahlodán, neboť vážně začínám uvažovat o nějakých solidnějších oblekovkách... :-D Sice prozatím odolávám, ale není vyloučeno, že už brzy budu mít v sekci "Poraďte s koupí/výběrem..." nějaké začátečnické dotazy. Uvidíme, jak se to vivine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Ale vzpomínka na tikání mých prvních Primek ve mě hlodala tak dlouho, že jsem se nakonec neudržel. Pro začátek jsem se ale, slovy klasika, nechtěl pouštět do žádných větších akcí, protože jsem absolutně netušil, jestli mě to vůbec nějak "chytne".... 

 

No, tak přesně takhle jsem to měl letos na jaře taky. Tohle fórum a první PRIM Sporty mě přiměly k vážným úvahám o mechanických hodinkách. Nevěděl jsem, jak mě po tolika letech nošení quartzek machanika nadchne. Ale nikdy jsem toho nelitoval. Baví mě moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Taky se tedy představím. Jsem už chronomagor, když jsem si během měsíce koupil troje hodinky? Nemyslím.... Prostě mě to teď hodně baví a chci to zkoušet. Možná budu mít časem vícero kousků, možná jen jedny. Ale k tomu musím dospět. Časem. Okolí mě nechápe, je mi to jedno. 

Snažím se do problematiky nějak lehce dostat, ale je to v podstatě jen povrchní zájem a chce to čas. Nemám ho tolik abych mohl studovat podrobnosti. Myslím, že jsem za tu dobu, co jsem reglej udělal docela pokrok. Vím jak se píše Breitling :-)

 

Snad tady budu dlouho, zatím mě to moc chytlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všichni ve spolek. Jmenuji se PELDOLINO. Hodinky jsem vždy měl rád, ale než jejich konstrukci jsem se vždy věnoval spíše užitným vlastnostem, tedy přesnosti, vodotěsnosti atd?. podlehl jsem vlastně náladě většiny uživatelů a kupoval  Quartzové strojky.

Už svoje první hodinky jsem měl Citizeny , to se píše rok 84 a tak jsem v této značce dlouho byl věrný. Až se k tomu dostanu, zkusím je všechny nafotit..důležité bude, abych přišel na to jak to sem vložit..to se mi nedaří..

Nicméně s rostoucími finančními možnostmi jsem chtěl i já mít nějaké kvalitní časy s krásným srdcem v těle a s rostoucími roky mě už nebude vadit nějaká ta vteřina?prostě jsem tak nějak dozrál.

Než jsem si vůbec takové pořídil tak jsem zjistil, že je třeba o tom také něco vědět a tak jsem narazil kromě jiných stránek i na toto fórum a přidal se.

Nyní jsem tedy nositelem TAG HEUER CV2A10.BA0796 a doufám, že v budoucnu přibudou i nějaké další stroje s krásným srdcem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ahojte všichni ve spolek. Jmenuji se PELDOLINO. Hodinky jsem vždy měl rád, ale než jejich konstrukci jsem se vždy věnoval spíše užitným vlastnostem, tedy přesnosti, vodotěsnosti atd?. podlehl jsem vlastně náladě většiny uživatelů a kupoval  Quartzové strojky.

Už svoje první hodinky jsem měl Citizeny , to se píše rok 84 a tak jsem v této značce dlouho byl věrný. Až se k tomu dostanu, zkusím je všechny nafotit..důležité bude, abych přišel na to jak to sem vložit..to se mi nedaří..

Nicméně s rostoucími finančními možnostmi jsem chtěl i já mít nějaké kvalitní časy s krásným srdcem v těle a s rostoucími roky mě už nebude vadit nějaká ta vteřina?prostě jsem tak nějak dozrál.

Než jsem si vůbec takové pořídil tak jsem zjistil, že je třeba o tom také něco vědět a tak jsem narazil kromě jiných stránek i na toto fórum a přidal se.

Nyní jsem tedy nositelem TAG HEUER CV2A10.BA0796 a doufám, že v budoucnu přibudou i nějaké další stroje s krásným srdcem.

 

Vitaj a nech Ti to tiká. Nepouvažuješ o zmene fontu? .-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,  "zdědil" jsem po tatovi Primky. Nedalo mi to a začal jsem pátrat, jak mohou být staré. Až jsem si vygoogloval zdější fórum. Tak jsem primkám propadl a na fóru čtu a čtu a nestačím zírat, o jak zajímavého koníčka se jedná. Manželka je spokojená, že nechodím do hodpody.

Díky.

adamforman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...