Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahojte. Fórum sledujem už asi rok. Je to zaujímavé fórum, kde sa dá veľa vecí zistiť. Ka zatiaľ mám len primky z detstva, orienty, digitálne casio, ktorým asi každý prešiel, no a najnovšie čo mám sú športové quartz festiny. Ja som s nimi spokojný aj keď veľa pozitívneho som o tejto značke v tomto fóre nenašiel. Pre mňa však znamenajú veľa, kedže som to dostal ako darček od manželky. Páčia sa mi leyecké hodinky typu laco, alebo ivc, no kedže môj badget taký veľký nikdy nebude, rozmýšľam o lacnejších alternatívach.

 

Nazdar, dobrých pilotiek za rozumnú cenu má LACO (a iní) kopec, určite si vyberieš. I pani doma iste potom pochopí, že LACO > Festina :-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny zdejší blázny do tikajících měřičů času. Už sem na fórum nějakou dobu "chodím", tak je slušné se představit.

Jmenuji se Radek a je mi něco málo přes třicet.

První hodinky jsem zaregistroval jako malé dítě na tátově zápěstí. Byly to určitě nějaké mechanické Primky, a to tikání se mi strašně líbilo:) Své první hodinky jsem dostal někdy v době nástupu do první třídy. Poté začala móda digitálek, takže místo kvalitních Primek jsem nosil na zápěstí digitálky z tržnice za pár korun. Po nějaké době jsem zjistil, že když zapomenu hodinky doma, tak se cítím "tak nějak nesvůj".

V průběhu času jsem vystřídal nějaké bateriovky, Casia a po škole jsem si udělal radost "dospěláckými" Adidaskami. Ty mi stačily do doby, než jsem zavítal na tyto stránky:)

Tady jsem zjistil, že existují HODINKY a "taky hodinky". A už to začalo...

Mezi mé oblíbené značky patří Prim a Omega. Momentálně nosím PS2, do budoucna si chci udělat radost nějakými Seamastery.

Tolik něco málo o mě.

 

Hodinkám zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych se představil členům na Chronomágu.

Jmenuji se Libor a je mi 26.

Moje první hodinky byly mechanické Slavy po dědovi. Tikání hodinek mě fascinovalo. Další hodinky jsem měl analogovo-digitální Casia u které jsem jako dítě stavil před mechanické, protože byly moderní a vodotěsné - o spoustě jiných zajímavějších jsem neměl páru.

V dospělosti jsem zakusil pár zklamání několika značkami vč. nekvalitních mechanických. Nejlepší zkušenost jsem měl s pilotními Seiky, které vzhledem k ceně, byly neuvěřitelně přesné, precizní a baterie vydržela přes tři roky.

Po návratu k masivním chronografům od Casia, mám pocit jako by těm hodinkám něco chybělo.

Od doby co se trošku pokukuji po mechanických / automatických, které mě fascinují čím dál více si myslím, že jsem zde na správném místě.

Vzhledem k ceně se pokukuji po automatech Seiko nebo Orient. Do budoucna bych se ale nebránil nějakým Fortiskám, nebo i Junghanskám, které mi přijdou zajímavé.

Odrazování vyšší cenou klesá zapálením a poznáním...

 

Libor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odrazování vyšší cenou klesá zapálením a poznáním...

Na průběh tvého budoucího působení mezi námi, vč. finančního průvanu sis vlastně odpověděl sám... Vítej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Moje meno je Tono. Ako môžete čítať žijem na východnom Slovensku.

Už môj dedo bol vášnivým chronopacientom. Od neho som tú chorobu dostal, ktorá začiatkom

tohto roku prešla do štádia, že som začal vážnejšie zbierať, kupovať, predávať hodinky.

Zo začiatku som vytvoril zbierku rodinných hodín. Našťastie aj otec a matka už s tým vopred počítali,

takže nebolo ťažké zozbierať a boli v celkovo dobrom stave. Ešte som sa nezameral na konkrétne typy. Mám nástenné, kukučky , vreckové a samozrejme najviac náramkových. V blízkom meste som našiel perfektného hodinára, ktorý sa

učil ešte v starom PRIM e. Má asi 80 rokov a ešte stále pracuje. Samozrejme veľmi lacno a len zo záľuby.

Takže všetko čo nájdem, alebo zakúpim skompletizujeme spolu za drobné. Preto mám v zbierke každý kus pekne obnovený , prečistený. Na chronomag som sa zaregistroval preto, lebo oproti naším SK stránkam to tu žije, a denno denne sa dozviem

nové veci. Zakúpil som tu od závislákov už pekné IGEN i a tiež Vintage Phenix i.

V poslednom čase som ale dospel k záveru, že svoju zbierku prepracujem výlučne na PRIM ky až kým nedosiahnem zakúpenie nejakých Orlíkov. Na predaj ale ešte nemám povolenie. Potom odo mňa nájdete predaj svojej zbierky ruských, kukučkových, budíkov, stolových a iných hodiniek..

post-35699-0-51689100-1412511207_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už nějakou dobu fórum čtu jako nezúčastněný, ale dnes jsem se rozhodl, že se přidám. Žiju a studuju v Brně a před několika měsíci jsem si s dopomocí kamaráda koupit na ebayi Seiko 5 z osmesátých let. U nich asi ještě nějakou dobu zůstane, ale kdoví, třeba se časem vyhecuju a koupím si nějaký hezký pilotky. Bohužel/bohudík nejsem ve stavu, kdy bych měl nutkání hromadit hodinky, ikdyž čas od času se zaberu do koukání... no a pak přemýšlím, kterou banku udělat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, já jsem taky dlouhou dobu necítil potřebu hromadit hodinky. Už hromadím  :D Je to nakažlivé. Takže - buď vezmi bič a honem pryč nebo vítej a ať se ti sbírka pěkně rozrůstá. Budeš potřebovat minimálně:

  • hodinky do práce
  • hodinky na doma
  • hodinky na volný čas
  • potápky
  • pilotky
  • oblekovky
  • něco vintážního
  • něco jen tak, protože se ti to zalíbilo
  • ...a mnoho dalších  :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Mno, já jsem taky dlouhou dobu necítil potřebu hromadit hodinky. Už hromadím  :D Je to nakažlivé. Takže - buď vezmi bič a honem pryč nebo vítej a ať se ti sbírka pěkně rozrůstá. Budeš potřebovat minimálně:

  • hodinky do práce
  • hodinky na doma
  • hodinky na volný čas
  • potápky
  • pilotky
  • oblekovky
  • něco vintážního
  • něco jen tak, protože se ti to zalíbilo
  • ...a mnoho dalších  :D

ještě jsi zapoměl na Mimořádně odolné hodinky do hospody a na chlapské tahy.............. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

jmenuji se Don Canagliume. Již před časem jsem se na fóru registroval, jelikož jsem o hodinkách téměř nic nevěděl a chtěl jsem samozřejmě vidět i obrázky:-) Minulý týden jsem se rozhodl, že je načase si pořídit nějaké lepší začátečnické hodinky a od dnešního dne jsem hrdým majitelem Steinhart Ocean 1 Black s keramickou lunetou, za což děkuji uživateli Cikinek. Již teď ale vím, že to nebudou poslední hodinky, což potěší mě velice, rozpočet již méně. Zároveň děkuji Cikinkovi na stručný úvod do chronomagie, pozvání na pražské srazy a upozornění na místního výrobce řemenů, kterého brzy oslovím. Buď se mnou trpěliví, jsem opravdu začátečník...

 

Hodně štěstí,

 

Don Canagliume

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi.

Jmenuji se Zdenek, zde na fóru Stenek. Písu cástecne bez diakritiky, bydlím ve Svédsku nedaleko od Malmö. Jsem hodinárský amatér - vsezravec, avsak soustredím se na elektromechanické hodiny - od jejich pocátku az po aplikakaci tranzistoru v hodinárském prumyslu. Vetsí hodiny az po malé budíky si vetsinou renovuji sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi.

Jmenuji se Zdenek, zde na fóru Stenek. Písu cástecne bez diakritiky, bydlím ve Svédsku nedaleko od Malmö. Jsem hodinárský amatér - vsezravec, avsak soustredím se na elektromechanické hodiny - od jejich pocátku az po aplikakaci tranzistoru v hodinárském prumyslu. Vetsí hodiny az po malé budíky si vetsinou renovuji sám.

 

Tak vítej, asi se sem hodíš. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi.

Jmenuji se Zdenek, zde na fóru Stenek. Písu cástecne bez diakritiky, bydlím ve Svédsku nedaleko od Malmö. Jsem hodinárský amatér - vsezravec, avsak soustredím se na elektromechanické hodiny - od jejich pocátku az po aplikakaci tranzistoru v hodinárském prumyslu. Vetsí hodiny az po malé budíky si vetsinou renovuji sám.

Ett varmt välkomnande och min beundran!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...