Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj...

Jsem tu první den a tak bych chtěl napsat něco málo o mé osobě...

Budu zde pod nickem fany404 a jmenuji se Fanda K.

Mojí velkou láskou jsou hodinky Prim.

Až bude čas, nahraji i pár fotek.

Jinak fandím všem mechanickým hodinkám, ale zařekl jsem se, že se budu orientovat jen na Primky :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj...

Jsem tu první den a tak bych chtěl napsat něco málo o mé osobě...

Budu zde pod nickem fany404 a jmenuji se Fanda K.

Mojí velkou láskou jsou hodinky Prim.

Až bude čas, nahraji i pár fotek.

Jinak fandím všem mechanickým hodinkám, ale zařekl jsem se, že se budu orientovat jen na Primky :o)

1) Vítej

2) Primky jsou peklo

3) Neboj, nevydržíš, zakoukáš se a budeš Primkám nevěrnej s nějakýma pořádnýma hodinkama, už brzo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem Fíďa a zamiloval jsem si PRIMky. Nejsem hodinář ani žádný znalec, pouze čistokrevný amatérský fanda. Mám pár kousků po tátovi a dědovi a rozhodl jsem si pořídit Orlík II. Rád si tady čtu a obdivuju znalosti mnohých diskutujících. Rozkoukám se a třeba začnu budovat sbírku. Kdoví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Vítej

2) Primky jsou peklo

3) Neboj, nevydržíš, zakoukáš se a budeš Primkám nevěrnej s nějakýma pořádnýma hodinkama, už brzo...

 

Díky moc všem za uvítání... 

A souhlasím, primky jsou peklo :)

Však už jsem udělal korekci a zhruba 40ks poslal do světa.

Z bláznivého zařeknutí, že nikdy žádné primky neprodám  :frusty:  jsem časem trochu vystřízlivěl  :lol2:

Nyní mám něco nad 100ks, ale jsem u televizí, diplomatů, pospartaků i spartaků a celkově zajímavějších kousků jak z historického hlediska a nebo pro mě :)

Nu a ty lepší kousky také přijdou, ale zatím jich je tak málo, že ani nestojí za zmínku  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc všem za uvítání... 

A souhlasím, primky jsou peklo :)

Však už jsem udělal korekci a zhruba 40ks poslal do světa.

Z bláznivého zařeknutí, že nikdy žádné primky neprodám  :frusty:  jsem časem trochu vystřízlivěl  :lol2:

Nyní mám něco nad 100ks, ale jsem u televizí, diplomatů, pospartaků i spartaků a celkově zajímavějších kousků jak z historického hlediska a nebo pro mě :)

Nu a ty lepší kousky také přijdou, ale zatím jich je tak málo, že ani nestojí za zmínku  :lol2:

Hezký...... Takže ty už prostě závislej seš.No to se nedá nic dělat. Vítej !!! Tady jsi správně .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hodinky jsou záležitostí, která mě provází od mých šesti let. Tehdy jsem dostal své první Primky za vysvědčení. Dnes je mi čtyřicet tři a hodinky od té doby nosím denně. Začaly to dvoje Primky, následovaly první Poljotky, na které jsem si vydělal sám. Pak už to byly vždycky quartz. Timex, Casio, Wenger. No, a nejspíš nazrál čas pořídit si mechanické hodinky. Zatím se rozkoukávám. Pokud se Vám budou zdát některé mé příspěvky hloupé, omlouvám se. Mějte se mnou prosím trpělivost. Učený z nebe nespadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, bez hodinek jsme jako bez ruky. Od cca 10 let, kdy jsem dostal první Primky, je mám na ruce skoro pořád. Prošel jsem si mnoha obdobími. Většinou jsem však měl hodinky jako spotřební materiál. Nutnost koupit baterku jsem řešil novými hodinkami. Před cca 10 lety jsem si však začal vybírat. A tak jsem nosil rádiem řízené Q&Q. Různá levnější Casia až po Casio Edifice EFA 115D, které mne zklamaly hlavně sklíčkem. Velmi snadno se poškrábalo. Měl jsem i nějaké Bentime a JVD Seamaster, ty zklamaly že po cca roce až dvou přestaly fungovat. Nejlépe hned po záruce. Aktuálně mám Timex Expedition TIMEX T49986. Bohužel se na nich oloupala povrchová úprava a tak jsou teď v reklamaci.

Hrozně se mi líbí Seiko 5 ale jdou krapet nad hranici mých možností. Teď bych rád krapet lepšího než jsem kupoval dosud. Mám rád větší pouzdra s tmavým ciferníkem a stačí mi datumovka a vodotěsnost taková, abych se s nimi nemusel bát vody.

a tak jsem tady abych dostal informace a vybral si...

Upraveno uživatelem Chuckie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když sečteš cenu všech svých levnějších hodinek, už by ti to vydalo na slušný mechaniky :)

Ahoj,

to máš jistě pravdu. jenže když máš k dispozici nějakou danou sumu tak se k mechanikám nedostanu.

A osobně mi ty mechanické hodinky zase tak super nepřijdou. Jsem totiž docela posedlý přesností a i ta diference cca 1 vteřina denně u quartzek je moc :/ a tak šteluji i dvakrát týdně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

to máš jistě pravdu. jenže když máš k dispozici nějakou danou sumu tak se k mechanikám nedostanu.

A osobně mi ty mechanické hodinky zase tak super nepřijdou. Jsem totiž docela posedlý přesností a i ta diference cca 1 vteřina denně u quartzek je moc :/ a tak šteluji i dvakrát týdně. 

Správná chvíle, pořídit si r/c solár. Mám podobné stavy... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, fórum čtu pasivně už několik let, ale zaregistroval jsem se až před pár měsíci. Hodinky mám rád odmala, prošel jsem si digitálkama od vietnamců, casiama a teď fandím hlavně švýcarským značkám a Seiku :-D Jinak jsem z Prahy (i když pocházím z Moravy), dělám v IT, je mi skoro 35 let, ve volném čase sportuju (běh, plavání, triatlon), čtu, koukám na filmy a poslouchám starý rock.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych je sehnal do 5k... Šel bych do nich... A nesměly by být v plastu.

Jdou. Třeba tyto. Komplet v nerezu, r/c, solár...

 

https://www.ebay.com/itm/CASIO-Wave-Ceptor-LCW-M100DSE-1AER-FUNK-SOLAR-NEU/253495596925?epid=154155102&hash=item3b0583d77d:g:Tn0AAOSwmuVahGOM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, na ty jsem koukal v Koscomu. Osobně mám určitou averzi ke značce Casio... A snažil jsem se sehnat hodinky v ČR a z oficiálního dovozu...

Dopadlo to takto:

A musím říci, že jsem obešel několik obchodů a docela mne zklamal jeden zde velmi vychvalovaný. A překvapil mne Koscombfa883bd9c4071afca9399266afa8413.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny členy těchto stránek, jmenuji se Kačer a od dětství hodinky sleduji. Měl jsem několikateré Přímky, ale až díky zdejšímu členovi, se kterým jsme nalezli společnou řeč, jsem od něj koupil první automaty, i když jsem měl jasně daný cíl :-) Nav-B Chrono II

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...